WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Yurttan Üniversitenin Internetini Çekmek

250 metre wifi çekmek üniversiteden wifi çekmek uzak mesafe wifi tek taraflı anten ile wifi

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 14 yanıt gönderildi

#1 guardian55

guardian55

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 10 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 24 November 2017 - 06:31 PM

yurt ile üniversite arası 252 m kuş bakışı mesafede. dOU77roXRTi-Qayb9IgHpA.jpg

görüldüğü şekilde maalesef arada yurdun binası var. odadaki pencere, üniversite ile tam zıt tarafta. yurttaki odamın üniversiteye bakan tarafı neyse ki dolapların üstüne denk geliyor. açık hava bir anten alıp dolapların üstüne kurmayı planlıyorum. duvara doğru çevireceğim yönünü. şimdi gelelim üniversitenin internetine. eduroam wifi sistemini kullanıyorlar ilginçtir ki bazen 2 diş bazen 3 diş çekiyor ne tarafa giderseniz gidin üniversitede. modemin tam yerini bulamadım ama sitede, haritadaki nokta gösterilmiş. elimde laptop var şimdi neler lazım bana bilgilendirebilecek var mı? başarısız olursam iade edeceğim zaten ürünleri. şimdi sorabilirsiniz yurdun interneti yok mu? var. ama 0.2 mbps downloada sahip. google'ı zor açıyoruz ben nasıl programlama öğreneyim? yardımlarınız için teşekkürler şimdiden. bu açık hava antenlerini laptoba nasıl bağlıyoruz farklı bir bağlantısı var galiba?

• 0

#2 Onur

Onur

Moderatör

• Süper Moderatör
  • 1,785 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 25 November 2017 - 01:15 AM

Yüksek çıkış güçlü, USB uzatma kablolu bir ürün deneyebilirsin. Adaptörü USB'den uzatma kablosuyla laptopuna bağlayacaksın. Anten de adaptörde olacak.

Mesela;

Everest Ewn-740 150 Mbps 8M Usb Uzatma Kablolu Kablosuz Adaptör

• 0

#3 guardian55

guardian55

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 25 November 2017 - 01:53 AM

cihaz usb 2.0 ile çalışıyor benim laptopta sadece usb 3.0 var :D sitede el yapımı antenler gördüm zaten elektrik elektronik okuyorum(1. sınıfım daha tek bildiğim kirchoff akımlar kanunu :D). usb wifi modülü alıp el yapımı bir anten yapıp bunu usb wifi modülüne bağlasam nasıl olur acaba? bu arada kusura bakmayın internet yavaş olduğu için 10 dakikada açtı konuyu bi baktım 3 adet açmış. silemedimde kaldı öyle. 

• 0

#4 Onur

Onur

Moderatör

• Süper Moderatör
  • 1,785 İleti
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 25 November 2017 - 09:23 PM

Selamlar,

Elektronik mühendisliği harika bir alan, aramızda olmana çok sevindik. :)

Öncelikle şunu söyleyeyim;

Bundan 7 yıl önce (Yıl 2010) aynı konuyla baş etmeye çalışıyorduk (Öğrencilik yılları, şimdi kendi evimde tek başıma fiber 24mbps kullanıyorum) ama merak etme, bu yıllar geçecek. :)

Konuya gelirsek, cihazı sadece örnek olarak verdim. Çeşitli markaların daha güncel modelleri mevcut fakat reklam olmaması adına burada marka belirtmiyorum. İhtiyacın olan şey USB wireless adaptör (yüksek çıkış güçlü olmalı, 2000 mW gibi) ve buna bağlayacağın bir anten. Cihazın kendi kutusundan çıkan anteniyle deneyip, tatmin edici olmazsa başka bir anten bağlamayı deneyebilirsin. 

Dediğim gibi, her şeyden önce sana yüksek çıkış güçlü (high power) bir kablosuz adaptör şart. İstersen bir dene, inSSIDer sinyal sonuçlarını filan da atarsan bi' bakarız birlikte duruma.

