WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Yüksek Katlı Evde Gürültülü Ortamda Kullanılabilecek Outdoor Sistem Tavsiyesi

tekrarlayıcı dış mekan repeater otudoor gürültü

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 ossolak

ossolak

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti
  • Nereden: Mersin
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 03 March 2017 - 09:23 PM

merhaba arkadaşlar ben yaklaşık olarak 6 yıldır wifi sistemler konusunda hobi olarak uğraşan ve genellikle usb adaptörler ve antenler konusunda çalışma yapmış birisiyim. bu konuda  üstüm olmasam da yeterli bilgiye sahibim bulunduğum mekanda yaklaşık olarak 15 inci katta bulunuyorum ve çevremde bolca wifi var karşı binadan bir arkadaşımla anlaşıp wifiye ortak oldum ancak yıllardır her türlü tekniği denememe rağmen özellikle tekrarlayıcılarda bir türlü başarıyı yakalayamadım usb wifi kullansam bile evde telefonla internete girmek çok zor oluyor. bu yüzden bir adet dark wrn320 aldım bir süre kullandıktan sonra kondansatörü patladı bir şekilde adaptör uydurup dış mekanyaptım bu seferde durmadan yazılımsal olarak saçmalamaya başladı bunun üzerine bir tane tenda repeater aldım ikisi de ucuz yollu cihazlar ve hiç bir şartta doğru düzgün çalışmıyor usb wifi adaptörüm 3 diş bağlanmasına rağmen 1mbps hız alıyorum wrn320 de de durum benzer oluyor gece evlerdeki elektronik eşyalar kapatılınca hızım 52 mbps ye kadar çıkıyor. üstelik bu gürültünün üzerine yaklaşık olarak. 30 40 tane wifi sinyali de ortak oluyor size sorum iyi bir dış mekan tekrarlayıcı almam ne kadar faydalı olur aklımda comfastın 13 dbi lik bir repeateri geliyor. tplink eskiden kullanılan dış mekanları ve yeni modelleri de wrn 320 ye benzer yazılımsal takılmalar ve kopmalar yaşatıyor gibi şikayetleri forumda bolca okuyunca ondan vazgeçtim gerçi benim eleman olarak çalıştığım dükkanda bile 1000 liralık engenius bile kopmalar sebebiyle atıl durumda kaldı ama kullandığınız ve önerebileceğiniz dış mekan tekrarlayıcı var mı varsa hangisi ikinci olarak aldığım cihazı tekrarlayıcı olarak mı kullanayım yoksa client modunda modeme bağlayıp eve wifi yayma işini tenda ya mı bırakmalıyım. kusura bakmayın uzun oldu ama bu sorun yeni evimize taşındığımızdan beri başımıza bela olmuş durumda. 

• 0

#2 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,507 İleti
  • Nereden: Çanakkale

Yazma tarihi: 04 March 2017 - 06:43 AM

Senin sorunun cihazları repeater kullanmak.böyle yaparak parazitten kurtulamazsın

en iyi yöntem seçeneklerin arasındaki client modudur.Altına elindekilerden birini takıp sinyali yayabilirsin

bu arada 1000TL'lik Engeniusu merak ettim hangi modeli?

• 0

#3 ossolak

ossolak

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 27 March 2017 - 08:44 PM

Senin sorunun cihazları repeater kullanmak.böyle yaparak parazitten kurtulamazsın

en iyi yöntem seçeneklerin arasındaki client modudur.Altına elindekilerden birini takıp sinyali yayabilirsin

valla bizim patron almıştı bakamadım . ondan vazgeçtim zaten ama sıkıntım bitmedi mikrotik ve tplink modellerine baktım iki model beğendim client yapıp eski bir cihazla eve dağıtmak istiyorum. ancak iki model de 5ghz bandında. tp link cpe520  diğeri de miktotik in bir modeli grid antenli bir de ubiquiti var 16 dbi antene sahip artık zıvanadan çıktığım için 450 lira ya kadar yolu var bu sorunu kökten çözmeye niyetliyim. 

• 0

#4 ossolak

ossolak

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 31 March 2017 - 01:17 PM

engenius enh210ext modeli hocam

Konu ossolak tarafından 31 March 2017 - 01:18 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#5 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,507 İleti
  • Nereden: Çanakkale

Yazma tarihi: 31 March 2017 - 04:19 PM

Engenius normalde kopma yapmaz omni ve anten kazancı küçük olduğu için uzak mesafede verimli olmaz sadece
Cihaz olarak 2.4Ghz Nanostation M2 halen rahatlıkla kullanılabilir.
5ghz için nanobeam powerbeam ve mikrotik sxt serisini kullanabilirsin

Konu StONE tarafından 31 March 2017 - 04:20 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#6 ossolak

ossolak

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 02 April 2017 - 09:45 AM

Mikrotik lite2 nasıl hocam onu almaya niyetliyim bir de TP link cpe 210 var ikisi arasında kaldım
  • 0

#7 ossolak

ossolak

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 02 April 2017 - 09:52 AM

Bu arada engenius satılıktır

Konu ossolak tarafından 02 April 2017 - 09:53 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#8 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,392 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 02 April 2017 - 12:34 PM

Mikrotik lite2 nasıl hocam onu almaya niyetliyim bir de TP link cpe 210 var ikisi arasında kaldım

Mikrotik iyidir ama yazılımı biraz zordur.
  • 0

#9 ossolak

ossolak

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 06 April 2017 - 09:01 AM

Mikrotik iyidir ama yazılımı biraz zordur.

Biraz hafif kalıyor hocam yakından araştırma fırsatını buldum baya zor yapacağım işe göre fazla profesyonel arkadaş şifreyi bir değiştirse yapmam gereken ayarları tekrar yapmam ve bu ayarları hatırlamam oldukça zor. o yüzden elemek zorunda kaldım ubnt ye bakıyorum da onun da ürün gamı çok karmaşık hepsi nanostation diye geçiyor. n11 de falan aynı isimde bazen farklı banzen aynı görünümde pek çok ürün var hepsinin fiyatı da çok farklı. kafam allak bullak oldu. 

• 0

#10 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,392 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 06 April 2017 - 05:04 PM

Biraz hafif kalıyor hocam yakından araştırma fırsatını buldum baya zor yapacağım işe göre fazla profesyonel arkadaş şifreyi bir değiştirse yapmam gereken ayarları tekrar yapmam ve bu ayarları hatırlamam oldukça zor. o yüzden elemek zorunda kaldım ubnt ye bakıyorum da onun da ürün gamı çok karmaşık hepsi nanostation diye geçiyor. n11 de falan aynı isimde bazen farklı banzen aynı görünümde pek çok ürün var hepsinin fiyatı da çok farklı. kafam allak bullak oldu. 

siz nanostation loco m2 ye bakın aradığıız kategori bu loco m5 e  5 ghz ona bakmayın.

• 0