WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Nanostation M5 Ve Tp-Link Cpe510 Bağlanti Sağlanamiyor.

access point ağ bağlantısı wifi router tp link ubnt ubiquiti

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 swedenhkn7

swedenhkn7

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 16 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 22 December 2016 - 10:26 PM

Efendim cümleten Selamun Aleykum merhabalar hayırlı haftalar , elimizde 3 adet access point cihazı bulunmakta bunlardan 2'si Ubnt diğeri ise Tp link ürünüdür yalaşık 2 hafta önce A noktasından B noktasına bağlantı yapılmış lakin şimdi C noktasına bağlantı götüremiyoruz , ben akrabama yardımcı olmak için böyle bir işe giriştim çünkü mezra gibi bir yerde yaşamını sürdürüyor ve şuanda ikamet ettiği yer bomboş durumda canı sıkılmasın diye böyle bir işe giriştim hayır amaçlı devlet internet vermiyor bulunduğu yere lakin köyde internet mevcut bizlerde köyden mezraya internet taşımaya çalışıyoruz ama gel gelelim beceremedik A ile C noktası arasında 3.265 metre uzaklık mevcut sadece C noktasında yani mezra kısmında cihazın önünde birkaç tane kavak ağacı mevcut ama ağaçların aralarından köy gözükür durumda bundan gayrı hiçbir engel bulunmuyor apaçık önü , ben İstanbul'da ikamet ediyorum cihazların bulunduğu yer Malatya'da , iki cihazı A(köy) noktasında uzaktan bağlantı yani Teamwiever ile bağladım memlekete gidemediğimden dolayı uzaktan bağlantı sağlayarak iki cihazın bağlantısını sağladım internet gayet güzel bir şekilde var idi lakin cihaz C noktasına getirildiğinde A noktasından sinyal alamamış akrabamın belirttiği bu şekilde , A ile B noktası birbirine yüzleri dönük bir şekilde bağlanıyorlar yani A noktasının yüzü mezraya dönük değil B noktasına dönük , Tp Link müşteri hizmetleri ana cihazın yani verici cihaz olan Nanostation'un kanalını 36 yani 5180 mhz yapın dedi şuanda o ayarı yapamadım , şimdi sayın büyüklerim kardeşlerim ben bu işi hayır amaçlı yapmaya çalışıyorum biliyorum yazım uzun başınızı gözünü ağrıttım lakin bütün bilgileri eksiksiz sizlere aktarırsam daha iyi yardımcı olacabileceğinizi düşündüm ne yapacağımı bilemeyip yardımlarınıza sığınıyorum lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim , neler yapmam gerektiğini tek tek anlatırsanız sevinirim çünkü köye gitme ihtimalim yok uzaktan bağlantı ile yardımcı olabilirim en fazla ona göre cevaplarınızı pür dikkat takip edip uygulacağım , herkese şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum sağlıcakla kalın. 

2nrVkE.jpg

Konu swedenhkn7 tarafından 22 December 2016 - 10:34 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 veli125

veli125

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 212 İleti
  • Nereden: Antalya
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 23 December 2016 - 06:02 PM

tplink cpe 510u bilmem ama nanostation m5 ile o mesafeye neti götürmesi lazım. tabi arada engel yoksa.

arada engel olmadıgı halde cihazlar hiç bir sinyali görmüyorsa büyük ihtimal frekans uyuşmazlıgı var. yani kanal değiştirmeniz lazım. yalnız bu cihazlarda ubnt deki tüm frekanslar tplink de olmayabiliyor. o yüzden 3 cihazında ortak kullandıgı frekans uyan kanala alıp tekrar deneyin

• 0

#3 swedenhkn7

swedenhkn7

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 16 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 23 December 2016 - 09:05 PM

tplink cpe 510u bilmem ama nanostation m5 ile o mesafeye neti götürmesi lazım. tabi arada engel yoksa.

arada engel olmadıgı halde cihazlar hiç bir sinyali görmüyorsa büyük ihtimal frekans uyuşmazlıgı var. yani kanal değiştirmeniz lazım. yalnız bu cihazlarda ubnt deki tüm frekanslar tplink de olmayabiliyor. o yüzden 3 cihazında ortak kullandıgı frekans uyan kanala alıp tekrar deneyin

Efendim öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkürlerimi sunarım , şimdi A (Access Point) noktası ile B (Client) noktası birbirine bakıyor yani C (Client) noktasına bakmıyor lakin C noktası A noktasına doğru bakıyor bunun bir etkisi olur mu? , TP LİNK müşteri hizmetleriyle konuştum Access Point olan "A" noktasını  5180 kanalına alın dediler bakalım bir de öyle deneyeceğim , "C" noktasının önünde birkaç tane ağaç var acaba onlar engel olur mu? 

• 0

#4 veli125

veli125

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 212 İleti
  • Nereden: Antalya
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 24 December 2016 - 11:04 PM

nanostation yan tarafına 3km sinyal basması çok zor. 

• 0