WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Wifi Anten Yapımına Yardım

anten wifi wifi gun yagi cantenna access point iki modemi bağlamak

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 acemiwifi

acemiwifi

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 25 June 2019 - 02:20 PM

Selam iyi forumlar,

henüz üye olmuş bulunmaktayım, beni buraya getiren sizlerin bilgilerinden ve tecrübelerinden istifade etme gayretidir.

ön bilgi: [Dikkat Acemi İçermektedir] Bu konularda tek anladığım WiFi sinyal kalitesi...  :D  ne donanımsal ne de tam anlamıyla yazılımsal bilgim var diyebilirim.

Bu konuyu neden açtığımı kısaca özetleyeyim:

İki bina arasında elimizde olan fazla modemlerden birisini kullanarak İnternet bağlantısının mevcut olduğu modeme access point düzeneği ile bağlantı kuracağım. Ancak 10-15 metre mesafe ve duvar kalınlıkları yüzünden oluşan düşük sinyal nedeniyle modemleri haliyle birbirlerine bağlayamıyorum.

Bu konuda epey bir araştırma yaptım ancak çözümler hep Yagi, Cantenna ve dikkatimi fazlasıyla çeken WiFi Gun tarzı antenler ile bulunmuş durumda. Ancak bu çözümler daha çok bir bilgisayar bir kullanıcı odaklı, ben ise modem/access point ile çoklu kullanım istiyorum. Çözümlerin hepsi de oldukça makul olmalarına karşın bu tarz sistemleri mevut modem antenine lehimleyip ardından da iki modemi köprüleyerek sonrasında düzenlenen modemi dağıtıcı olarak nasıl kullanırızın cevabını arıyorum.

Daha net anlaşılsın diye, takip ettiğim şu YouTuber'ın cantenna sistemi nasıl bir modem antenine bağlanır ve o modem access point olarak nasıl kullanılır?

1- Cantenna (Yagi sistemi bir tüp/can içerisinde) : https://www.youtube....h?v=Thpdfw2b9uM

Video dilleri İngilizce bunun için özür dilerim. Özetle bir Kendin Yap videosu ve kişinin savına göre oldukça etkili bir sistem. Gerçi Vistumbler sonuçları da ortada.

2- Wifi Gun Yapımı : https://www.youtube....h?v=Nk-nj_BwoBE

Bu Kendin Yap videosundaki Wifi Gun anlatıcının iddiası ile 500 metreye kadar (hatta bazı uyarlanmış sistemlerin diğer videolarında bir kaç kilometre) çekim sağlanabiliyor. Bir çok kullanıcının da sistemin işlediğine dair geri bildirimi mevcut farklı kaynaklarda.

Bu iki sistemden herhangi birisini;

- Nasıl yaparım, parçaların en ucuz ve nereden temini ayrıca nasıl birleştirilmesi,
- Nasıl modeme sağlıklı şekilde uyarlarım, access point olarak kullanılması,

Adım adım yapım videosu ya da görsel anlatım ile bilgi paylaşımı yapacak olan şimdiden hayır duası almış bulunmaktadır.

Teşekkürler

Konu acemiwifi tarafından 25 June 2019 - 02:28 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0