WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(11 Aralık 2014) civan33, 10Gbps hızında Wi-Fi: 802.11ax standartı içeriğine yorum ekledi.
2
(11 Aralık 2014) civan33, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Kasım 2014) Ziyaretci, Kali Linux Teaser içeriğine yorum ekledi.
2
(26 Kasım 2014) retelekom, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(16 Kasım 2014) ngnmtl, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Kasım 2014) adanablue, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Ekim 2014) onurz, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Ekim 2014) ehlinaz, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Eylül 2014) sabir90, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(21 Eylül 2014) rodi, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Eylül 2014) burgaz 2, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(10 Eylül 2014) TRNooNTR, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Eylül 2014) muslum, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(29 Ağustos 2014) discoinferno, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(27 Ağustos 2014) sokratolgun, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Anten Tavsiyesi?

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 wow turk

wow turk

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 13 İleti
  • Nereden: Manisa

Yazma tarihi: 23 April 2009 - 10:21 AM

1)17 dBi 2.4 GHz Panel Anten
Fiyat: 40€=85TL
Marka: OEM
Adres: http://resim.donanim...tm.htm#22744330
Yollanilacaklar: Panel Anten, 1 Metre resimde görülen N-male - RP-SMA kablo.

2)10 dBi 2.4 GHz Panel Anten(Çanak antene takilabilir)
Fiyat:35€=75TL
Adres: http://resim.donanim...tm.htm#22778405
Yollanilacaklar: Panel Anten(2 Metre kendiliginden kablolu)
Ek bilgi:
19dBi - 60cm çanak
21dBi - 70cm çanak
26dBi - 80cm çanak
28dBi - 90cm çanak
37dBi - 120cm çanak

Hepsi bir arada kit

3) 16 dBi Helical Antenli kit
Fiyat: 60€=125 TL
Adres: http://img242.images...licalusbrj3.jpg
Yollanılacaklar: 16dBi Helical Antenli kit(5 metre kendiliğinden kablolu)
Ek Bilgi:
Üründe 16 dBi helical anten, 300mW Realtek 8187 Chipsetli wireless cihazı, 5 metre usb kablosu vardır.
Cihaz bilgisayara USB yolu ile takılır. İç ve dış kullanıma uygundur. bir çubuğa monte edilebilir.
Ek olarak çanak antene takılabilir:
50dB - 25 dBi - 60 cm çanak
59dB - 34 dBi - 90 cm çanak
68dB - 43 dBi - 120 cm çanak

4) 17 dBi yagi anten
http://urun.gittigidiyor.com/17-DBi-WIRELESS-YAGI-ANTEN-OZEL-YAPIM_W0QQidZZ17018328
55 ytl

asıl link:http://forum.donanimhaber.com/m_30386812/tm.htm

kendime çekim gücü yüksek ve hack yapabilecegim bi anten almak istiyorum daha usb adapter almadım edimax düşünüyorum benim dizüstünün wireless cardı intel wifi link 5100 anteni buna mı taksam adapter mi alsam hangisi iyi olur?

birde yukardaki ürünlerden
3. ürün Hepsi bir arada kit oluşu ve görünüşü güzel (bu ürün şifre kırabilir mi?)
4. ürün yagi anten ürünün fiyatı cazip ve taşınabilirligi güzel diyerlerine göre
1. ve 2. ürünler bu panel anten miş panel anten ne anlama geliyo?

bu wireless iişine yeni başladım formunuzada yeni üye oldum gerçekten çok güzel bi forum sanıyorum dogru adresteyim :) kararımda yardımcı olacak herkese şimdiden çok tşkler

#2 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,139 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 24 April 2009 - 02:25 AM

wow turk sitemize hosgeldin. Henüz cevap yazan olmamis, ben elimden geldigi kadariyla sana yardimci olmaya calisacagim.

Acikcasi bu ürünlerinden icinden bana en cazip geleni 3. ürün oldu. Yani kiti olan. Yaninda verdigi wireless cihazi kablosuz aglari kirmada senin isini görecek donanima benziyor. O chipset egerki ben yanlis hatirlamiyorsam monitor modunu destekliyor ve aircrack-ng paketleri ile sorunsuz calismasi lazim. Diger yandan 5 Metre usb kablosu vermesi sinyal kaybini önlüyor, ki bu 5 Metreyi artirma imkanin var.

10m kadar USB uzatma kablosu yapımı

Ama satin almadan önce daha detayli incelemeni öneririm.
Bu arada helical anteni nasil canak antene takmayi düsünüyorsunuz, merak ettim. Yoksa senin kast ettigin Grid anten mi?

Örnek
PICT1438.JPG

PICT1546.JPG

Tam olarak amacin nedir onu yazmamissin. Eger dizüstü bilgisayarin icinse ve hep yanimda tasirim diyorsan bu gösterdigin ürünler arasinda sanirim 55 Türk Lirasina satilan Yagiyi tercih ederdim.

