WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
1
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1
1
(26 Ağustos 2016) xecron, Linksys WRT54G V4.0 (WRT54GL) USB Modifikasyonu (USB Modification) içeriğine yorum ekledi.
2
1
1

Resim
- - - - -

Tp-Link 7210N Ve Tp-Link Cpe210 Yerine Öneriniz?

tplink 7210n tplink cpe210

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 ataraxiacat

ataraxiacat

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 10 İleti
  • Nereden: Adana
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 14 March 2016 - 08:21 PM

Merhabalar öncelikle konu yeri burası olmayabilir şimdiden kusura bakmayın.

Öncelikle TPlink maceramdan biraz bahsetmek isterim konu aslında bilen arkadaşlardan fikirler almak. İlk önce TP-Link 7210N i internetten sipariş ederek orjinal ürün aldım. Cihazı büyük bir hevesle ihtiyacımı gidereceğine inanarak aldım ve kurulumların ardından ( kurulumlar ürün videosuna uygun ve eksizsiz olarak yapıldı. Güncellemeler TAM) sadece bir kere kullandıktan sonra cihazın kendisinden bambaşka şekillere girdiğini gördüğüm LED ışıkları sayesinde bir sıkıntısı olduğunu anladım ve Tp-link servisinden yardım aldım fakat sonuçta cihazın sürekli kendisini resetleyerek fabrika hatasına denk geldiğimizi öğrendim.

Her neyse cihazı aldığımız yere iade ederek vardır bir hayır diyerek birazda internetten araştırarak CPE210'a merak saldım testleri izledim TP-link forumları okudum sonunda siparişi verdim ve cihaz geldi kurulumları ayarlamaları yaptıktan sonra cihazın performansı diğerine göre daha iyidir diyerek sörf alemine daldım fakat malesef ki bu cihazda istediğimi alamadım ki sorun şöyle; 300mt (ki önü açık ve modemle aramda havadan sadece bir cam var)  ilerdeki cihaza bağlanmak isterken sadece oturduğum semt müstakil sadece 20 mt önümdeki evlerden gelen sinyalleri alabiliyordum. Halbuki cihazın olduğu konumda kendi cep telefonumla 8 farklı sinyal alabilirken farz edelim şöyle sesler olabilir yahu o sadece konumuna baktığı sinyalleri alır gibi 8 farklı sinyalin 6 sı cihazın tam baktığı olduğu konumda.

Acaba dedim cihazın boyu kısa olabilirmi 10 mt olan yükseklik 20 mt lik direkle yükseltildi olmadı kablodur dedik cat5 yerine cat6 denedik aynı performans dayanamadım araştırarak versiyonunu güncelledik aynı şey sonunda tekrar TP-Link çağrı merkezi derken 2. seviye bölümüne ulaştık. Oradan yaptığımız arkadaşla görüşmede cihazın sinyal parazitini çok fazla gördüğü etrafta şebeke yok dedik aradık taradık kendiside PC'ye bağlanıp canlı gördü malesef sonuçta bu cihazda da bir fabrikasyon hatası vardır sonucuna ulaştık ve bıktım. Ayrıca CPE210 a ait sinyal bilgileri ekte mevcuttur. Client modu olarak kullandığım cihazın bağlandığı modem ile aramda 20MT var yok.

Şimdi bu kadar yazı yazdık ama istediğimiz şu olduğum konumda küçük bir alfa adaptör ile 15 ara sırada 20 sinyal alabilirken bu sinyalleri TP-link ile alamadık bu sinyalleri alabileceğim alfadan daha güçlü bir wifi adaptör varmıdır? ubiquiti UBNT NANOSTATION M2 2.4GHz cihazı piyasadaki gibi 500 TL'ye varan fiyatları doğrumudur? ve buna değermi? konu hakkında yapılabilicekler konusunda yardımı dokunucak arkadaşlar varsa yardımları ve fikirleri konusunda veya TP-link ile bu cihazları kullanarak problem yaşayan varmıdır? 

şimdiden teşekkürler

İletiye Ekli Resimler

• cpe210.jpg

• 0

#2 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,384 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 14 March 2016 - 09:20 PM

Nanoatationa 500 diyen para saymayı bilmiyo galiba 300 civarı yine bakar yazarım
  • 0

#3 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,461 İleti
  • Nereden: Çanakkale

Yazma tarihi: 14 March 2016 - 09:34 PM

Öncelikle tecrübelerin yerinde olmuş.Tp-link'ten kimileri performans alırken kimileride seninde yaşadıkların gibi hayal kırıklığı içinde bir arayış içerisine giriyor.Tp-link'in sıkıntısının büyük kısmı yazılım ile alakalı bu kısmı %60 ile ölçeklenebilir.Geri kalan kısım ise pcb-rf katı-anten kalitesi ile alakalı durumlardır.Ucuza mal edildiği için diğer markalara göre uygun fiyatlara satılabiliyor olmasının nedenleri bunlardır

Ayrıca piyasada sahte tp-link ürünleri yoktur

Aklıma gelen çözümler şunlar

cihazın yazılımında mesafe ayarını gerçek oranda ayarladınmı?

güç ayarını kademe kademe düşürmeyi yada yükselterek uygun gücü yakaladın mı?

birkaç modu olduğunu biliyorum client yada ap bütün modları denedin mi?

cpe210'da snr ve noise floor bildirileri mevcutmu?

