WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Windows Ve Kali De Sinyal Farkı ?

alfa kali windows sinyal wifi

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1 Kalamar

Kalamar

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 9 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 18 December 2015 - 12:59 PM

Merhaba arkadaşlar

bazı kişisel sebeplerden wifi adaptör almak ve bunlara bağlantı testleri yapmak zorunda kaldım

yaşadığım test ve sorunları sizlerle paylaşmak tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum

elimde

a) alfa awus036nhr v2 var bunun default 5dbi lık anteni yerine 11dbi lık inca anten taktım

B) kinamax ts-9900 model var

şimdi

windows 8 de alfa çok fazla sayıda ve en yüksek sinyal seviyesi %50 civarında olan 30 kadar wifi hattı görüyor. bazen de 1-2 tane gizli görüyor

dumpper ile bunları tarattığımda dediğim sinyaller listeleniyor atak yapmak istediğimde ise 30 un ancak 20 kadarı en fazla listeye geliyor. bunların hepsi 1.0 ve locked olan sayı nerdeyse yarıdan fazla

dediğim gibi dumpper ile baktığımda max sinyal %50 lerde

aynı ve yakın listeyi kali 2 için HT-WPS-Breaker  isimli script buldum bunla benzer listeyi görüyorum ama alfa nın sinyallerini Dumpper da özellikle %9 olanlar burda %15-20 arasında listeleniyor. OS farkı diye düşünüyorum.....

ve maalesef yaptığım atakların hiçbirinden 24 saat beklememe rağmen sonuç alamadım. tabiki tecrübesizlik buna sebep olmuş olabilir

Kinamax da durum nedir?

Dumpper ile tarama yaptığımda Alfa' ya göre daha az ki yaklaşık 15 kadar sinyal görüyor ama bu dinyaller tabiki dah akuvvetli oluyor. Alfa da %9 gözüken sinyal Kinamax bulmuş ise +%30 larda oluyor. ama kinamax ile bulduğum görebildiğim max sinyal %80 lerde. ve aynı şekilde dumpper ile yaptığım ataklar sonuçsuz kalıyor. 1 adet sinyal wifi si hariç o da akşam 9 dan sonra online oluyor ancak 12 ye kadar

bölgedeki lojman ve belediye sinyallerine ise

lojman ın sinyalidüşük gözüktüğü için bağlantı olsa bile gezintiden vaz geçtim ping bile atamıyorum bir yere ama bakılınca bağlandı yazısı var. şifreyi de biliyorum

belediye ise bağlanmak istediğimde benden üyelik ve tc kimlik bilgileri vs vs istiyor

bunları aşma imkanımız yokmu ?

Kimax ı kali 2 de çalıştırdığımda ise olay enteresan oluyor

maalesef kali de kinamax ın sinyalleri yarıya düşüyor diyebilirim. max sinyal %47 lerde oluyor

vede alfa ile olan sonuç burda da aynı. yaptığım atakların hiçbirinden sonuç alamıyorum

bölgedeki modem lerin görülebiln isimleri var

3 adet kadar süperonline var, ama bölgede fiber internet sadece telekom hatları üzerinden verilen adı fiber kendi dsl tip olan sistem var. normalde gerçek fiber net yok bölgede.

bol miktarda tp-lik ile airties var

1-2 adet de huvai midir nedir o modemlerden var. geriye kalan ların ya sinyalleri yada modem tipleri gizili

beini ile denemeler yaptım ama yeni beini de sonuç alamadım

Wifislax içindeki farklı scriptleri de denedim sonuç alamadım

youtube daki yerli yabancı video lardan yaklaşık +100 fazla indirdim maaleef sonuç alamıyorum

ben artık hardware ve software olarak bir sorun değil kendimin bu konuda tecrübesizliğine vuruyorum

bu konuda genel veya kişisel yardımcı olabilecek varmı?

herkese bol ve kuvvetli wifi ler dileği ile

• 0

#2 Onur

Onur

Moderatör

• Yönetici
  • 1,797 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 20 December 2015 - 03:07 PM

Windows ve Linux sürücüler sinyal gücüne etki ediyor.

Genellikle Linux tarafında sinyal gücü daha düşük oluyor.

• 0