WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(02 Ekim 2014) ehlinaz, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Eylül 2014) sabir90, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(21 Eylül 2014) rodi, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Eylül 2014) burgaz 2, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(10 Eylül 2014) TRNooNTR, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Eylül 2014) muslum, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(29 Ağustos 2014) discoinferno, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(27 Ağustos 2014) sokratolgun, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Ağustos 2014) mutkan, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(13 Ağustos 2014) carry687, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(12 Ağustos 2014) SerhatONYIL, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Ağustos 2014) SerhatONYIL, TP Link 7510 fotoğrafına yorum ekledi.
2
(02 Ağustos 2014) python_112, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(18 Temmuz 2014) waxfor, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(08 Temmuz 2014) polat33, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Bir Ağa Bağlanıp Diğerine Bağlanamama..

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 nacres

nacres

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 5 İleti
  • Nereden: Zonguldak

Yazma tarihi: 02 May 2009 - 12:48 PM

Merhabalar,

Başıma gelen ilginç bir olay var. Bulunduğum öğrenci yurdunda kablosuz internet var, aylardır ağa sorunsuz bağlanmaktaydım. Geçtiğimiz günlerde yurda teknik servis geldi ve ağda bazı değişiklikler yaptı ve önceden şifresiz olan ağa WPA2 şifresi koydular. Şifreyi de yemekhanede duvara asmışlar :) Herneyse, sorunum şu: bu değişiklik yapıldığından beri interneti kullanamıyorum. Ağı görebiliyorum, Sinyal gücü süper, bağlan diyorum bağlanıyorum ancak hiçbir sayfayı açamıyorum. Torrent vs programları da çalışmıyor. Hiçbir şekilde bağlantı yok. Aynı sorun ve benzer sorunlar bir kaç kişinin laptopunda daha var. Ama yurdun %90 ı sorunsuz giriyor nete.

Sorun bende büyük ihtimalle ancak denedim başka kablosuz ağlara girebiliyorum. Şifreli, şifresiz WPA ya da WPA2.. çatır çatır giriyorum nete. ama yurtta giremiyorum. Wireless driver larını güncelledim. Hafıza da ki bağlantı profillerini sildim. olmuyor olmuyor..

Lütfen yardım edin :)

Not: işletim sistemi vista, laptopum toshiba sattelite A200..

Gösterdiğiniz ilgi için şimdiden teşekkürler..

#2 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,137 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 02 May 2009 - 02:05 PM

Selamlar nacres, sitemize hosgeldin.

kablosuz aga baglanabiliyorsunuz ama internete giremiyorsunuz. Hmm ilginc.
Siz otomatik IP mi aliyorsunuz yoksa IP'yi TCP/IP ayarlarindan manuel olarak mi girdin?

Simdilik aklima gelen bu, mesela kendi agimda, router / ap 'de bir sorun oldugu zaman baglanamiyorum, cihaz IP vermiyor. ben manuel olarak IP verdigim zaman baglaniyor ama internet baglantisi yinede calismiyor. Cihazda dogru ayarlari yaptiktan sonra ise, otomatk IP aliyor ve internet sorunsuz calisiyor.

Belki yardim eden baskasi olur, bekleyelim bakalim..

#3 nacres

nacres

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 02 May 2009 - 03:22 PM

Sevgili GokhanS, öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Evet aynen dediğin gibi kablosuz ağa bağlanabiliyorum ancak internete giremiyorum.

IP adresini otomatik olarak alıyorum, kendim elle IP girmiyorum. IP adresi almada da sorun yok sanırım zira bağlandığımda IP adresi alabiliyorum. Örneğin bana 192.168.1.14 adresini almışım, yanımda ki arkadaşım 192.168.1.18 almış. O girebiliyor ama ben giremiyorum :/

Selamlar nacres, sitemize hosgeldin.

kablosuz aga baglanabiliyorsunuz ama internete giremiyorsunuz. Hmm ilginc.
Siz otomatik IP mi aliyorsunuz yoksa IP'yi TCP/IP ayarlarindan manuel olarak mi girdin?

