WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1
1
(26 Ağustos 2016) xecron, Linksys WRT54G V4.0 (WRT54GL) USB Modifikasyonu (USB Modification) içeriğine yorum ekledi.
2
1
1
1
1
1

Resim

Alfa Awus036Nhv Linux Sorunu

awus036nhv linux sorunu

• Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 nettu

nettu

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 10 January 2017 - 07:37 PM

Merhabalar,Alfa AWUS036NHV Wifi modem aldım fakat windows dışında birtürlü kullanamadım.

Wifislax'da Linset i açmak istediğimde karşılaştığım hata;

g2vV1L.jpg

Sadece linset değil wifislax içerisindeki her uygulama bu hatayı veriyor fakat sağ alttan wifileri arattıgımda wifileri buluyor.

Anlamadığım şey adaptörümü tanımıyorsa ağları nasıl buluyor?

iwconfig yazdığımda da wlan0 olarak görünüyor.

Kali Linux ve Backtrack de durum daha gıcık.

Kali Linux da iwconfig de görünüyor,ağları buluyor fakat modemime bağlandığımda internete girmiyor ve sinyal 0 (modemim alfa adaptörümün dibinde)

Herneyse,bunda da monitör modunu açamama sorunum var.

Adaptörün driver ini kurduğumda birşey değişmedi.

Backtrack de durum daha fazla gıcıklaştı :)

Bukez iwconfig yazdığımda da adaptörüm görünmedi ağlarıda bulmadı.

Fakat busefer driver kurmam bir değişiklik yaşatabildi bana.iwconfig de göründü :)

tabi,yine sorun.monitör modu vs. bunda da çalışmıyor...

internetten araştırıp da deneyemediğim birtek şu terminale apt-get şeklinde yazılan komutlar.

Modemimin ethernet kablosunu taşınırken eski evde bıraktım (kabloyla aram yok)

Wifi üzerinden de birtürlü bağlanamadığım için apt-get muhabbetlerine giremedim.

Diğer modemimde ise (TP-LİNK TL-WN8200D) sadece wifislax da denedim alfa modemim kadar sorun çıkarmadı fakat onunlada birtürlü bağlanamadım.enazından linset e girince yürügitburdanlan demedi ağları taradı sorun yokmuş taklidi yaptı baya.

Son olarak Asus Usb-N14 taktım aynı muhabbetler döndü.

Wifislax ın 3 farklı sürümünde denedim sonuçlar aynı.

Hadi modemimde sorun var,3 tane modem denedim alayımı bozuk? 2si çalışsada Yeni Alfa modemimi çalıştırmaya çalışıyorum.Daha yeni açtım kutusundan kafayı yedirtecek -,-

İşletim sitemi bozuk olsa,wifi slax ın 3 farklı sürümünü,kali linuxu ve backtrack in hepsini birden bozuk indirecek kadar mal olduğumu düşünmüyorum.

Vmware de sorun vardır dedim oracle kurdum değişiklik yok.

Sanal pc olmuyodur dedim usb ye kurdum teker teker boot ederek alayını denedim tek ilerleme artık 800x600 pencere yerine 800x600 tam ekran görüntüledim.

Kasam bozuktur dedim laptop da denedim aynı sorun.(Laptop un kendi wireless kartını kali ve backtrack görmedi wifislax gördü)

Arkadaşım yeni pc topladı daha yeni kurduk,çocuğun yeni bilgisayarındaki ilk eylemi benim modemi wifislax kurup denemek oldu.

Yazı biraz uzun kaçtı kusura bakmayın.Sevgilimle barışmak için bile bukadar uğraşmadım çıldıracak vaziyetteyim burdan çığlık atayım dedim.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• 0

#2 afyonteam

afyonteam

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 49 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 11 January 2017 - 09:31 PM

Fix to patch the WLAN driver for AWUS036:

ifconfig wlan0 down rmmod r8187 rtl8187 2>/dev/null wget http://dl.aircrack-n...nux_26.1010.zip unzip rtl8187_linux_26.1010.zip cd rtl8187_linux_26.1010.0622.2006/ wget http://patches.aircr...87_2.6.27.patch wget http://patches.aircr...87_2.6.32.patch tar xzf drv.tar.gz tar xzf stack.tar.gz patch -Np1 -i rtl8187_2.6.27.patch patch -Np1 -i rtl8187_2.6.32.patch make make install

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Buraya baktın mi ?

http://security.stac...hv-monitor-mode

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • 0

#3 nettu

nettu

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Belirsiz