WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
1
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1
1
(26 Ağustos 2016) xecron, Linksys WRT54G V4.0 (WRT54GL) USB Modifikasyonu (USB Modification) içeriğine yorum ekledi.
2
1
1

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

El Yapımı Wireless Anten (Yagi - Uda 15-17 dB)

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 80 yanıt gönderildi

#11 samann

samann

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 17 March 2008 - 08:58 PM

Daha almadım wireless kartı yada usb si..

Bende onu soruyorum hangisini alıyım ? Bu anteni her wireless kartında yada usb sinde kullanabilirmiyim ?
  • 0

#12 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,174 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 17 March 2008 - 10:35 PM

Önce adam sana sormasi lagzim, nasil birsey istiyorsun diye. Cünkü WiFi kart dedimmi bir cok cesidi var.
A standarti destekleyen, b/g standarti. Bagzilari ücünüde destekliyor.

Masa üstü bilgisayariniz varsa usb wifi adaptörü alip belki lehim yapabilirsiniz. Sitemizde bagzi usb wireless adaptörü markalari icin lehim denemeleri var.

Yada bir pcmcia pci adaptörü alirsiniz, bu sayede bilgisayariniza pcmcia karti takabilirsiniz.
son secenek olarakda bilgisayariniza pci wireless karti alip takabilirsiniz. Ama konektörler uyumlu olmasi gerekir.

Kolay gelsin

• 0

Şimdiden bir yılın planlarını yapıyorsan, pirinç yetiştir.

Şimdiden on yılın planlarıını yapıyorsan, ağaç yetiştir.

Şimdiden asrın planlarını yapıyorsan, insan yetiştir.
Tschuang-Tse (Çinli Filozof)

#13 samann

samann

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 17 March 2008 - 11:11 PM

Saol cevabın için teşekkür ederim ..
  • 0

#14 harziyan

harziyan

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: Karaman

Yazma tarihi: 03 May 2008 - 10:37 PM

yahu kardeşim ne işe bulaştırdın sen bizi yav. allem ettik kallem ettik parçaları topladık hevesle işin başına geçtik ama işi bitirene kadar da anam ağladı. iş tam bir sabır işi. sinirli kardeşlerim bu işe ya hiç başlamayın ya da her 10 dk da bir gidin bir sigara için. yoksa anten daha bitmeden duvara çalarsınız. çatladım yav. şu deliklerin simetrisi yok mu işte o adamı bitiriyo. ben bi sistem tutturamadım! her seferisinde bakır çubuklardan illaki biri simetriyi bozuyor. ben de sinirlendim:)) irili ufaklı delikler açtım, soktum bakır çubukları kenarları da silikonla yapıştırdım. çubukların biri kak gidek diyo öbürü bok yeme otur diyo. loop işindede bakır çubuğa lehim tutturmak öyle kolay olmuyor. vesselam anteni yaptık bakalım yarın dizüstü bilgisayarla balkondan şööle bi tarama yapıcaz. benim yaptığım bu dandik anten alim allah bir sinyal bulursa hepinize bu anteni mutlaka tavsiye edicem. 1-2 gün içinde sonuç yazarım.

bu antenin yapımında emeği geçen tüm kardeşlerime sonsuz şükranlarımı sunarak iyi geceler diliyorum.
  • 0

#15 samann

samann

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 25 June 2008 - 03:03 PM

arkadaşım öncelikle yazın için teşekkür ederim. Ben bu anteni yapmaya karar verdim tüm parçaları aldım. Ancak yapmadan önce kartı aldığımda yanında verilen küçük antenle bir deneme yaptım.RPSMA konnektör aldığın yer bana iyi bir kablo önerdi. ( RG 174/U ) . Ben anteni direk taktığımda 3 bağlantı çekiyor. Ancak bu kabloyu eklediğimde hiç bir bağlantı gözükmüyor. Kablo 5m sorun uzunluktan olabilir mi ?

Cevabınızı bekliyorum ne yapmalıyım ?
  • 0

#16 dursunaga

dursunaga

Katılımcı Üye

• Yeni Üye
  • 86 İleti
  • Nereden: Giresun

Yazma tarihi: 25 June 2008 - 09:20 PM

Kablonun enpedansı 50 ohm olmakla birlikte 5 mt mesafede kullanmanız sinyal kaybına yol açacaktır.Ayrıca rg 174/u kullanmak yerine RG/58 veyahutta RG /213 kullanınız.RG/213 RG 58 göre daha az sinyal kaybı vardır.Aslında en uygun kablo lmr 400 olup 10 mt 2 db kadar kayıp yaşarsınız.Size tavsiyem rg 213 veyahutta metre başına satılan rg 58 kullanmanız rg 58 metre başına 1 db kaybı olduğunuda belirtmek isterim.LMR 400 toptan satıldığı için kolaylıkla bulmassınız yurtdışından özel sipariş üzerine gelip rg58 göre pahallıdır.Yagi-Uda anten hüzme açısı dar olduğundan en iyi verimi alabilmek için sinyal almak istediğiniz yöne doğru konumlandırmanız gerekmektedir.Omni anten gibi 360lik bir sinyal alanını kapsamadığından sinyalı en verimli aldığı noktaya çevirmelisiniz.Montaj kiti ile birlikte bina dışına monte ederseniz daha iyi olacaktır.
  • 0
[center]Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
(__------____-----____--WİFİ TÜRK--____---_____--___----)

# airmon ng start wifi türk
	   aırodump-ng wifi türk
	   ping www.wifi-turk.com

......................... / Connected WİFİ TÜRK</div></div>

#17 samann

samann

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 26 June 2008 - 10:54 AM

cevabın için teşekkür ederim ... Yararlı oldu
  • 0

#18 samann

samann

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 27 June 2008 - 12:15 PM

Peki birşey soracağım biz kendimiz yapmak yerine hazır bakır anten alıp gerekli düzenlemelerle onu kullanabilirmiyiz ?

Malzemeleri aldım ancak yapımı çok zor. kaç kez denedim ancak olmuyor.
  • 0

#19 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,174 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 27 June 2008 - 04:07 PM

Hazir bakir anten hangisi oluyor?
  • 0

Şimdiden bir yılın planlarını yapıyorsan, pirinç yetiştir.

Şimdiden on yılın planlarıını yapıyorsan, ağaç yetiştir.

Şimdiden asrın planlarını yapıyorsan, insan yetiştir.
Tschuang-Tse (Çinli Filozof)

#20 dursunaga

dursunaga

Katılımcı Üye

• Yeni Üye
  • 86 İleti
  • Nereden: Giresun

Yazma tarihi: 27 June 2008 - 10:21 PM

arkadaşım hazır antenler için bakır mağzeme satın almanız bir şey ifade etmez eyer yagi uda yapmakta zorluk çekiyorsanız cantenna yaparsınız referans antenden daha iyi verim alabilirsiniz yapılışındna herhangi bi zorluk yok yagi -uda kolay mağzeme bulması zor
  • 0
[center]Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
(__------____-----____--WİFİ TÜRK--____---_____--___----)

# airmon ng start wifi türk
	   aırodump-ng wifi türk
	   ping www.wifi-turk.com

......................... / Connected WİFİ TÜRK</div></div>