Ama dikkatimi ceken birsey vardi, o kit harici antenlerin yaninda donanim vermemesi.
Laptopun antenine mi takayim diye sormussun, eger istersen dizüstü bilgisayarina daha güclü ve aircrack-ng destekleyen bir donanim takabilirsin. 300mw ve 600mw ürünleri görmüstüm galiba bir yerlerde, belki onlara konektörde takma imkanin olur. Ama garantisi gidecektir o yüzden riskli bir is.

Eger tam olarak amacini yazarsan daha saglikli bilgiler verebilecegimizi düsünüyorum.

Kolay gelsin ve sitemizde bilgi dolu vakit gecirmeni dilerim :)

#3 wow turk

wow turk

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 13 İleti
  • Nereden: Manisa

Yazma tarihi: 25 April 2009 - 09:49 PM

wow turk sitemize hosgeldin. Henüz cevap yazan olmamis, ben elimden geldigi kadariyla sana yardimci olmaya calisacagim.

Acikcasi bu ürünlerinden icinden bana en cazip geleni 3. ürün oldu. Yani kiti olan. Yaninda verdigi wireless cihazi kablosuz aglari kirmada senin isini görecek donanima benziyor. O chipset egerki ben yanlis hatirlamiyorsam monitor modunu destekliyor ve aircrack-ng paketleri ile sorunsuz calismasi lazim. Diger yandan 5 Metre usb kablosu vermesi sinyal kaybini önlüyor, ki bu 5 Metreyi artirma imkanin var.

10m kadar USB uzatma kablosu yapımı

Ama satin almadan önce daha detayli incelemeni öneririm.
Bu arada helical anteni nasil canak antene takmayi düsünüyorsunuz, merak ettim. Yoksa senin kast ettigin Grid anten mi?

Örnek
PICT1438.JPG

PICT1546.JPG

Tam olarak amacin nedir onu yazmamissin. Eger dizüstü bilgisayarin icinse ve hep yanimda tasirim diyorsan bu gösterdigin ürünler arasinda sanirim 55 Türk Lirasina satilan Yagiyi tercih ederdim.

Ama dikkatimi ceken birsey vardi, o kit harici antenlerin yaninda donanim vermemesi.
Laptopun antenine mi takayim diye sormussun, eger istersen dizüstü bilgisayarina daha güclü ve aircrack-ng destekleyen bir donanim takabilirsin. 300mw ve 600mw ürünleri görmüstüm galiba bir yerlerde, belki onlara konektörde takma imkanin olur. Ama garantisi gidecektir o yüzden riskli bir is.

Eger tam olarak amacini yazarsan daha saglikli bilgiler verebilecegimizi düsünüyorum.

Kolay gelsin ve sitemizde bilgi dolu vakit gecirmeni dilerim :)

hoş bulduk kusura bakama bi kaç gündür giremiyodum nete o yüzden cevap yazamadım

şimdi helical anten mi grid anten mi pek bi bilgim yok anteni satan arkadaş öle yazmış belkide yanlış yazmıştır:D

benim amacıma gelicek olursak ben ıspartada ögrenciyim ve bizim eve yakın limitisiz ve şifresiz bi kaç ag buluyo bazen baglanıyo bazen düşük sinyal kalitesi felan diyip baglanmıyo amacım hem bu sorunu gidermek hemde memlekete gittigimde bizim ev yüksekte biraz bi ag bulur baglanırım diye düşünüyorum ve seninde dedigin gibi yagi anten benim için daha iyi bi seçim olucak galiba taşınabilirliginden dolayı fakat gerçekten 17 dbi mi çekim gücü iyimidir edimaxla birlikte kaç km çeker tahmini ve kaç derecelik bi anten oluyo bu fiyatı da 55 ytl bu kadar eder mi???

biraz fazla soru oldu ama:D konun sadece bana degil başkalarınada faydası olucagı düşüncesindeyim

#4 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,139 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 26 April 2009 - 10:21 PM

Eger yaninda tasiyacaksan ve dedigin amac icin kullanmayi düsünüyorsan yagi anten tercihim olurdu.

Gercekten 17dBi mi? Ben sanmiyorum. Onun hakkinda simdi yanlis birsey söyleyip kafa bulandirmak istemiyorum ama piyasada dBi konusunda cok abartiya kacan saticilar var.

Bu antenin uzunlugu nedir merak ediyorum, cünkü uzunlugu ile baglantili, yagilerde elementlerin sayisi önemlidir.
Mesela Almanya'da 18dBi cekim gücü olan bir YAGI anteni kaliteli bir firmadan 100€'dan asagi almak zor.

eBay'de birsürü ilan var ama dedigim gibi onlarin coguda abarti.