WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Otel Kablosuz Internet Bağlantısı

otel kablosuz internet

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1 tarikegzozoglu

tarikegzozoglu

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 15 April 2017 - 08:36 PM

Merhaba Arkadaşlar. 

Fethiyedeki otelimizin kablosuz internetini sürekli yeterli gelmediği için yapılandırmak istiyoruz. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok memnum olurum; Konu hakkında pek bilgim olmadığını da belirtmek isterim. 

Öncelikle çok büyük bir yer değil, totalde 1 dönüm arazi üzerine kurulmuş totalde 3 katlı 20 odalı ve bahçesi olan bir yer. Tek internet bağlantısı yeterli olur diye düşünüyorum. Fakat nasıl bir internet hizmeti alıp hangi marka modem ve acces pointler almam gerektiği konusunda sizin önerilerinizi bekliyorum. Tabi burada en önemli mevzu internetin yoğun zamanlarda bile herkese kolayca ulaşabilmesi. Turizmin senelerdir çok da iyi olmadığını bu yüzden bütçemizin kısıtlı olduğunu belirtmek zorundayım ne yazık ki.

Şimdiden çok teşekkürler.

Tarık

Not: Fethiye'de Fiber altyapı yok.

• 0

#2 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,406 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 16 April 2017 - 09:19 PM

Merhaba ben hobiciyim bildiklerimi aktarayım size,toplamda 20 daire diye anladım ben 20 daire 4 kişi desek 4 cihaz yani ortalama 80-100 kişi eder en ucuz maliyeti şöyle yapabilirsiniz.VDSL modem buradan sonra tek cihaz alınsa daha iyi olur ama bence mikrotik 951ui - 2 hnd den 2 tane alıp 10 daireye birinden 10 daireye birinden şeklinde bölün dairelere de acces point koyun onlarada hız sınırı ekleyin mesela 2 mbit gibi olsun bitsin tabi bulunduğunuz yerde 32 mbit vdsl varsa bunun harici bence yeterli gelmez gibi görünüyor.Odalara cihaz koymayı düşnüyormusunuz?Ben ona göre anlattımda eğer düşünmüyorsanız boşluklara apler koyacaksınız ve hız sınırı ine eklenecek bu kadar benm gözümde toplam maliyet 1000tl bile değil kablo falan dahil

• 0