WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Internet Yavaslaması Kablodakı Yogunluktanmı Santraldeki Yogunluktanmı

internet yavaş sebep nedir kablodanmı santraldenmi

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 6 yanıt gönderildi

#1 bylantern

bylantern

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 14 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 15 December 2017 - 02:45 PM

merhaba sabah erken saatlerı ve gece saatlerınde vdsl hattımda 35 mbs hız alırken gun içi yogun kullanımın  oldugu saatlerde ınternet 3 mbsye kadar düştügü oluyor bunun sebebi yogun kullanımı telekom kablolarının kaldıramamasımıdır   yoksa telekom satralının kaldıramamasımıdır aceba

• 0

#2 Onur

Onur

Moderatör

• Süper Moderatör
  • 1,790 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 17 December 2017 - 12:53 PM

Selamlar,

Müşteri hizmetlerini aradığınızda bu konuyla ilgili ne diyorlar ?

• 0

#3 bylantern

bylantern

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 14 İleti

Yazma tarihi: 17 December 2017 - 01:20 PM

onlar genelde yogunluktan efendım kablodanmı aceba dersen evet kablodan santralden mı dıye sorarsan santralden evet veya en kolay cevap arıza kaydınızı olusturuyoruz arkadaslar ılgılenecek gule gule gbi cevaplar alıyoruz

• 0

#4 Onur

Onur

Moderatör

• Süper Moderatör
  • 1,790 İleti

Yazma tarihi: 17 December 2017 - 01:38 PM

onlar genelde yogunluktan efendım kablodanmı aceba dersen evet kablodan santralden mı dıye sorarsan santralden evet veya en kolay cevap arıza kaydınızı olusturuyoruz arkadaslar ılgılenecek gule gule gbi cevaplar alıyoruz

Mahallenize hizmet veren portla da alakalı olabilir. 

Bundan 3-4 sene önce TTNET'ten ADSL hizmeti alırken, birkaç hafta boyunca bahsettiğiniz sorunu yaşamıştım. Bu böyle devam ederken bir gün ev telefonu çaldı (evet o zamanlar ev telefonu da kullanıyorduk, kullanmasak da) ve karşıdaki kişi tt çalışanı olduğunu söyleyince epey bir veryansın ettim. Meğer müşteri hizmetlerine bıraktığım arıza kayıtlarıyla alakasız, tamamen kendi kendine fark etmiş adam bu durumu. O sırada portla ilgileniyormuş, dur bir şu hatların bağlantı hızlarına bakayım demiş ve tamamen şansa fark etmiş ve aramış. ''Beyefendi, ben tamamen kendim fark ettim bu durumu ve size yardım etmek için aradım'' diyince epey utanmıştım. :D

Adam orada bir şeylerle uğraştı, o sırada bana da şimdi şu ışık yandı mı, söndü mü gibisinden şeyler sordu. Birkaç dakikalık uğraşın ardından sorun çözüldü, bir daha da birkaç sene boyunca benzer bir sıkıntı yaşamadık. Özetle, işini önemseyen bir çalışana denk geldik.

Şu an başka bir şehirde superonline fiber'deyim, sık sık arayıp Turkcell TV+ satmaya çalışmaları dışında TTNET kadar sıkıntı yaşamıyorum.

Yani hocam eğer mümkünse, altyapı varsa isp değiştirin derim.

• 0

#5 bylantern

bylantern

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 14 İleti

Yazma tarihi: 17 December 2017 - 02:02 PM

bulundugum santrale kadar ınternet fıber kabloyla gelıyor santralden sonra fıber hızmetı vermıyorlar santrale uzaklıgım 100 metre santral 45 mbps vdsl hızı destekledıgını soyleyıp 35 mbs hızdan baglantı verıyorlar ısyerımde(internet kafe) suan 3 tane hattım var ikisi türk netten 1 tane hattımda TTnetin vdsl 35 mbs hattıdır telekomda calısan ksııler az cok tanıdıgım olur senınkını temız porta taktık deselerde yıne hap aynı sıkıntı zaten sıkıntı sadece benım netımde deıl bulungum bolgede herkezde gece 34.7 mbs hızı denedım gördüm sabah erken satlerdede aynı ulasıyor sımdı denedım simetrık :D internet alıyorum 2 mbps dovnload 2 mbps upload hız aldım

