WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Tl-Wa701Nd Eski Firmware Yükleme Error Code: 18005 Hatası [Yardım]

tl-wa701nd firmware

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 ironhazeee

ironhazeee

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 48 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 09 May 2017 - 12:58 PM

Arkadaşlar herkese merhaba.

Hemen konuya geçeyim.

Bu cihazın orjinal firmware bilgileri şu şekildeydi:

Firmware Version:
3.17.0 Build 140324 Rel.36563n
Hardware Version:
WA701ND v2 00000000

Bende firmware güncellemesi yapmak istedim. Öncelikle hemen ilginç olanı yazayım.
Aynı markaya ait 2 farklı sayfa var.

Ben ilk linkte bulunan TL-WA701ND(EU)_V2_160620 bu dosyayı kullandım. Neden derseniz. Tplink türkçe sayfası ve 2016 son sürüm firmware.

Peki sorunum nedir?
Bu güncelleme sonucunda firmware bilgilerim şu şekilde oldu.
Firmware Version: 3.16.9 Build 160620 Rel.56106n Hardware Version: WA701ND v2 00000000

Cihaz sorunsuz çalışıyor lakin sorun şu:
Benim ilk cihazda  - Antenna Alignment denen bir sekme vardı ve wifi sinyalinin % kaç çektiğini gösteriyordu. Bu benim için çok önemli bir özellikti. Firmware güncelledim ve bu özellik yok oldu. Sekmelerde yok. Client aramasında ise DBİ bile göstermiyor sadece 5 çizgi şeklinde gösteriyor. Kısacası - Antenna Alignment özelliğinin olmamasına, eger client aramasında dbileri gösterse yine katlanırdım ama client aramasında dbiler bile göstermiyor.

Şimdi ben o yukarıdaki 2 sayfadaki tüm firmwareleri yüklemeyi denediğimde ise,

Error code: 18005 Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name.
hatası alıyorum.

Nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardım ediniz.

Konu ironhazeee tarafından 09 May 2017 - 01:06 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 kissmorning

kissmorning

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 120 İleti
  • Nereden: Ankara
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 11 May 2017 - 10:05 PM

eskiye dönmek istediğiniz yazılımın adını değiştirip tekrar deneyin.

• 0

#3 tplinkmagduru

tplinkmagduru

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: Sakarya

Yazma tarihi: 14 May 2017 - 02:01 PM

Bende 801 ve 901 modellerde bu sorundan muzdribim.EU uzantılı yazılımlarda geriye dönüş yok gibi.Nasıl yükleneceğini bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.Ad değiştirerek te olmuyor.Cihaz kendini korumaya alıyor gibi.

Konu tplinkmagduru tarafından 14 May 2017 - 02:05 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#4 ironhazeee

ironhazeee

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 48 İleti
  • Nereden: İzmir

Yazma tarihi: 22 May 2017 - 10:22 PM

eskiye dönmek istediğiniz yazılımın adını değiştirip tekrar deneyin.

Bende 801 ve 901 modellerde bu sorundan muzdribim.EU uzantılı yazılımlarda geriye dönüş yok gibi.Nasıl yükleneceğini bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.Ad değiştirerek te olmuyor.Cihaz kendini korumaya alıyor gibi.

Arkadaşar ben tplink desteğe mesaj gönderdim ama çok ilginç bir cevap aldım. Modemi garantiye göndermekten vazgeçtim. Bizi kötü günler bekliyor sanırım :)

Ben desteğe firmware geri yüklenmesi konusunda mesaj attım ve gelen cevap 

vbMP0O.png
Benden size tavsiye modeminizi kalkıpta tplink sitesinden güncellemeyin. EU firmware yüklemeyin.

İllaki bunu eskiye yükleme yöntemi var ancak bildiğim kadarıyla meşakatli. Modeme ya seri yada usb üzerinden bağlanması gerekiyor. Birkaç video izledim kartın üstünde bazı lehimler var. Bir aparat yardımıyla modeme usb üzerinden bağlanılabiliyordu. Ama oldukça karışıktı bende vazgeçtim. Belki basit bir yöntem vardır. Emin değilim.

Bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Bu güncellemeyle sinyalin % kaç çektiği görülmüyor. Sadece dişler gösteriyor. DBi bile yazmıyor.

Konu ironhazeee tarafından 22 May 2017 - 10:24 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0