WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Alfa Tube2H Kablosuz Sinyal Bulma Sorunu Ve Durum Değerlendimesi

alfa tube2h kablosuz sinyal

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 extender

extender

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 25 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 17 April 2017 - 09:24 PM

Merhaba arkadaşlar sizlere Alfa Tube2H ile ilgili birkaç sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim.Sizin cevabınıza veya yönlerdirmenize göre hareket edeceğim.

Alfa Tube2H ap cihazı yeni aldım üstünde OpenWrt Barrier Breaker 14.07-LuCI 0.12 Branch kurulu.Benim şuanda dış ortam panel-omni vs. antenim bulunmadığı için (yakın zamanda almayı düşünüyorum) usb adaptörde kullandığım (Alfa 036h ve Alfa 036nha) 5dbi-7dbi-9dbi omni ile cihaza bağlantı yapıp denedim.Antenlerin girişi değişik olduğu için dönüştürücü konnektör kullandım sorun olmadı.(Sma Dişi- N Dişi Konnektör)

Daha sonra cihazı açıp wireless sinyal tarattığımda en fazla 5 tane yayın bulduğunu gördüm.Her 3 iç ortam antenimide denedim sonuç hep aynı oldu.Halbuki usb den çalışan wifi adaptörlerim 30-40 arası sinyal bulabiliyor cam kenarından.Böyle bir sonuçla karşılaşmak bende hayalkırıklığı yarattı.Az sinyal görmesi acaba alet bozuk mu endişesi yarattı.Panel anten alacaktım şuan beklemedeyim.

Cihazı bulunduğum yerden 200-250m uzaklıktaki wifi ağıma bağlanmak için almıştım.Usb adaptörlerim düşük sinyal alıyor bazende yavaş bağlantı kuruyorlardı.

Sizlere sormak istediğim :

1- Böyle bir durum sizce normal mi? Access point cihaz usb adaptörden iç ortamda daha az mı sinyal bulur? (Cep telefonum bile daha fazla ağ buluyor diyebilirim)

2- Az ağ bulmasının nedeni ne olabilir? Cihazda sorun var diye düşündüm ama evde kendi telefonumdan interneti paylaştırınca bağlantı kurup internete çıkabiliyor.

3- Sizlerin bu cihazla benzer durumu test etme imkanınız oldu mu? Yani önce usb adaptörle sinyal taratıp sonrasında tube2h ile ağ aradığınızda aynı sayıda sinyal bulup bulmadığını veya performansını gözlemleme tecrübeleriniz varsa sizlerden öğrenmek isterim.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim yanıtlarınızı bekliyorum...

• 0

#2 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,507 İleti
  • Nereden: Çanakkale
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 18 April 2017 - 08:52 AM

Yazılım ile alakalı olabilir sorun fakat bana daha çok donanımsal bir sorun gibi geldi.

• 0

#3 extender

extender

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 25 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 18 April 2017 - 02:41 PM

Yazılım ile alakalı olabilir sorun fakat bana daha çok donanımsal bir sorun gibi geldi.

Bu durum normal değil yani değil mi hocam? Alfa adaptörlerle aynı veya yakın sayıda ağ bulması gerekiyordu doğru mu?

Peki benim yapabileceğim yazılım olarak ne olabilir ? İleri düzeyde bir kullanıcı olmadığım için beni yönlerdirirseniz dedikleriniz yapmaya çalışırım.

Birde donanımsal olarak sorunun adı veya bu sorunu yaratan parçanın adını öğrenebilir miyim sizden ? 

• 0

#4 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,507 İleti
  • Nereden: Çanakkale
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 18 April 2017 - 05:07 PM

Kendi yazılıma dönmeyi dene.

Tabi bu olayın riskli olduğunu unutma

donanım arızası hakkında bilgi vermem şuan için birşey ifade etmez.

• 0