WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
(13 Eylül 2017) Handsome Reis, Tp-Link Ürünlerini Kurmak Artık Çok Daha Kolay içeriğine yorum ekledi.
2
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

El Yapimi Wireless Anten (Yagi Uda 2 / 15-17dB)

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 28 yanıt gönderildi

#21 COLDPLAY

COLDPLAY

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 58 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 17 September 2009 - 09:44 AM

Merhabalar bende bu işe merak saldım hocam bu antende kullanılan bakır çubukların içi dolumu boş mu ben resimlerde dolu olduğunu görüyorum ama bunu teyit etmek amacıyla aslında amatör telsiz operatörü arkadaşımla iddaa gibi bir durum oldu ;) kısa sürede cevabını verirsenin yapım aşamasına geçeceğiz. Teşekkür ederim.

benım gıbı bu antenle ugrasmıs ıyı sonuc alamamıs arkadaslar...

kırıp atmadıysanız benım gıbı anten aslında calısıyor...

ben su sekılde calıstırdım 4 m enındekı kabloyu bagladıgımız parcaya kablomuzun 2 telını değilde tek telı olan kablonun en ıcındekkı düz kablodan bahsedıyorum tek o telı bır tarafına lehımleyın dıger tel ise boşta kalsın bırde sonucuna o sekılde bakın derim ben denedım sonuc fena değildi ve bu antenı ben kumpassız yapmama ragmen metre ıle calısmıstım gercekden cok ugrasmıs zorlanmıstım :) fakat bu antenden etkılendım param olunca bır kumpas alıp tekrar deneyecegım
  • 0

#22 cemelektro

cemelektro

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 38 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 23 October 2009 - 12:31 AM

Anteni ben bilgisayardan şablon çizerek yaptım. Ama bir tane sinyal bile yakalayamadım. Çubukları alüminyum anten çubuklarından kullandım. Bağağı orjinal birşey oldu ama maalesef sonuç sıfır...

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen
  • 0

#23 gakkos

gakkos

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 14 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 13 November 2009 - 08:16 AM

http://www.wifi-turk...?showtopic=2440

yukarıdaki ilkte de yazdığım gibi
kumpas ile çelik cetvel arasındaki mm farkı sad.gif
dün (Yagi - Uda 15-17 dB) anteni yapıyordum kumpasla aldığım ölçüleri itina ile yaptım elime celik cetveli aldığımda hüsrana ugradım nedeni ise
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

şimdi haliyle kafam karıştı
Resmi ekleyen

bu olçüleri cetvellemi alacağız kumpaslamı?
bana bi yardım edin. teşekkürler.
bu arada brn pvc boruyu celik cetvelle ölçtüm ve deldim iletkenleride kumpasla iksinden biri yalnış oldu aama hangisi?

cevaplarınızı lütfen BU açtığım konudan verirseniz herkes paylaşır teşekkür ederim.
  • 0

#24 DjKarakurt

DjKarakurt

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 176 İleti
  • Nereden: Elazığ
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 06 December 2009 - 02:48 PM

bende bulamıdm bi yardım edin
  • 0

#25 urkan

urkan

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 6 İleti
  • Nereden: Isparta

Yazma tarihi: 07 December 2009 - 08:41 AM

arkadaşlar ben delik ölçülerini cetvelle çubuk boylarını kumpasla ayarladım normal antene iki kat sinyal artışı oldu. Sinyal alamadım diyen arkadaş ya konnektörü düzgün bağlayamamısolmalısın uçlar birbirine temas ediyor olabilir çünkü ben anteni ne tarafa cevirirsem alıyor mutlaka sinyal alırsın. veya dipolü aliminyum yaptığın için olabilir.

Konu urkan tarafından 07 December 2009 - 08:43 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#26 remzi

remzi

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 44 İleti
  • Nereden: Belirsiz

Yazma tarihi: 07 December 2009 - 05:39 PM

Anteni ben bilgisayardan şablon çizerek yaptım. Ama bir tane sinyal bile yakalayamadım. Çubukları alüminyum anten çubuklarından kullandım. Bağağı orjinal birşey oldu ama maalesef sonuç sıfır...

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Merhaba arkadasim sonuc alamaman gayet normal cunu o anten kablosuna yaptigin tutgaclarda bir anten gorevi yapiyor.Aten kablosunu olabildigince dipten lehim yapman lazim ama aleminyum lehim tutmaz diyeceksin.Bence sadece o kismi bakrdan yapsan yine olur.Kullandigin anten kablosunun empedansi 50 ohm olmasi lazim 75 ohm ise her sey dort dortlukte olsa verim alamazsin.RG-58 en kolay bulunani.
  • 0

#27 mimarsinanli

mimarsinanli

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 15 January 2013 - 11:43 AM

Sanayide bulursun zaten, ben Kayseri'de sanayide bulmustum.

üstad kayseride tam nerden aldın içi boş klima boruları olurmu yoksa dolu mu almak lazım başkalda varmıdır.
  • 0

#28 poyraz63

poyraz63

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 2 İleti
  • Nereden: Şanlıurfa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 16 January 2013 - 12:49 PM

slm arkadaşlar ben Zyxel g-570s accees point kullanıyom bu antenı verıcı olarak kullanabılırmıyım
  • 0

#29 iskender44

iskender44

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 29 İleti
  • Nereden: Malatya
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 29 February 2016 - 10:09 PM

hocam resimlerin linki ölmüş ya

• 0