WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
1
1
1
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1
1
(26 Ağustos 2016) xecron, Linksys WRT54G V4.0 (WRT54GL) USB Modifikasyonu (USB Modification) içeriğine yorum ekledi.
2

Resim
- - - - -

Btk Yetkilendirme Için Başvuru Adımlarını Değiştirdi.

btk wifi i̇ss ıss şirket yetkilendirme

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 python_112

python_112

V.I.P.

• V.I.P.
  • 222 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 07 September 2016 - 06:26 PM

BTK, yetkilendirme için başvuru adımlarını değiştirmiş. Çoğu şirketin (en azından varolan şirketlerin) karşılayamayacağı bir ödenmiş sermaye limiti getirmiş... 

İSS şirketleri bildirime tabii lisanslamaya giriyor. 

bildirim formunda ekte istenilen belgelerin de sağlanması isteniyor: bildirim formu

Ödenmiş sermaye için ise Ortak Kullanımlı Telsiz Hizmeti için 250.000TL, diğer lisanslar için ise 1.000.000TL alt sınır olarak belirlenmiş(1/03/2016 tarihli ve 2016/DK-YED/195 sayılı Kurul Kararı).

Bazı şirketler de bu duruma karşılık yürütmeyi durdurma davası açmış sanırım :)

Ne düşünüyorsunuz??

Bildirim veya bildirimle birlikte kullanım hakkı verilmesi suretiyle yetkilendirilmek için Kuruma başvuru yapan şirkette aşağıdaki şartlar aranır:

• Yalnızca yetkilendirmeye tabi faaliyetleri veya bununla birlikte yetkilendirme konusu hizmeti yerine getirirken gerekli faaliyetleri yürütmek üzere limited ya da anonim şirket statüsünde kurulmuş olması,

• Şirketin tescil ve ilan olduğu Ticaret Sicil Gazetesinde yer alan ana sözleşmesinde faaliyet alanı kapsamında “elektronik haberleşme hizmeti/telekomünikasyon hizmeti sunulması ve/veya şebekesi veya altyapısı kurulup işletilmesi” ifadesine veya yetkilendirilmeyi talep ettiği elektronik haberleşme faaliyetine yer verilmiş olması (Şirket sözleşmesinin "Amaç ve Konu" bölümünde yer alan faaliyetlerinin elektronik haberleşme hizmetleri ve söz konusu hizmeti yerine getirirken gerekli faaliyetler  dışında herhangi bir hizmeti (gıda, otomotiv, turizm, inşaat vb.) içermemesi gerekmektedir. Örnek ana sözleşme metnine bu sayfadan erişebilirsiniz.),

• Şirket hisselerinden en az yüzde onuna sahip gerçek kişi ortaklar ve tüzel kişiliği idare ve temsile yetkili kişiler ile şirket hisselerinden en az yüzde onuna sahip tüzel kişi ortakların hisselerinin en az yüzde onuna sahip gerçek kişi ortakların belirli suçlardan hüküm giymemiş olması (26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun Üçüncü Kısım Onuncu Bölümünde sayılan bilişim alanındaki suçlardan hürriyeti bağlayıcı ceza ile hüküm giymiş olmaması (arşivli adli sicil kaydı), taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya 5 yıldan fazla hapis cezalarından biri yahut özel hayata veya hayatın gizli alanına karşı işlenmiş suçlar, basit ve nitelikli zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, inancı kötüye kullanma, hileli iflas ve konkordato, kaçakçılık suçları, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına iştirak suçlarından dolayı hüküm giymiş olmaması (arşivli adli sicil kaydı)),

• Ödenmiş sermayesinin en az, Kurum tarafından belirlenen asgari tutar kadar olması (Şirketin ödenmiş sermayesinin OKTH yetkilendirmesi için 250.000 TL, diğer yetkilendirmeler için 1.000.000 TL olması gerekmektedir 31/03/2016 tarihli ve 2016/DK-YED/195 sayılı Kurul Kararı].),

• Kurum tarafından belirlenen bildirim ve/veya kullanım hakkı başvuru formunda istenen bilgi ve belgeleri Kuruma göndermesi (Bildirim ve Kullanım Hakkı Başvuru Formlarına  bu sayfadan erişebilirsiniz. Söz konusu formlarla birlikte istenen belgeler ilgili formların "Ekler" bölümünde yer almaktadır. Şirkete ilişkin istenen bilgi (adres, telefon, KEP adresi vb.) ve belgeleri eksik olan başvurular reddedilir.) 

gerekmektedir.

• 0

.ı|ı.ı|ı. Cisco Certified Network Professional

#2 mehmetali32

mehmetali32

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 53 İleti
  • Nereden: Isparta

Yazma tarihi: 07 September 2016 - 10:34 PM

düzenleme güzel fakat para büyük işini ciddi yapanlar yol alır gerisi kalır.

