WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Cpe 510 Point To Point Bağlantı Kopma Sorunu

cpe 510 point to point sinyal problemi

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 eren2094

eren2094

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: Yozgat
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 29 December 2015 - 01:23 PM

İyi günler arkadaslar elimde 2 adet CPE510 ve bir adet WR843ND cihazim var. Koydeki evimden baska bir noktaya (mesafe 2.5km kuşuçumu) bu sistemi kurdum ipler modemden dağıtılıyor. Arayüz ip leri sırayla;
modem-192.168.1.1>ap-192.168.1.254>client-192.168.1.253>2.4ghz ap-192.168.1.252. Dhcp araligi ttnet modemde .2-.254 arasi bu sistemi bir hafta kesintisiz kullandim fakat duzen tutmadi cpe510 ap ve cpe510 client arasinda surekli bağlantı kopuyor arada hiç bir engel yok mesafe 2.5 km fazla bile degil bu cihaza ama nedendir bilmiyorum bazen modemden ip alamıyorum ama modemin arayüzüne bağlanabiliyorum bazen tamamen kopuyor bağlantı elle ip girmem gerekiyor bu arada modenden cpe510 lara maksimum cat6 uzunluğu 20mt.
  • 0

#2 ycl52

ycl52

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 91 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 11 January 2016 - 10:44 AM

Önce modem 192.168.1.1 diyip daha sonra 2.254 aralık demissiniz
Bu arada yaptığınız ayarları ss atın isterseniz

Konu ycl52 tarafından 11 January 2016 - 10:45 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 eren2094

eren2094

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: Yozgat

Yazma tarihi: 26 March 2016 - 02:12 PM

Önce modem 192.168.1.1 diyip daha sonra 2.254 aralık demissiniz
Bu arada yaptığınız ayarları ss atın isterseniz

Uzun zamandir foruma giremiyorum kusura bakmayin
Ttnet modem ip araligi 192.168.1.2 den 192.168.1.254 e kadar acik, cpe 510 bazen kitleniyor reset atiyorum update yapinca duzeliyor bazen de cihazlarin arayuzune baglanabilmeme ragmen internete cikis alamiyorum ama eve gidince ttnet modeme baglanip internete girebiliyorum.
  • 0

#4 adal47

adal47

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: Mardin
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 03 April 2016 - 09:20 PM

Bu konularda benden uzman biri tplink teknik servisinde bile yoktur cpe 510 yaklaşık 1 sene ünce bende aldım birini modemin yanına koydum point moduna aldım birinide 4.5km uzaklıktaki noktaya çektim ister inanın ister inanmayın 1 sene boyunca 0 bağlantı kopma ve modemin 0 noktasında ttnet hız testinde 13.7 mbps çıkan internet 4.5km uzaklıktaki alana 13.9mbps olarak gönderiyordu bu senede aynı sistemi yaptım hızda sorun yok ama 30dk 1 saate bir kopma oluyor olayı yeni fark ettim client moduna aldıgınız cihazın poe güç kaynagına internet fişini takıp bilgisayara verirseniz kopma kaçınılmaz olur sorunsuz kullanmak istiyorsanız client moduna aldıgınız cihaza 2 rj45 cakı takmalısınız birini poe güce bağlarsınız birinide lan pc girişine takarsınız sorun olursa burdayım bişey bilmeyip konuşuyorsun dersiniz.

Kolay gelsin

• 0

#5 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,406 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 06 April 2016 - 06:59 PM

en son yazdığınızı anlayamadım zaten normalde birtane kablo poe den cihaza gidiyor diğeri lan çıkışından pc ye gidiyor ben birşyi arada kaçırdım ama bir daha açıklarsanız başımıza gelirse deneriz.

• 0

#6 ErsanDemir

ErsanDemir

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti
  • Nereden: Tekirdağ
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 22 January 2018 - 08:32 PM

Bu konularda benden uzman biri tplink teknik servisinde bile yoktur cpe 510 yaklaşık 1 sene ünce bende aldım birini modemin yanına koydum point moduna aldım birinide 4.5km uzaklıktaki noktaya çektim ister inanın ister inanmayın 1 sene boyunca 0 bağlantı kopma ve modemin 0 noktasında ttnet hız testinde 13.7 mbps çıkan internet 4.5km uzaklıktaki alana 13.9mbps olarak gönderiyordu bu senede aynı sistemi yaptım hızda sorun yok ama 30dk 1 saate bir kopma oluyor olayı yeni fark ettim client moduna aldıgınız cihazın poe güç kaynagına internet fişini takıp bilgisayara verirseniz kopma kaçınılmaz olur sorunsuz kullanmak istiyorsanız client moduna aldıgınız cihaza 2 rj45 cakı takmalısınız birini poe güce bağlarsınız birinide lan pc girişine takarsınız sorun olursa burdayım bişey bilmeyip konuşuyorsun dersiniz.