Bu arada sahte ubnt ürünlerinlede karşılaşmadım 500TL civarı fiyatlara gerek yok bu cihazın fiyatı 350TL civarıdır

Bu arada

NanostationM2 parazitlerden pek etkilenmez  fakat nerede kullanacağın önemli özellikle  gsm antenlerinin olduğu yerde 2.4ghz etkilenmekte

• 0

#4 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,461 İleti
  • Nereden: Çanakkale

Yazma tarihi: 15 March 2016 - 12:03 PM

iki adet konu açtığın için diğerine yazmıştım yönetim konuyu ve mesajları birleştirmiş diğer konuda resimi göremediğim için yorum yapamadım 

resimde engelli ve parazitli bir alanda olduğu görüyorum parazit mevcut ve birebir görüş yok

• 0

#5 ataraxiacat

ataraxiacat

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 15 March 2016 - 02:23 PM

Nanoatationa 500 diyen para saymayı bilmiyo galiba 300 civarı yine bakar yazarım

Merhabalar öncelikle 500 TL civarı fiyatı hepsiburada da görmüştüm reklam olarak belirtmek istemedim ama ekte mevcuttur resim.z5aka9.jpg

• 0

#6 ataraxiacat

ataraxiacat

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 15 March 2016 - 02:44 PM

Öncelikle tecrübelerin yerinde olmuş.Tp-link'ten kimileri performans alırken kimileride seninde yaşadıkların gibi hayal kırıklığı içinde bir arayış içerisine giriyor.Tp-link'in sıkıntısının büyük kısmı yazılım ile alakalı bu kısmı %60 ile ölçeklenebilir.Geri kalan kısım ise pcb-rf katı-anten kalitesi ile alakalı durumlardır.Ucuza mal edildiği için diğer markalara göre uygun fiyatlara satılabiliyor olmasının nedenleri bunlardır

Ayrıca piyasada sahte tp-link ürünleri yoktur

Aklıma gelen çözümler şunlar

cihazın yazılımında mesafe ayarını gerçek oranda ayarladınmı?

güç ayarını kademe kademe düşürmeyi yada yükselterek uygun gücü yakaladın mı?

birkaç modu olduğunu biliyorum client yada ap bütün modları denedin mi?

cpe210'da snr ve noise floor bildirileri mevcutmu?

Bu arada sahte ubnt ürünlerinlede karşılaşmadım 500TL civarı fiyatlara gerek yok bu cihazın fiyatı 350TL civarıdır

Bu arada

NanostationM2 parazitlerden pek etkilenmez  fakat nerede kullanacağın önemli özellikle  gsm antenlerinin olduğu yerde 2.4ghz etkilenmekte

Merhabalar cevabınız için sağolun bilgilendirmeniz cihazın mesafe ayarlarını öncelikle kendim yapmıştım fakat daha sonra çağrı merkezi ve bahsetmiş olduğum 2. seviye ekibi de belirtilen ayarları bilgisayarıma uzaktan bağlantı yordamı ile denedi ve aynı şey değişmedi. İlginç olan deneme yaptığımız cihaz ile aramda 20 mt mesafe olması ve cihaz ile modemin arasında tek bir cam pencere olması yinede sonuç değişmedi.

Mesafe ile uygun güç ayarını ben kademe kademe düşürmedim fakat bilgisayarıma bağlanan eleman düşürmüştü. Diğer modları değiştirmedim çünkü ihtiyacım olan Client modu ve o modda işlemlerimi yapmak istiyorum yani var olan interneti dağıtma işlemi olmayacak. 

Evet bahsettiğiniz konuyu üründe sorun var diyen TP-link elemanı da aynı şeyi söylemişti. Parazit vs var gibi fakat bana göre ilginç olan etrafta yakın mesafede GSM şebekesi olmaması artı herhangi bir verici bulunmamasına rağmen bunları yaşadım. 

Ubnt ile ilgili olarak 350 TL civarı alabiliceğim bildiğiniz bir site veya adres varsa sevinirim.

İyi çalışmalar

• 0

#7 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,384 İleti
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 15 March 2016 - 07:06 PM

link vermek yasak değil diye biliyorum ama değilse affoluna :)

nerede oturuyorsan bilmiyorum.Bu şirket burada birde bu var
hangisi hoşuna giderse birde bursa da var 308 tl 500 - 600 diyenler harbiden saymayı bilmiyorlar :)

Konu vasiyet tarafından 15 March 2016 - 07:07 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#8 serkan24

serkan24

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 337 İleti

Yazma tarihi: 24 March 2016 - 07:37 PM

Ubiquiti = tak unut cihaz.

İki senedir çatıda bağlı bulletm2hp, bazen nerede olduğunu unutuyorum. :)
  • 0

#9 iskender44

iskender44

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 29 İleti
  • Nereden: Malatya
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 27 March 2016 - 08:09 PM

TPlink 7210n cihazının 12 dbi çift kutuplu anteni var ve alış gücü çok iyi yanlız karşı taraftan alacağın için en ideal mod ap client router modudur ,  diğer bahsedilen cihazlarda da anten gücü 11- 12 dbi bişey  , çok fazla bişey değişmez , eğer 7210 n yi değiştirp yeni alma şansın varsa onu tavsiye ederim , ben kullanıyorum 500 m ilerdeki modemi sıkıntısız alıyor , yanlız 7210 n cihazından kablosuz kullanacaksan ince ayarlar yapman lazım , kullanıyım dersen döküman veririm sana

• 0

#10 maydemir77

maydemir77

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 07 September 2016 - 12:21 AM

iskender44 bu ince ayarları bana da gönderebilir misiniz tplink e mesaj attım dönen olmadı
  • 0