3 hattımdanda aynı anda ölçümlerde aynı hızları alıyorum sonucta bu hatların portlarıda farklıdır

• 0

#6 bylantern

bylantern

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 14 İleti

Yazma tarihi: 02 January 2018 - 07:35 PM

arkadaşlar sorunumu çözdüm bu sıkıntılarla baska karsılasan olur belkı dıye açıklama geregı duydum
benım sorunum ögleden sonra baslayıp aksam 23,00 saatlerıne kadar ınternetımın çok yavas olması idi santrale çok yakınım 100 metre kablolardakı yogunluktandır diye santrale kadar cat6 dıs mekan kablo çektım denedım yıne sıkıntı yavaslık devam edıyordu netımde kasabada  ıkamet edıyorum ilçedeki telekom gorevlılerıyle sorunumu halletmeye calıstım yılarca sıkayetleri oraya yaptım ama alt yapın buna musade edıyor bu kadar kaldırıyor dıye cevaplar aldım sureklı bende ınanmıstım buna fakat gecen gun aklıma dilekçe yazıp santrale yakınlıgımı falan belırttım gecelerı 35 mbs hıza ulastımı faaln yazdım dılekcede sonrasında il merkezindeki telekoma gıdıp dılekceyı bıraktım ama  bunla yetınmeyıp benı ust yetkılı bırıyle gorusturmelerını soledım ve basarılı oldum yetkılı bana alt yapımın bu kadar musade ettıgı soledı bende arastırmalarıma gore dslam dıye bır cıhaz varmıs bunun yeterlı olmadıgı tahmın ettıgımı soledım ozaman degıstırtırız dedıler ve hemen calısmalara basladılar uc saat içerisinde sıkıntıtyı gıderdıler sımdı en yogun kullanımın oldıugu saatlerde bıle 25 mbps hızı dusmuyor ınternetım benim fikrim işin özü sıkıntıyı çözen nokta  il merkezlerindeki telekom müdürlüklerindeki yetkılıler demekki ne musterı hızmetlerınde nede ilçe mudurluk fayda saglamıyormus belki bir baskasınada yardımcı fikir olur

• 1

#7 Onur

Onur

Moderatör

• Süper Moderatör
  • 1,790 İleti

Yazma tarihi: 03 January 2018 - 08:55 PM

arkadaşlar sorunumu çözdüm bu sıkıntılarla baska karsılasan olur belkı dıye açıklama geregı duydum
benım sorunum ögleden sonra baslayıp aksam 23,00 saatlerıne kadar ınternetımın çok yavas olması idi santrale çok yakınım 100 metre kablolardakı yogunluktandır diye santrale kadar cat6 dıs mekan kablo çektım denedım yıne sıkıntı yavaslık devam edıyordu netımde kasabada  ıkamet edıyorum ilçedeki telekom gorevlılerıyle sorunumu halletmeye calıstım yılarca sıkayetleri oraya yaptım ama alt yapın buna musade edıyor bu kadar kaldırıyor dıye cevaplar aldım sureklı bende ınanmıstım buna fakat gecen gun aklıma dilekçe yazıp santrale yakınlıgımı falan belırttım gecelerı 35 mbs hıza ulastımı faaln yazdım dılekcede sonrasında il merkezindeki telekoma gıdıp dılekceyı bıraktım ama  bunla yetınmeyıp benı ust yetkılı bırıyle gorusturmelerını soledım ve basarılı oldum yetkılı bana alt yapımın bu kadar musade ettıgı soledı bende arastırmalarıma gore dslam dıye bır cıhaz varmıs bunun yeterlı olmadıgı tahmın ettıgımı soledım ozaman degıstırtırız dedıler ve hemen calısmalara basladılar uc saat içerisinde sıkıntıtyı gıderdıler sımdı en yogun kullanımın oldıugu saatlerde bıle 25 mbps hızı dusmuyor ınternetım benim fikrim işin özü sıkıntıyı çözen nokta  il merkezlerindeki telekom müdürlüklerindeki yetkılıler demekki ne musterı hızmetlerınde nede ilçe mudurluk fayda saglamıyormus belki bir baskasınada yardımcı fikir olur

Sorunu çözmenize sevindim, konuya geri dönüş yaptığınız için ayrıca teşekkürler. Benzer bir sorun yaşayabilecek arkadaşlar için güzel bir referans oldu.

Kolaylıklar.

• 0