Kolay gelsin

sırf buna yorum atmak için üye oldum hortlatıcam da konuyu :D kusura bakmayın.

Hocam iyi diyon da Cpe510 kullanıyorum ben de , fakat Cpe510 da tek RJ45 Port  var. Demek istediğiniz sanırım Poe ile Datayı ayırın demek istemişsiniz ama bu cihazlarda Poe ile datayı maalesef ayıramayız.Ayırabileceğimiz bi sistem var ise lütfen yazarsanız sevinirim.

Sağlıcakla kalın.

• 0

#7 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,508 İleti
  • Nereden: Çanakkale

Yazma tarihi: 23 January 2018 - 09:59 PM

mavi renkler + 

kahve renkler -

arkadaş bunu söylemiş

jacklara mavileri ve kahveleri (+4-5) (-7-8) standart pinlere cakıp poe girişine 

diğer data uçlarıda bir diğer jacka çakarak pc yada modeme 

• 0

#8 ErsanDemir

ErsanDemir

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 31 January 2018 - 07:53 PM

çok teşekkürler hocam cevap verdiğiniz için anladığım kadarı ile data ile power giden kabloları ayırıyoruz ve bunları olması gerektiği sıralamada tekrardan boşluklar kalacak şekilde 2 ayrı jack yapıyoruz. Yani poe adaptöre sadece elektriğin gittiği jack ı  diğer boşta kalan jack ı ise switch yada bilgisayara giriyoruz.

yani bu hususta jack sıralaması PoE için;

Not: ( - ) : BOŞ , ( X ) DOLU

Boş Boş Boş Mavi MaviBeyaz Boş Boş KahverengiBeyaz Kahverengi

Durum: - - - X X - - X X

Switch yada herhangir bir cihaza takılacak data ucu ise;

TuruncuBeyaz Turuncu YeşilBeyaz Boş Boş Yeşil B B

Durum : X X X - - X - -

Peki hocam bu şekilde yaptığımız PoE adaptörün yaptığı mantığa eşdeğer olmuş olmuyor mu ? 

Yani PoE adaptöre girersin PoE adaptör de Mavilere ve kahverengilere elektrik verir.

Bu şekildede aynı mantık olmuş olmuyor mu ? Varsa görüşleriniz açıklarsanız çok memnun olurum tekrardan cevabınız için teşekkürler.

• 0

#9 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,508 İleti
  • Nereden: Çanakkale

Yazma tarihi: 31 January 2018 - 08:53 PM

Aynı şey evet fakat arkadaş bayağı iddialı yazmış (:

Sorun bundan kaynaklı değil fakat dediğim gibi arkadaşın iddiası bu yönde

cihazın genel yazılım problemi olduğu aşikar 5210'lardan biliyorum airos yüklü cihaz 45 gün ağdan kopmadığını biliyorum

Yani elindeki cihazın yazılım güncellemesi varsa yapar denersin yoksa bağlantı kalitesini  ya ayar yaparak ya harici anten takarak yada cihazı değiştirerek artırırsın..

• 0

#10 ErsanDemir

ErsanDemir

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 31 January 2018 - 08:58 PM

Aynı şey evet fakat arkadaş bayağı iddialı yazmış (:

Sorun bundan kaynaklı değil fakat dediğim gibi arkadaşın iddiası bu yönde

cihazın genel yazılım problemi olduğu aşikar 5210'lardan biliyorum airos yüklü cihaz 45 gün ağdan kopmadığını biliyorum

Yani elindeki cihazın yazılım güncellemesi varsa yapar denersin yoksa bağlantı kalitesini  ya ayar yaparak ya harici anten takarak yada cihazı değiştirerek artırırsın..

teşekkür ederim hocam.ben yinede uygun bir zaman bulursam bunu deniyeceğim denediğimde burada görüşlerimi yazacağım. cihazımın 1 üst sürüm update var ama update içeriğini okuduğumda benim ile ilgili bir güncelleme olmadığı için güncelleme gereği pek duymadım fakat yine de güncel olmakta fayda var zamanım olduğunda 2 cihazıda güncelliycem.

• 0