WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(02 Ekim 2014) ehlinaz, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Eylül 2014) sabir90, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(21 Eylül 2014) rodi, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Eylül 2014) burgaz 2, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(10 Eylül 2014) TRNooNTR, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Eylül 2014) muslum, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(29 Ağustos 2014) discoinferno, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(27 Ağustos 2014) sokratolgun, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Ağustos 2014) mutkan, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(13 Ağustos 2014) carry687, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(12 Ağustos 2014) SerhatONYIL, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Ağustos 2014) SerhatONYIL, TP Link 7510 fotoğrafına yorum ekledi.
2
(02 Ağustos 2014) python_112, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(18 Temmuz 2014) waxfor, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(08 Temmuz 2014) polat33, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Access Point Nedir ?

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 MrWifi

MrWifi

Katılımcı Üye

• Yeni Üye
  • 47 İleti
  • Nereden: Adana

Yazma tarihi: 16 March 2009 - 02:17 PM

Arkadaşlar Dün Usb Wifimin Ayarlanı kurcalarken Mod bölümünde Access Point seçeneğininde oldugunu gördüm nedir ve ne işe yarar şimdiden teşekkürler

#2 ElektroNet

ElektroNet

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 469 İleti
  • Nereden: Konya
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 16 March 2009 - 10:44 PM

Arkadaşlar Dün Usb Wifimin Ayarlanı kurcalarken Mod bölümünde Access Point seçeneğininde oldugunu gördüm nedir ve ne işe yarar şimdiden teşekkürler

Access point birden fazla bilgisayarı kablosuz olarak bir birine bağlayan dosya paylaşımı ve İnternet bağlantılarını sağlayan aygıt.

Kablosuz Sinyal Tekrarlayıcı Noktası olarakta çalışabilen bir cihazdır.
almış olduğu kablosuz ağ sinyalini tekrar güçlendirip yayınlayarak mesafeyi ve sinyal kalitesini artıran bir cihazdır.
genelde router özelliğide buluan bu cihazlar kablolu bir ağı kablosuza çevirmekte kullanılır.

USB ürünlerdede bulunan bu özellik her ne kadar çalışıyor olsada bağımsız bir accesspoin kadar başarılı değillerdir.
normalde bir kablosuz ağa bağlanmak için kullandığınız USB ürün accesspoint modunda kullanıldığında belirlemiş olduğunuz SSID ile yayın yapmaya başlayacaktır.
bu modda sizin bilgiyarınız üzerinden dosya paylaşabilirler izin vermeniz durumunda internet hizmetinden faydalanabilirler.

selamlar

#3 wickedweasel

wickedweasel

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: Adana

Yazma tarihi: 17 March 2009 - 09:58 AM

access point ürününüze ağ kablosu ile gelen bilgiyi (veriyi) kablosuz bağlantı olarak size sunar yani kaba bir tabir ile verici olarak kullanmanız anlamına gelir

merhaba,

bana bu işlemin tersini yapacak bir alet gerek - yani kablosuzu yayını kabloluya çevirecek.

var mı böyle bir cihaz?

tşk.

#4 özkan

özkan

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 231 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 03 March 2010 - 10:46 AM

süper arkadaşlar benim bir sorum olacak
benim airtiess 206 modemmim var kablosuz kardeşim kullanıyor benim evde yaklaşık 70 metre mesafesi var arada 1 ev var ben kablosuz olarak interneti alıyorum güçlendirmek için alfa 2000mw aldım ama sinyal güçü hala güçsüz geliyor ben interneti sinyali, güçlendirmek için
access point alsam olurmu yani çalışırmı alfanın yerine kullansam olurmu arkadaşlar
teşekkürler
access point hakkında pek bilgim yok kablosuz baglantımı güçlendirirmi acaba

#5 onurxserver

onurxserver

Moderatör

• Süper Moderatör
  • 1,697 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 03 March 2010 - 10:49 PM

süper arkadaşlar benim bir sorum olacak
benim airtiess 206 modemmim var kablosuz kardeşim kullanıyor benim evde yaklaşık 70 metre mesafesi var arada 1 ev var ben kablosuz olarak interneti alıyorum güçlendirmek için alfa 2000mw aldım ama sinyal güçü hala güçsüz geliyor ben interneti sinyali, güçlendirmek için
access point alsam olurmu yani çalışırmı alfanın yerine kullansam olurmu arkadaşlar
teşekkürler
access point hakkında pek bilgim yok kablosuz baglantımı güçlendirirmi acaba

Merhabalar,
Size modeminizle uyumlu olması için Airties AP-302 Erişi noktası(Access Point) öneriyorum.Access Point olarak kullanabileceğiniz gibi, repeater (Tekrarlayıcı) olarak kullanıp sinyalleri güçlendirebilirsiniz.
Ürüne BURADAN
ulaşabilirsiniz.

#6 manyeto

manyeto

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 18 İleti
  • Nereden: Yalova
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 04 October 2010 - 10:47 PM

Slm herkese koly gelsin.bende linksys wrt 160 nl var. buna mesafeyi arttırabileceğimiz bir access point öneriniz varmı. airtiess rt-205 le bağlamayı denedim modemler birbirini gördü fakat sınırlı internet deyip interneti vermedi rt 205.bana bir yardım.şimdiden teşekkürler

#7 bodrumlum

bodrumlum

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 1 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 18 March 2012 - 08:22 AM

ben accesspoit almayı düşünüyorum acaba accesspoit i verici olarak kullanırken wirelless modemlerin gibi şifreleme imkanım olurmu yani ip üzerinden şifreyi değiştirebilirmiyim şimdiden teşekkürler

#8 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,505 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 18 March 2012 - 12:11 PM

access pointler ilede istediğin şekilde ağ ismi ve şifre girebilirsin.