WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
1
(17 Şubat 2020) rejoman, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Şubat 2020) CRaFTY, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Onur, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Gökhan, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
(18 Temmuz 2019) Laserbird, üye haritasına ekleme yapti.
100
(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1

Resim
- - - - -

Wireless & Ethernet Ortak Kullanım

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 xaray

xaray

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti
  • Nereden: Kayseri

Yazma tarihi: 23 April 2009 - 05:08 PM

okul internete sınırlama koydugu için max 400kb/s ile download yapabiliyorum okulda wifi ve ethernetle internete bağlanmak mümkün wifi bağlantımla flashgeti ethernetlede jdownloadere kullanmam mümkünmü?
  • 0

#2 extreme

extreme

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 273 İleti
  • Nereden: İzmir

Yazma tarihi: 23 April 2009 - 05:46 PM

mümkün değil ethernet kablosunu taktığın anda kablosuz ağ protokolleri devre dışı kalır , bağlı görünürsün fakat data akışı kablolu sistemden devam eder.
  • 0

#3 xaray

xaray

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 23 April 2009 - 06:48 PM

mümkün değil ethernet kablosunu taktığın anda kablosuz ağ protokolleri devre dışı kalır , bağlı görünürsün fakat data akışı kablolu sistemden devam eder.

hocam imkansız değil kullanıyorum suan ben ama surekli olarak kullanamıyorum download bitince yeni downlodlar yerel agdan devam ediyor...
Resmi ekleyen
  • 0

#4 extreme

extreme

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 273 İleti

Yazma tarihi: 24 April 2009 - 12:19 AM

hocam imkansız değil kullanıyorum suan ben ama surekli olarak kullanamıyorum download bitince yeni downlodlar yerel agdan devam ediyor...
Resmi ekleyen

yani görev çubuğundaki ağ monitörlerine tıkladığında gelen paketlerin devam ettiğini görebiliyormusun , öyle ise bende neden olmuyor?Ağ kablosunu taktığım anda kablosuzda paket akışı duruyor ethernette başlıyor ,bir yanlışlık olmasın
  • 0

#5 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 4,933 İleti
  • Nereden: Ankara
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 24 April 2009 - 12:46 AM

Selam xaray, sitemize hosgeldin.

Sanirim ikisini ortak kullanmak pek mümkün degil.
Baslattigin download wi-fi üzerinden bitene kadar devam ediyor eger yanilmiyorsam ama yeni baglantilarda sanirim ethernet tercih ediliyor.

Örnegin bir kablosuz aga baglandin ve HTTP protokolü üzerinden bir dosya indiriyorsun, o zaman aktif olan WiFi baglantisini kullanir. Sende o arada Ethernet aktif edersen o baglantiyi etkilemez galiba, ama Ethernet aktif ettikten sonraki bütün yeni baglantilarda WiFi degilde Ethernet tercih edilecektir.

Laptopu alip bir deneme yaparim. Ben bu konuya tekrar yazarim yarin bir gün.
  • 0

#6 extreme

extreme

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 273 İleti

Yazma tarihi: 24 April 2009 - 09:06 AM

gökhan ben bunu hem laptop hemde masa üstü pc de denedim daha önce ,download ethernet kablosunu takar takmaz kesildi. sonaki kullanımlarda hemen ethernete geçti, arkadaş farklı bir programmı kullanıyor acaba?bu arada kablosuz bağlı kalmaya devam edip bir iki byt alıp gönderiyor.

Konu extreme tarafından 24 April 2009 - 09:06 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#7 Mehmetbag

Mehmetbag

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 128 İleti
  • Nereden: Konya

Yazma tarihi: 24 April 2009 - 09:22 AM

Bu konuya şöyle bir açıklık getirebiliriz , WLan bağlı iken ethernet kablosu takarsanız bağlantınız kesilmez şöyleki aynı modeme bağlıysanız Ağ geçitleri aynı olacağından belki anlık kesilme olabilir onun haricinde hangi bağlantıyı kullanıyorsanız diğer ağı bağlamanız bilgisayarda bi değişikliğe yol açmayacaktır.
  • 0

#8 xaray

xaray

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 24 April 2009 - 10:58 AM

jdownloaderda downloadı başlatıyorum bitene kadarda wifiden indirmeye devam ediyor işlem bittikden sonra tekrar etherneti söküp yeni linkleri indirmesi için işlem başlatıyorum sonra tekrar ethernete dönüyorum... tek bulabildiğim çözüm bu yanlız benim sorunum 2si aynı anda çalışır yada çalışmaz değil 2sini zaten aynı anda kullanıyorum :) yerel ağla kablosuz bağlantıyı aynı anda kullanmak için program var wireless ve ethernet aynı anda çalıştıgında istegin donanımdan indirme hakkını sağlıyo bu programı bulmam lazım bu program hakkında bilgisi olan varmı???
  • 0

#9 extreme

extreme

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 273 İleti

Yazma tarihi: 25 April 2009 - 02:19 PM

Jdownloder programını bende kullanıyorum, rapidden bir partı çekerkene etherneti taktımmıydı download anında duruyor, fakat bağlantım kesilmiyor.Downloadı tekrar başlattığımda direk ethernetten başlıyor, sizdeki durum baya farklı nedense, anlamış değilim .bu denemeyi 3 pc de yapmıştım hepsi aynı sonucu verdi .enteresan bir durum
  • 0

#10 sekod

sekod

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 14 November 2016 - 04:22 PM

Merhaba Arkadaşlar konuya açıklık getireyim.

İkisi aynı anda çalışıyor. wifi ile şirket hattını kablo ile interneti kullanıyorum.

Ben bunu HP Laptop ile gerçekleştirdim. Şöyle Bios ayarlarından Wlan/Lan Switch ayarını disable yapıyoruz ve kaydedip çıkıyoruz. sorun bu şekilde basit bir şekilde çözülüyor.

İyi günler dileğiyle.

:)  :)

• 0