WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
1
(17 Şubat 2020) rejoman, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Şubat 2020) CRaFTY, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Onur, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Gökhan, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
(18 Temmuz 2019) Laserbird, üye haritasına ekleme yapti.
100
(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1

Resim
- - - - -

Değerli Ve Tecrübeli Hocalarıma Soruyorum ( Tp Link 5210G Hk. )

5210g tplink

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 ZardanAdam

ZardanAdam

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 4 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 26 June 2016 - 05:09 PM

Öncelikle merhabalar değerli wifi-turk ailesi,

Bir süredir işin içinden çıkamadığım bir konuda engin bilgilerinize ihtiyacım var. İnternette ki tüm dökümanları ve konuları okumama rağmen nerede takıldığımı bulamadığım için ufak bir iki yönlendirmenizi rica edeceğim.

Bulunduğumuz bina yeni olduğu için internet alt yapısı yok ve uzun bir süredir mağduruz. Bende bu sorunu 230 metre mesafede bulunan annemin evimden kendi evime doğru yayını genişleterek çözebileceğimi düşündüm ve bunun için kolları sıvadım. İşe 1 adet TP LINK 5210G satın alarak başladım. Cihazı önce kendi evime kurup uzakta ki sinyali evin içine dağıtmayı hedefledim fakat günlerce çabalamama rağmen başaramadım. 5210G yi kucaklayıp annemin evime adsl modemin olduğu yere götürdüm. Bu esnada modem ile AP ayarlarım herşeyi ile birebir aynı. (WEP-CH vb) ve bir çok mod da denedim. En sağlıklı bağlantıyı universal repeater ile sağlayabildim o da max 1 mb geliyor yani bir dosyayı en fazla 100kb hız ile indirebiliyorum. Bu da beni neredeyse hiç tatmin etmiyor. Uzun mesafe de olmadığımı düşünüyorum ve önümde hiç bir engel yok denebilir.

Şimdi benim size sormak istediğim asıl şey şu; 2 Adet TP LINK 5210G cihazım var. Adsl modemim ise ttnet'in tılgın markasından.1 adet  5210G ve adsl eski evimde duruyor. Fakat tplink balkonda sabitlenmiş durumda ve benim evime bakıyor adsl modem ise yan odada, aralarında kablo ile bir bağlantı söz konusu değil,

Yeni satın aldığım 1 adet 5210g de kendi evimde duruyor. Bu bağlantıyı en stabil ve en hızlı hangi modlarla ne şekilde bağlayıp interneti genişletebilirim ? Bu konuda beni yönlendirebilirseniz bu mübarek ay da hayır dualarım her daim sizinledir. Desteğiniz ve değerli bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Açıklayıcı olabilmesi açısından detaylı resimleri ekliyorum, evlerin konumunu rahatlıkla görebilirsiniz.

kv0vZq.jpg

R3G3bY.jpg

2ZP1yN.jpg

Konu ZardanAdam tarafından 26 June 2016 - 05:16 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emektar Üye
  • 1,501 İleti
  • Nereden: Çanakkale
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 26 June 2016 - 06:01 PM

Hiç beklemeden airos yüklü değilse yükle aradaki farkı kendin göreceksin.

Güzel bir randıman alacağını düşünüyorum

• 0

#3 ogcwallhack

ogcwallhack

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 216 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 27 June 2016 - 10:14 PM

Öncelikle merhabalar değerli wifi-turk ailesi,

Bir süredir işin içinden çıkamadığım bir konuda engin bilgilerinize ihtiyacım var. İnternette ki tüm dökümanları ve konuları okumama rağmen nerede takıldığımı bulamadığım için ufak bir iki yönlendirmenizi rica edeceğim.

Bulunduğumuz bina yeni olduğu için internet alt yapısı yok ve uzun bir süredir mağduruz. Bende bu sorunu 230 metre mesafede bulunan annemin evimden kendi evime doğru yayını genişleterek çözebileceğimi düşündüm ve bunun için kolları sıvadım. İşe 1 adet TP LINK 5210G satın alarak başladım. Cihazı önce kendi evime kurup uzakta ki sinyali evin içine dağıtmayı hedefledim fakat günlerce çabalamama rağmen başaramadım. 5210G yi kucaklayıp annemin evime adsl modemin olduğu yere götürdüm. Bu esnada modem ile AP ayarlarım herşeyi ile birebir aynı. (WEP-CH vb) ve bir çok mod da denedim. En sağlıklı bağlantıyı universal repeater ile sağlayabildim o da max 1 mb geliyor yani bir dosyayı en fazla 100kb hız ile indirebiliyorum. Bu da beni neredeyse hiç tatmin etmiyor. Uzun mesafe de olmadığımı düşünüyorum ve önümde hiç bir engel yok denebilir.

Şimdi benim size sormak istediğim asıl şey şu; 2 Adet TP LINK 5210G cihazım var. Adsl modemim ise ttnet'in tılgın markasından.1 adet  5210G ve adsl eski evimde duruyor. Fakat tplink balkonda sabitlenmiş durumda ve benim evime bakıyor adsl modem ise yan odada, aralarında kablo ile bir bağlantı söz konusu değil,

Yeni satın aldığım 1 adet 5210g de kendi evimde duruyor. Bu bağlantıyı en stabil ve en hızlı hangi modlarla ne şekilde bağlayıp interneti genişletebilirim ? Bu konuda beni yönlendirebilirseniz bu mübarek ay da hayır dualarım her daim sizinledir. Desteğiniz ve değerli bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Açıklayıcı olabilmesi açısından detaylı resimleri ekliyorum, evlerin konumunu rahatlıkla görebilirsiniz.

kv0vZq.jpg

R3G3bY.jpg

2ZP1yN.jpg

WA5210G lerden birini annenin evine diğerini kendi evine montajla birbirlerini görecek şekilde.

Annenizin evi için yapılacaklar işlemler cihazı kablo ile modeme bağlayıp cihazı ap moduna alıp ve alttaki resimdeki ayarları uygulayın

Not : Cihazı en son yazılıma güncelleyin.

[attachment=6605:aa.PNG]

[attachment=6604:01.PNG]

[attachment=6606:image001.png]

AB(Avrupa birliği) standarları gereğince mevcut yazılımlarında bölgesel yasal sınırlandırma getirilmiştir. Bölge seçeneklerinde cihazın çıkış gücü 8dbm kadar düşebilmektedir. Cihaz arayüz ayar sayfasında Region (bölge) seçeneğini TEST MODE olarak seçiniz.

[attachment=6607:image002.png]

Wireless Advanced Menüsünde aşağıda yer alan ayarları yapılandırabilirsiniz. Daha fazla bant genişliği sağlanabilmesi için WMM (multi media )akıcılığına önceliği devre dışı bırakınız. Beacon Interval değerini 999 yapınız.

[attachment=6608:image003.png]

Ardından Wireless/Distance Setting menüsünde Adjust option seçeneğini Manuel olarak ayarlayınız. Mesafe ayarını iki nokta arasındaki mesafe değerini yazabilirsiniz.

Sizin eviniz için gereken ayarlar.

[attachment=6614:bb.PNG]

[attachment=6609:1.JPG]

[attachment=6610:2.PNG]

[attachment=6611:3.PNG]

[attachment=6612:4.png]

[attachment=6613:5.png]

Kablo ile bağlantı hızını ölçün eğer randıman alıyorsanız. Bir adet tp link w841n alıp evin içine kablolu ve kablosuz olarak dağıtım sağlayabilirsiniz.

Konu ogcwallhack tarafından 27 June 2016 - 10:24 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0