Simdilik aklima gelen bu, mesela kendi agimda, router / ap 'de bir sorun oldugu zaman baglanamiyorum, cihaz IP vermiyor. ben manuel olarak IP verdigim zaman baglaniyor ama internet baglantisi yinede calismiyor. Cihazda dogru ayarlari yaptiktan sonra ise, otomatk IP aliyor ve internet sorunsuz calisiyor.

Belki yardim eden baskasi olur, bekleyelim bakalim..

#4 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,137 İleti

Yazma tarihi: 02 May 2009 - 04:17 PM

ping 192.168.1.1
yapabiliyormusun konsolda?

veya
ping www.google.com
Sonuc nedir?

Birde Mac Changer tarzi programlarla arkadasinin mac adresini gir. Onun ama agdan kisa bir süre cikmasi gerekiyor, yoksa cakisir.
Aklima bunun haricinde pek birsey gelmiyor ne yazik ki.

Yinede aklima birseyler geldikce buraya yazar, yardimci olmaya calisirim.

#5 spoon1

spoon1

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 768 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 02 May 2009 - 05:39 PM

butun kayıtlı ağları silin en başan yeni şifrenizle ağınızı tanımlayın ipleri otomatik alsın ama hepsini silmelisiniz toshibalarda karışıyor bende yaşadım laptopda aynı problemi

#6 nacres

nacres

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 02 May 2009 - 05:49 PM

Sevgili GokhanS şu an da yurtta değilim. Yarın varır varmaz deneyip sonuçları yazarım.

@spoon1 kardeş, silme işleminden tam olarak kastettiğin şey nedir? Biraz daha ayrıntılı yazabilir misin.. Daha önce ağda kayıtlı olan bağlantıları otomatik bağlandığı için kaldırmıştım. Bu işlerden çok iyi anlamıyorum. Biraz daha açıklayıcı olabilirsen çok sevinirim.

Yardımlarınız için minnettarım, Teşekkürler..

#7 nacres

nacres

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 04 May 2009 - 02:09 PM

hala çözüm aramaktayım :) yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim..

#8 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,137 İleti

Yazma tarihi: 04 May 2009 - 09:19 PM

hala çözüm aramaktayım :) yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim..

Selamlar nacres,
tam olarak ne yaptiniz simdi?

Neler denediniz ve neler calismadi?

#9 nacres

nacres

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 05 May 2009 - 11:33 PM

Geç cevap yazdığım için kusura bakmayın, internet bağlantım olmadığı için sık bakamıyorum internete. Aklım erdiği kadarıyla şunları yaptım:

- Daha önce girdiğim kablosuz ağların listelendiği pencereye girip hepsini sildim.
- Sildikten sonra tekrar bağlanmayı denediğimde başarısız olunca, aynı yerden bağlantıya sağ tıklayıp özelliklere girdim. Oralarda bazı değişiklikler yaptım belki işe yarar diye. AES i TKIP
e çevirmek gibi ya da kişisel i kurumsal a çevirmek gii. İşe yaramadı.
- Toshibanın sitesine girip wireless adaptörümün en güncel driver ını indirdim ve kurdum. Değişiklik olmadı.
- Belki WPA2 de sorun oluyodur diye düşündüm, kablosuz bağlantı sunan bir cafe ye gittim. O bağlantı da şifreliydi ve şifreleme sistemi olarak WPA 2 kullanıyordu. Girmeyi denedim ve başarılı oldum. Cafe den girebiliyorum ama yurtta giremiyorum.
- Girdiğim bağlantı ile giremediğim baplantılara sağ tıklayıp özelliklerden karşılaştırdım. İkisinde de herşey aynı.
- Windows tan kablosuz bağlantı adaptörümü devre dışı bıraktım. Bilgisayarı kapatıp açtım tekrar aktive ettim. İşe yaramadı.
- Dos ekranına girdim, internette araştırırken rastladığım bi kaç komutu girdim. Tam olarak ne olduklarını hatırlamıyorum. ÖNbelleği boşaltmaya yarıyorlarmış. Bi işe yaramadı.

Bu zamana kadar denediklerim bunlar :/