WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
1
(17 Şubat 2020) rejoman, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Şubat 2020) CRaFTY, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Onur, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Gökhan, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
(18 Temmuz 2019) Laserbird, üye haritasına ekleme yapti.
100
(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1

Resim
- - - - -

Menzil Genisletme Öneri, Yardım

menzil genisletme wifi

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 veli125

veli125

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 206 İleti
  • Nereden: Antalya
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 26 December 2017 - 09:16 AM

merhaba dostlar. devamli router, accespoint kullansamda menzil genisletme hic kullanmadım. sizlerden öneri ihtiyacim var.istedigim şu. diyelimki bende A noktasinda wifinet diye wifi yyainim var. B noktasinada bir cihaz koyup ayni ssid ve sifre ile yayin yapmak. A noktasından B noktasina giderken ve gittigimizde baglanti hic kesilmesin ve telefondan devamli baglanti kes deyip diger ağa baglan demek istemiyorum. mevcut ağımi genisleterek her bolgede wifi ye girmek istiyorum. dedigim gibi bunun icin ne tur. cihaz almam. lazim. wifi yayinimi ubnt rocket m2 ile yapıyorum
  • 0

#2 Onur

Onur

crew | wt

• Yönetici
  • 1,693 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 26 December 2017 - 07:39 PM

merhaba dostlar. devamli router, accespoint kullansamda menzil genisletme hic kullanmadım. sizlerden öneri ihtiyacim var.istedigim şu. diyelimki bende A noktasinda wifinet diye wifi yyainim var. B noktasinada bir cihaz koyup ayni ssid ve sifre ile yayin yapmak. A noktasından B noktasina giderken ve gittigimizde baglanti hic kesilmesin ve telefondan devamli baglanti kes deyip diger ağa baglan demek istemiyorum. mevcut ağımi genisleterek her bolgede wifi ye girmek istiyorum. dedigim gibi bunun icin ne tur. cihaz almam. lazim. wifi yayinimi ubnt rocket m2 ile yapıyorum

Selamlar,

Ağınızı ev gibi kapalı ve küçük bir ortamda kullanacaksanız, aynı SSID önerilmiyor.* (Zayıf çeken cihaza bağlanmaya devam edilebiliyor) Fakat dışarıda geniş bir alanda ağınızı genişletiyorsanız, aynı SSID'yi kullanmanızın herhangi bir sakıncası yok.

Kolaylıklar dilerim.

*Repeater'da aynı SSID'yi kullanma konusundaki referans metinler:

Asus

Superuser

Quora

• 0

#3 veli125

veli125

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 206 İleti
  • Nereden: Antalya
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 27 December 2017 - 07:27 AM

peki tplink yada farkli markalarin menzil genisletme ürünleri var. hani prize tak çalıştır şeklinde veya fsrkli ürünlerde olabilir. bu konuda uygun fiyatli ne onerirsiniz. dış ortamda kullanacagim. benden 80m ilerde bir evin catisina koyacagim. böylece o evin içindekiler bagkanti kopmadan girebilecek. bu konuda sorunsuz cihaz tavsiyesi istiyorum
  • 0