WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

3,5 & 4 Km'lik Açık Alanda Kablosuz Bağlantı Sağlanabilir Mi?

kablosuz wifi access point ağ bağlantısı wireless kablosuz bağlantı

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 swedenhkn7

swedenhkn7

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 16 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 03 October 2016 - 04:24 PM

Öncelikle herkese hayırlı günler dileyerek selamlarımı iletiyorum , kendim İstanbul'da ikamet ediyorum bu konuyu mezra yerinde yaşantısını sürdüren dayım için açmış bulunuyorum bana en yararlı fikirleri yöntemleri bu sayfanın vereceğini düşündüm ve siz büyüklerimin önerilerini bekliyor olacağım , öncelik olarak telekoma yapılan başvuru sonucu dayımın oturduğu alana internet verilemeyeceğini söylediler bizlerde böylelikle alternatif yollara başvurmak zorunda kaldık mezramızın bağlı olduğu köyde aktif bir şekilde internet kullanımı mevcut bizim istediğimiz 2 yerleşim alanı arasında bir kablosuz ağ bağlantısı oluşturmak bu arada mezramız köyümüzden daha yüksek alanda bulunuyor , şimdi siz büyüklerimden üstadlarımdan öneriler bekliyorum hangi cihazlar aracılığı ile hangi şekil bağlantı sağlanabilir bunların açıklamalarını bekliyor olacağım şimdiden vereceğiniz tüm cevaplar için çokca teşekkürlerimi iletiyorum.

Bağlantı yapılacak iki alanın ekran görüntüsünüde sizlerle paylaşmak istedim.oElX9q.jpg

• 0

#2 blacksir

blacksir

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 73 İleti
  • Nereden: Ankara
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 03 October 2016 - 11:14 PM

Bullet2Hp+Tp-Link Tl-Ant2424B 24Dbi Outdoor Parabolic Anten sadece alıcı olarak kullanıldığında yaklaşık 1 Km mesafeden internet alabildiğini gördüm. Karşılıklı biri alıcı biride verici olarak kullanıldığında parabolic antenle daha uzak mesafelerdende internet aktarımı yapılabildiğini forumlarda okumuştum. Parabolik antende iki antenin birbiriyle odaklanması zor olmasına rağmen eğer iyi odaklandığında en iyi sonuçları verecektir.

Konu blacksir tarafından 03 October 2016 - 11:15 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 TPLINK TURKIYE

TPLINK TURKIYE

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 24 İleti

Yazma tarihi: 05 October 2016 - 02:41 PM

swedenhkn7 merhaba,

Bu durumda önemli kısım; sanırım 0KM mezranın olduğu alan burası köye göre yüksekte diye belirtmişsiniz bu alan tepenin arkasında mı kalıyor ? Yoksa köyden bakıldığında görülebilecek bir konumda mı ? 

• 0

#4 swedenhkn7

swedenhkn7

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 05 October 2016 - 11:48 PM

swedenhkn7 merhaba,

Bu durumda önemli kısım; sanırım 0KM mezranın olduğu alan burası köye göre yüksekte diye belirtmişsiniz bu alan tepenin arkasında mı kalıyor ? Yoksa köyden bakıldığında görülebilecek bir konumda mı ? 

Efendim öncelikle ilgileriniz için teşekkürlerimi iletiyorum , sorduğunuz sorulara gelecek olursak iki alan arasında hiçbir engel yoktur karşılıklı her iki taraftanda net bir şekilde görüntü alınabiliyor kaynak olarak bir fotoğraf atıyorum sizleri daha iyi bir şekilde aydınlatmak için sadece köyün arka kısmında bir yükselti var hatta atmış olduğum fotoğrafta bu yükseltiden çekilmiştir.

