WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Wireless Sinyali Acess Point Ile Güçlendirme Hakkında Bir Soru (Sorun)...

acess point sinyal güçlendir wireless sinyal performans

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 cresto

cresto

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 6 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 16 March 2016 - 03:56 PM

Merhaba. zemin katta bulunan internetimi kablosuz olarak 3.kata çıkardım. 3.Katta kullandığım cihaz airties rt205 (aslında rt 205 bir modem ama access point olarak kullandım) zemin katta ise  ttnet in zyxel wireless modemi var. Sorun şu ki zemin kattan gelen wireless sinyali çok zayıf. Acess point üzerinden sinyali alsam dahi internet hızı  çok yavaş kalıyor.modemi ve acess pointi olabilecek en iyi yere konumlandırdım ama sonuç bu maalesef.Kablo çekme ihtimalim de yok (klasik komşu sorunları) Sorum;

1)RT 205 imi daha iyi sinyal alabilecek duruma getirebileceğim bir yöntem var mı? (teneke kutu,folyo, vs.. yöntemlerle yada antenlerini değiştirerek)

2)Farklı marka-model bir acess point kullansam performans farkı olur mu?

3)Acess pointler gelen sinyali güçlendirme yeteneğine sahip midir?

Şimdiden teşekkürler.

• 0

#2 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,406 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 16 March 2016 - 05:17 PM

Merhaba ap ler sinyali guçlendiriyor fakat konumlandırdığınız yerdeki internet kalitesinde hizmet veriyor.yani bulunduğu yerde en iyi 2mbit görüyorsa sinyali 5 bile gorseniz 2mbit kullanırsınız modemin dibinde gibi bir hıza ulaşamazsınız. Pringles yagi yi araştırın mutlaka işinize yarayacaktır ama uzun soluklu birşey olacağını sanmıyorum.sadece pc de kullanacaksanız 2ci el panel anten işinize yarayabilir bence..
  • 0

#3 blue32

blue32

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 302 İleti
  • Nereden: Manisa

Yazma tarihi: 17 March 2016 - 02:06 PM

bu arada  rt 205 wps kablosuz tekrarlayıcından mı çalıştırıyorsunuz ? eger wps ile tekrarlıyorsa bu konuda alfa ve tplink internet aktarım oranın yarıdan fazla kayıp oldugunu biliyorum konuyla igli direk kablosuz ap alsan performansın aratacagını düşünüyorum

TP-LINK TL-WA801ND mesela bu cihazın ilk cıkanlarından kullanıyorum ben 2senedir hem ucuz hemde gayet güzel tekrarlıyor bayılma yapmıyor yani ama şimdiki modeller hep yeni seri yenileri nasıl bilgim yok lakin daha kötü olmayacagını düşünüyorum

Merhaba. zemin katta bulunan internetimi kablosuz olarak 3.kata çıkardım. 3.Katta kullandığım cihaz airties rt205 (aslında rt 205 bir modem ama access point olarak kullandım) zemin katta ise  ttnet in zyxel wireless modemi var. Sorun şu ki zemin kattan gelen wireless sinyali çok zayıf. Acess point üzerinden sinyali alsam dahi internet hızı  çok yavaş kalıyor.modemi ve acess pointi olabilecek en iyi yere konumlandırdım ama sonuç bu maalesef.Kablo çekme ihtimalim de yok (klasik komşu sorunları) Sorum;

1)RT 205 imi daha iyi sinyal alabilecek duruma getirebileceğim bir yöntem var mı? (teneke kutu,folyo, vs.. yöntemlerle yada antenlerini değiştirerek)

2)Farklı marka-model bir acess point kullansam performans farkı olur mu?

3)Acess pointler gelen sinyali güçlendirme yeteneğine sahip midir?

Şimdiden teşekkürler.

• 0
Resmi ekleyenResmi ekleyen

#4 cresto

cresto

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 6 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 17 March 2016 - 02:50 PM

cevaplar için çok teşekkürler. Pringles yagi yi şimdi inceledim ama rt 205 in antenleri maalesef değiştirilebilir değil :( . içini açıp lehim yöntemi ile bağlasam olur mu acaba?

ayrıca yeni bir acess point daha iyi bir performans verir mi tereddütteyim,80-100 tl verip sonra hiç bir fark görememek beni biraz üzer açıkçası...  :)

• 0

#5 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,406 İleti
  • Nereden: Bursa

Yazma tarihi: 17 March 2016 - 07:04 PM

ozaman elektronik marketten al olmazsa geri ver :)

• 0