• 0

#5 kullint

kullint

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 26 November 2017 - 03:57 PM

Merhaba. Ben de konuyu açan arkadaşla aynı durumdayım. Evin sadece üniversiteyi gören çok küçük bir köşesinde arada kesilip arada bağlanacak şekilde internet çekiyor. http://www.hepsibura...oint-p-BD803561 bu ürünü alsam acaba işime yarar mı? Router acseess point vs client pek anlamayan biriyim. O yüzden bana yardımcı olup doğrudan şunu şunu satın eduroam şifreni girip baplanacaksın şeklinde açıklayaiblirseniz çok menun olurum. @guard'an55 kardesim sen halledebildin mi sorununu?

• 0

#6 kullint

kullint

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 26 November 2017 - 06:33 PM

menzil arttrırcı ne adaptör ne router ne acses point ne bunların farkı ne hiçbir şey bilmiyorum :((

• 0

#7 guardian55

guardian55

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 26 November 2017 - 07:49 PM

Merhaba. Ben de konuyu açan arkadaşla aynı durumdayım. Evin sadece üniversiteyi gören çok küçük bir köşesinde arada kesilip arada bağlanacak şekilde internet çekiyor. http://www.hepsibura...oint-p-BD803561 bu ürünü alsam acaba işime yarar mı? Router acseess point vs client pek anlamayan biriyim. O yüzden bana yardımcı olup doğrudan şunu şunu satın eduroam şifreni girip baplanacaksın şeklinde açıklayaiblirseniz çok menun olurum. @guard'an55 kardesim sen halledebildin mi sorununu?

şu seriyi izlede wifi ile alakalı herşeyi öğren. bu ürünü alsan işine yaramaz bu acces point gelen interneti elektrik hattı ile kesintisiz bir şekilde taşıyor wifi özelliği de varmış gelen interneti kablosuz olarak yayıyor. seninde usb wifi adaptörü alman lazım. tabi benim gibi yüksek güçte birşey almana gerek yok. 30 40 liralık ürünler mevcut. çalışmazsa iade edebileceğin bir yerden al çekmeme durumu olabilir. ben dr.com dan alacağım önceden başka bir ürün iade ettim hiç sorun çıkarmadılar. ben henüz sipariş etmedim everest ewn740 alacağım kredi yatınca. tabi o zamana kadar daha iyi bir adaptör bulursam onu alırım fazla zaman bulamadım.

• 0

#8 kullint

kullint

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 26 November 2017 - 10:55 PM

bilgiler icin cok tesekkur ederim arkadasim. 

http://www.hepsibura...ptor-p-BD100064

http://www.hepsibura...hp2a-p-BD100767

peki bunlardan birini alsam eduroama baglanmak icin ise yarar mi? hangisini almami tavsiye edersiniz?

• 0

#9 guardian55

guardian55

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 27 November 2017 - 12:01 AM

valla bende kararsızım ne alayım ürünlerin antenlerinin mw değeri önemli bir değer dbi değeri önemli chipsetleri önemli en iyi chipset mediatek falanmış ürünleri araştırdım ama chipsetlerini bulamadım. ben daha kendim hangi ürünü alayım bilmiyorum sana nasıl yardım edeyim :D Tek ümidimiz moderatörümüz onur. benim hiç tecrübem yok antenlerle alakalı. everest ewn 740 alacağım kimse şu anteni al demezse bana. şimdi senin bu iki ürünü inceledim darkta 2 adet 5 dbi anten var. tplinkte 1 tane 5 dbi anten var. mantıken dark alınmalı ama darkın ürünleri kötüdür falandır filandır ben bilmiyorum. bakalım ne cevap gelecek tecrübelilerden. 

darkın bu ürününde windows 10 driver yokmuş bakın alın size bir sorun :D 

galiba everest ewn 740 ta da windows 10 driver yok :D usb 3.0 protunda tüm cihazlar çalışıyor bu arada 2.0 cihazda çalışır 1.0 cihazda çalışırmış.

• 0

#10 guardian55

guardian55

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 27 November 2017 - 12:09 AM

ekleme: birde bu antenlerden giden sinyallerin yönünü de iyi bilmek lazım çubuk şeklinde olanlar omni anten simit şeklinde yayılıyorlar üstünden ve altından pek iyi çekmiyormuş. benim alacağım anten koni şeklinde yayılıyor kafası 90 derece oynak ayarlanır bir şekilde.

• 0