WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
(13 Eylül 2017) Handsome Reis, Tp-Link Ürünlerini Kurmak Artık Çok Daha Kolay içeriğine yorum ekledi.
2
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

El Yapımı Wireless Anten (Yagi - Uda 15-17 dB)

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 80 yanıt gönderildi

#21 yanaro

yanaro

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 13 İleti
  • Nereden: Samsun

Yazma tarihi: 29 June 2008 - 12:25 AM

arkadaşlar iyi güzelde ben aynısını yaptım pvc boruda da onları çizdiğin düzlükte delmek mümkün olmuyor ve arkadaşınkide düzgün delinmemiş galiba

mesajlarda bi kaç arkadaş delikler yüzünden problem yaşıyor gözüküyor çözümü basit:
ister ahşap ister pvc olsun delikleri simetrik ve düzgün delmek istiyorsanız önce malzeme üzerinde deliklerin yerlerini düzgünce bir şekilde işaretleyiniz. daha sonra kaçlık matkap ucu ile delecekseniz o ucu alıyorsunuz deleceğiniz malzemenizide yanınıza alıyorsunuz doğru bi mobilya atelyesine gidiyorsunuz. onlarda dikey delik makinası dik matkap da derler rica ediyorsunuz matkap ucunuzu takıyorsunuz sonra malzemenizi makinanın tablasına ve siperine yatırıp tek tek işaretlediğiniz deliklerden deliyorsunuz hepsi bu kadar herkese kolay gelsin :D
  • 0

#22 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,176 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 29 June 2008 - 01:58 AM

Evet yanaro, en iyisi dik matkap ile yapmak.
Ben bir kafama göre normal matkap ile yaptim, slalom gibi olmustu :D

• 0

Şimdiden bir yılın planlarını yapıyorsan, pirinç yetiştir.

Şimdiden on yılın planlarıını yapıyorsan, ağaç yetiştir.

Şimdiden asrın planlarını yapıyorsan, insan yetiştir.
Tschuang-Tse (Çinli Filozof)

#23 bugmenot

bugmenot

Katılımcı Üye

• Yeni Üye
  • 40 İleti
  • Nereden: Adana

Yazma tarihi: 14 July 2008 - 01:52 AM

arkadslar ben bu anteni yaptim kullandigim edimax 7318 ebagladim.
kedni 4dbi lik minik anteni benim yaptigim 15dbi lik bu yagiden daha ii cekti.sinirlerim de tepeme cikti.yagi yi
kaynaga dogrulutyorum 1-2 kademe cekiyor ,ama rast gele pencereden salladigim edimax in kendi anteni masallah 6-7 tane cekiyor ve sinyal daha guclu.

soru:Hadi daha fazla AP bulmadi diyelim bu yagi sonucta yonlu bi anten,ama 4 dbi lik antenden daha ii cekmesi gerekmezmi ? yani kaynaga dogrulutyorum 35 m falan max. yinede 1 kademe cekiyor ben bu isi anlamadim.

rg 58 kullandim .ama aklima bi soru takildi bu bendeki rg 58 nasil birseyse disi da aktif ucu da cok telli.bakir falan yok icinde.bu kafama takildi acaba kablodan olabilrmi?kablo 1.5 m bu arada.
  • 0

#24 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,176 İleti

Yazma tarihi: 14 July 2008 - 11:57 AM

Ilk önce 1.5m kablo olmaz, en fazla 30cm olmasi gerekir.
Birde antenin resmi var?

Belki lehimleri iyi yapamamissinizdir, ama siz kabloyu kisaltmakla baslayin.

Cünkü kablo ne kadar uzun olursa o kadar veri kaybi olur.

• 0

#25 vurkan yok

vurkan yok

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 41 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 25 July 2008 - 07:40 AM

arkadaşlar bu anten olayı iyi güzel.. bende anten satın almayı düşünüyorum. ama kafama takılan çok ciddi sorular var... bir kere karşıdaki modem de 2dbi anten var büyük ihtimalle.. biz anten yapıp yada satın alıp.. daha çok modem göreceğiz fakat sadece modem görmemiz bu işe yetecekmi? yani önemli olan bağlantı kurabilme ve veri aktarımı yapabilme.. yani sadece bizim antenimizin güçlü olması 100-200 yada 500 mt uzaktaki 2dbi standart antenli modeme bağlantı kurmamızı ve veri aktarabilmemizi (internet) sağlayabilecekmi umarık söylemek istediğimi tam olarak anlatabilmişimdir... bilgili bir arkadaş yanıtlarsa çok sevinirim..
  • 0

#26 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,176 İleti

Yazma tarihi: 25 July 2008 - 01:37 PM

Evet normalde her iki tarafinda güclü bir anteni olmasi gerek.
  • 0

#27 vurkan yok

vurkan yok

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 41 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 25 July 2008 - 04:13 PM

özetle bende 2db lik anten var 15db anten alsam bile hiç bir getirisi olmazmı? daha uzaktaki bir modemle bağlantı kuramazmıyım.. çevremde güçlü antene sahip modem olduğunu hiç sanmıyorum şu anda 10-12 civarında modem görüyor fakat 5-6 tanesine bağlanabilecek durumdayım anten alsam bağlanabilecek durumda olacağım modem sayısı 15-20 lere çıkarmı ?
  • 0

#28 nisayss

nisayss

V.I.P.

• V.I.P.
  • 152 İleti
  • Nereden: Bursa

Yazma tarihi: 26 July 2008 - 12:21 AM

özetle bende 2db lik anten var 15db anten alsam bile hiç bir getirisi olmazmı? daha uzaktaki bir modemle bağlantı kuramazmıyım.. çevremde güçlü antene sahip modem olduğunu hiç sanmıyorum şu anda 10-12 civarında modem görüyor fakat 5-6 tanesine bağlanabilecek durumdayım anten alsam bağlanabilecek durumda olacağım modem sayısı 15-20 lere çıkarmı ?

çıkar arkadaşım merak etme eğer görüyosa rahatça bağlanırsınzaten.
  • 0

#29 willy

willy

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 16 September 2008 - 05:54 AM

Arkadaşlar bende WiFiye yeni katıldım hepinizi çalışmalarınızdan dolayı tebrik ederim.Sormak istediğim bir soru var Şu yagi anten azami kaç metreden ne kadar
db ile çeker yanıtlarsanız sevinirim.Kesin değil tahmini sonuçlarda şahsımı meraktan kurtaracaktır.Bide tahta olan aksamı aliminyum folyo ile izole etmenin ekstra bir katkısı olurmu.Şimdiden teşekkürler
  • 0

#30 0xy

0xy

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 26 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 10 October 2008 - 04:14 PM

bu anteni pringles kutuluarnı birbine ekleyrek aynı boyuta geitirp kutunu8n içine soksak nasıl olur ?
  • 0
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen