WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
1
(17 Şubat 2020) rejoman, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Şubat 2020) CRaFTY, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Onur, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Gökhan, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
(18 Temmuz 2019) Laserbird, üye haritasına ekleme yapti.
100
(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1

Resim
- - - - -

Wds-Mesh-Access Point Kurulumu Yardım Özel Sistem

çok iyi i̇dare eder

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 arquradze

arquradze

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: Ankara
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 17 October 2016 - 11:33 PM

Arkadaşlar  hepinize şimdiden teşekkürler.

Sıkıntımı anlatayım size;

Komşumdan wds ile kablosuz eşleştirme yapıp internet çekecektim.

Komşumun modemi Tp Link  TD-W8961N

Benim modemim  Tp Link TD-W8980 

WDS modundan eşleştirmeye çalıştım ama olmadı.ne yazık ki komşumun modemi Tp Link TD-W8961N de wds özelliği yokmuş.Modem Arayüzünde wds var gözüküyor ama Tp link müşteri hizmetlerini aradım o modemimiz de wds özelliği bulunmamaktadır dediler.

Elimde fazladan bir tane Airties RT-205 modem vardı eski toprak.

Bu airties modemi komşunun evine koydum ve Tüm ayarlarını yapıp benim TD-W8980 modemle eşleştirdim.

Aİrties de mesh özelliği,Tp-Link de wds özelliğini açtım.

Airtiesi ana modem yaptım.Dhcp açtım.

Tp link de ise de dhcp yi kapatıp modemin ıp sini 192.168.1.1 den 192.168.1.100 yaptım.Sözde ikisinin de modem arayüzüne bilgisayardan kontrol sağlamak istedim. İnterneti başarıyla kurdum 1-2 gün çok güzel takıldım.

Sonrasında komşum Aİrties RT-205 modemin evde iyi çekmediğini söyledi ve tat vermediğini söyledi.Tp link TD-W8961N modeminin daha iyi çektiğini söyledi.

Bende yeni modem almasını söyledim ama yanaşmadı.bende Tp link TD-W8961N modemi kablo ile Airties RT-205 modeme access point ile bağlayıp o modeminde dhcp modunu kapattım ve internet verdim.

Bütün modemlerde internet var ama fazla kişi girdiği zaman airties şişiyor ve bağlantı kopuyor.En az 8 tane cihaz bağlanıyor bu modemlere.

Sizce sorun nerede ? Ben nerede yanlış yaptım ?

Ip adreslerini nasıl vermeliyim ve Diğer modemlerde Dhcp modunu açmalı mıyım  ?

Sizce bu sistemi en güzel nasıl kullanırım ?

Komşum evden eve kablo çekmeyi istemiyor ve yeni modem almakta istemiyor.Bana aldırmak istiyor bende kısa bir zaman için modeme  para  vermek istemiyorum.

Benim kardeşimin uzaktan eğitim dersleri var 3 aylığına internet lazım ve abonelik almak istemiyorum.

Çok uzun bir yazı oldu biliyorum ama sizin soracağınız soruları ben şimdi den yanıtlamak istedim ona göre cevap verirseniz sevinirim.

Ana modem: Airties RT-205            ıp adresi: 192.168.2.1 Dhcp açık.    Wifi kanal 6

2.Modem : Tp Link TD-W8980        ıp  adresi: 192.168.1.100 Dhcp kapalı.    Wifi kanal 6

3.Modem : Tp Link TD-W8961N     ıp adresi: 192.168.1.10 Dhcp kapalı.    Wifi kanal 6

• 0