• 0

#3 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,465 İleti
  • Nereden: Çanakkale
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 08 September 2016 - 11:19 AM

Böyle birşey olacağını biliyordum ISS adı altında iş yapmak için bir çok şirket açıldı ve btk'nın gözünde dikkat çeken nokta oldu 

btk bu kararı durdurmaz devamıda gelebilir derim.Yapılan doğrumu bana göre yine değil kademe kademe sermaye yükseltimini şart koşabilirdi.btk'nın yaptığı işi zora koşmaktır.Bu arada açılan şirketler ne olacak?herke bu yükseltimi yapabilecekmi?Bu uygulama herkese zarar başta devlete zarar ve anlamsız buluyorum.Bir sürü devreden ve kapatan şirketler olacak gibi

• 0

#4 python_112

python_112

V.I.P.

• V.I.P.
  • 222 İleti

Yazma tarihi: 08 September 2016 - 02:59 PM

aslında bunun sebebi şirket sahipleri. btk bunu anladığım kadarıyla lisansı almış ama bildirimde bulunmamış şirketler nedeniyle yapıyor. normalde btk ya her 3 ayda bir kaç kullanıcının bağlı oludğunu veri kullanımlarını vs gibi bazı parametreleri bildirmeleri gerekli şirketlerin. okuduğuma göre halihazıra açık 350 civarı şirketten çok az bir kısmı bildirim yapıyormuş. btk da böyle gereksiz bir yöntemle (sermaye şartı) önlem almaya çalışıyor.

Muhakkak zararlı ki zaten avrupa birliği uyum yasalarına göre de telekomünikasyon girişimlerine kolaylık sağlamaya yönelik bir madde vardı ona aykırı bir durum bu. Dava açan şirketler de bu yasayı baz alarak dava açmışlar.

bunun yanında ücretsiz çağrı merkezi ve mersis no zorunlulukları gibi şartlar da var bence bunlar güzel. Ama sermaye çok yüksek. bu durum sadece tekelliği destekler bence. alternatif şirketler zaten bu tutarı sağlamakta zorlanacaklar veya kapatacaklar. BTK resmen paran varsa yap yoksa kapat git diyor. Daha gerçekçi önlemler almalılar.

Konu python_112 tarafından 08 September 2016 - 03:01 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#5 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,465 İleti
  • Nereden: Çanakkale
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 08 September 2016 - 03:48 PM

Ben araştırmalarım, tecrübelerim elimdeki donanım ve bu zamana kadar olan bilgi birikimimeme güvenerek şirket açma aşamasındaydım aktif internet abonelerim var ve iki tarafta gayet memnun.btk'nın bu yılın sonunda böyle bir bomba yapacağından emindim ve böyle bir olayı bekliyordum açıkcası.Ben ve benim gibi ülke ekonomisine katkı sağlayacak ciddi iş potansiyeli olan insanlar şuan geri çekilmiş durumda.

• 0

#6 python_112

python_112

V.I.P.

• V.I.P.
  • 222 İleti

Yazma tarihi: 09 September 2016 - 07:11 PM

Ben araştırmalarım, tecrübelerim elimdeki donanım ve bu zamana kadar olan bilgi birikimimeme güvenerek şirket açma aşamasındaydım aktif internet abonelerim var ve iki tarafta gayet memnun.btk'nın bu yılın sonunda böyle bir bomba yapacağından emindim ve böyle bir olayı bekliyordum açıkcası.Ben ve benim gibi ülke ekonomisine katkı sağlayacak ciddi iş potansiyeli olan insanlar şuan geri çekilmiş durumda.

Aynı durumdayım

• 0

#7 manet

manet

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti
  • Nereden: Kocaeli

Yazma tarihi: 26 November 2016 - 08:02 PM

Merhaba, son durum nedir acaba dava olumlu sonuçlanmazsa 2017 ocak ta bütün lisanslar iptal olacak. Nereden takip edebiliriz.

• 0

#8 hakkof

hakkof

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 166 İleti
  • Nereden: Manisa

Yazma tarihi: 28 November 2016 - 07:45 PM

bu dava sonuclandı arkadaslar btk nın aldıgı karar esastır biliyorsunuzdu belki 2 sene once aynı sekilde Sabit Telefon Hizmeti (B)  veren şirketlerede 1 milyon olayı cıkmıstı ve onaylandıu su an ise isslere uygulanıyor devamına delecektir iso vs gibi 

• 0

İnsanların en âcizi dua etmeyen, en cimrisi de SeLam vermeyendir.) [Taberani]