7Apyz5.jpg

• 0

#5 swedenhkn7

swedenhkn7

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 06 October 2016 - 05:48 PM

swedenhkn7 merhaba,

Efendim alacağım cihaz konusunda Tp Link'in "TL-WA7210N" access point'de karar kıldım , bugün müşteri hizmetlerinden birkaç hususta bilgi edindim lakin şimdi ben işlerimden dolayı gidemeyeceğim cihazı evimde kurup memlekete göndersem sadece onlar montaj işlemlerini gerçekleştirseler bir sorun olmaz değil mi? ayriyetten bu şartlar altında en iyi ve en verimli mod hangisi olur Client mi? Repeater mi? yoksa Point to Point mi? lütfen bu hususta beni bilgilendirirseniz sevinirim ve sizinle iletişime geçeceğim bir adres varsa sevinirim.

• 0

#6 TPLINK TURKIYE

TPLINK TURKIYE

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 24 İleti

Yazma tarihi: 12 October 2016 - 01:44 PM

Efendim alacağım cihaz konusunda Tp Link'in "TL-WA7210N" access point'de karar kıldım , bugün müşteri hizmetlerinden birkaç hususta bilgi edindim lakin şimdi ben işlerimden dolayı gidemeyeceğim cihazı evimde kurup memlekete göndersem sadece onlar montaj işlemlerini gerçekleştirseler bir sorun olmaz değil mi? ayriyetten bu şartlar altında en iyi ve en verimli mod hangisi olur Client mi? Repeater mi? yoksa Point to Point mi? lütfen bu hususta beni bilgilendirirseniz sevinirim ve sizinle iletişime geçeceğim bir adres varsa sevinirim.

Merhaba,

Tabi ki cihazı evinizde kurup memleketinize gönderip orada montajı yapılabilir.En çok verimi ise Client mod'unda alabilirsiniz.

• 0

#7 memo123

memo123

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 24 December 2016 - 08:50 PM

Öncelikle herkese hayırlı günler dileyerek selamlarımı iletiyorum , kendim İstanbul'da ikamet ediyorum bu konuyu mezra yerinde yaşantısını sürdüren dayım için açmış bulunuyorum bana en yararlı fikirleri yöntemleri bu sayfanın vereceğini düşündüm ve siz büyüklerimin önerilerini bekliyor olacağım , öncelik olarak telekoma yapılan başvuru sonucu dayımın oturduğu alana internet verilemeyeceğini söylediler bizlerde böylelikle alternatif yollara başvurmak zorunda kaldık mezramızın bağlı olduğu köyde aktif bir şekilde internet kullanımı mevcut bizim istediğimiz 2 yerleşim alanı arasında bir kablosuz ağ bağlantısı oluşturmak bu arada mezramız köyümüzden daha yüksek alanda bulunuyor , şimdi siz büyüklerimden üstadlarımdan öneriler bekliyorum hangi cihazlar aracılığı ile hangi şekil bağlantı sağlanabilir bunların açıklamalarını bekliyor olacağım şimdiden vereceğiniz tüm cevaplar için çokca teşekkürlerimi iletiyorum.

Bağlantı yapılacak iki alanın ekran görüntüsünüde sizlerle paylaşmak istedim.oElX9q.jpg

hocam hallettiniz mi son durum nedir? bende 8km öteden alıyorum inteneti arada ufak tefek ağaçlar var lakin sorun çıkmıyor.. farklı bir marka kullanıyorum

• 0

#8 swedenhkn7

swedenhkn7

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 30 December 2016 - 10:11 PM

hocam hallettiniz mi son durum nedir? bende 8km öteden alıyorum inteneti arada ufak tefek ağaçlar var lakin sorun çıkmıyor.. farklı bir marka kullanıyorum

Efendim rica etsem beni konumunuz durumunuz hakkında bilgilendirirmisiniz , ben tp link kurulumu değil de 2 adet Nanostation Loco M2 cihazı kurarak sistemi kurmayı düşünüyorum çünkü 2.4 ghz 5 ghz ye göre cisimlerin içinden daha rahat geçiyormuş ve kapsama alanı daha yüksek oluyormuş bu sebeplerden dolayı Nanostation Loco M2 alacağım hatta 1 tane aldım diğerinide bekliyorum ne zaman alıp sistemi kurarsam o zaman bilgilendiririm sizleri ve yakın zamanda kurmayı da düşünüyorum hayırlısıyla.

• 0