WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Kablosuz Ip Kamera Transferi

ubnt kablosuz ip kamera

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 arsultan

arsultan

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 9 İleti
  • Nereden: Çankın
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 12 January 2018 - 11:39 PM

Merhaba değerli arkadaşlar,

15 adet 2mp ip kamerayı 130-250 mt açık alan ve binalar birbirini görecek şekilde karşı binaya transfer etmem gerekiyor.

Bu iş için tek cihaz kullanarak transfer yapabilir miyim? Seçtiğimiz cihaz ubnt litebeam gen 2
https://www.ubnt.com...tebeam-ac-gen2/

Özür diliyorum site kilitlendi birden fazla konu açmışım silemedim.

• 0

#2 python_112

python_112

V.I.P.

• V.I.P.
  • 225 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 03 February 2018 - 12:27 PM

seçtiğiniz cihaz işinizi görecektir. 2mp her kamerayı ortalama 10 mbps olarak hesaplayın. size yaklaşık 150mbps tx bant gerekicek.

Konu python_112 tarafından 03 February 2018 - 12:28 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

.ı|ı.ı|ı. Cisco Certified Network Professional

#3 omertekin

omertekin

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti
  • Nereden: Uşak

Yazma tarihi: 06 February 2018 - 01:10 AM

seçtiğiniz cihaz işinizi görecektir. 2mp her kamerayı ortalama 10 mbps olarak hesaplayın. size yaklaşık 150mbps tx bant gerekicek.

2 mp kamera 10 mbps olması biraz zor ortalama 03.02.2018 tarihinde 4 mp ip kamera taktım canlı testlerim sonucu bir adet kameranın anlık aktarım limiti  ortalama 6 mbps idi tabiki her marka ve modele göre değişiklik göster bilir ama aralarında cok büyük bir fark olacagını sanmıyorum. 

• 0

#4 omertekin

omertekin

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti
  • Nereden: Uşak

Yazma tarihi: 06 February 2018 - 01:18 AM

Merhaba değerli arkadaşlar,

15 adet 2mp ip kamerayı 130-250 mt açık alan ve binalar birbirini görecek şekilde karşı binaya transfer etmem gerekiyor.

Bu iş için tek cihaz kullanarak transfer yapabilir miyim? Seçtiğimiz cihaz ubnt litebeam gen 2
https://www.ubnt.com...tebeam-ac-gen2/

Özür diliyorum site kilitlendi birden fazla konu açmışım silemedim.

maddiyatınız cok kısıtlı değil ise https://mikrotik.com...XTG-5HPacD-HGr2 tavsiye ederim. Kurulum konusunda yardımcı olurum takılırsanız.

• 0

#5 python_112

python_112

V.I.P.

• V.I.P.
  • 225 İleti
  • Nereden: İzmir

Yazma tarihi: 06 February 2018 - 02:15 PM

2 mp kamera 10 mbps olması biraz zor ortalama 03.02.2018 tarihinde 4 mp ip kamera taktım canlı testlerim sonucu bir adet kameranın anlık aktarım limiti  ortalama 6 mbps idi tabiki her marka ve modele göre değişiklik göster bilir ama aralarında cok büyük bir fark olacagını sanmıyorum. 

doğrudur. 2 tane2 mp kamera yaklaşık 10-11 mbps bant harcar. benim her kamerayı 10 mbps dememdeki sebep şu:

eğer bir cihazı tam güçte tüm bandını harcatacak derecede çalıştırısanız ilk zamanlarda herhangi bir değişiklik görmezsiniz ama sonradan sonradan cihazın çok ısındığını, cihaza erişmekte sıkıntı yaşadığınızı kısacası anten donanım ve yazılımınn zorlandığını ve sapıtmaya başladığını görürsünüz. mesela m5 gibi 300 mbps çalışan bir cihaza 30 tane kamerayı bağlarsınız teorik olarak çalışltırması lazım.(her kamera 5 mbps ortalama). ama randımanı düşük çalışır, cihaz sapıtmaya başlar ve güvenlik amaçlı kurduğunuz sistem düzgün işlemeyeceği için kurmanın da bir anlamı kalmaz. 

half duplex çalışan wifi sistemlerinde ihtiyacınız olan bandın 2 katını verebilen bir wifi anten seçmek gerekir her zaman.

o yüzden her kamera için 10 mbps ayırın dedim. yoksa 2 mp kamera 3-5 mbps değer aralığında çalışır.

• 0

.ı|ı.ı|ı. Cisco Certified Network Professional