WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
* * * - - 1 Oy Kullanılmış

5Km MesafeDen Noktadan Noktaya Super yayın

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 32 yanıt gönderildi

#21 Goamania

Goamania

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti
  • Nereden: Adana

Yazma tarihi: 09 August 2009 - 09:40 PM

Arkadaşlar talebiniz üzerine fotoğrafları çektim buyrun 5 Km Wireless çekimini sağlayan cihazlar..
Bu fotoğraflar Wifi Bilişim Tarafından çekilmiştir.

Evt ne kadar bi maliyetle oldu bu iş?
  • 0

#22 Mehmetbag

Mehmetbag

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 130 İleti
  • Nereden: Konya

Yazma tarihi: 10 August 2009 - 07:50 AM

Evt ne kadar bi maliyetle oldu bu iş?

Ben bu Konuya özellikle fiyat yazmadım amaç burada bişeylere cevap verebilmek . ilgilenen arkadaşlar fiyatı buradan sormasın özel mesaj ile projesini yazsın bende uygun cihazların fiyatlarını yazarım. Ürünlerimiz 2 Yıl garantili ve Faturalıdır Bu ürünleri bu garanti altında türkiyede başka biryerde bulmanız imkansızdır.

Konu Mehmetbag tarafından 10 August 2009 - 07:51 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#23 tomx

tomx

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 24 İleti
  • Nereden: Mersin

Yazma tarihi: 27 August 2009 - 04:30 PM

5Km mesafeden %83 sinyal derecesi inanılmaz!Çok iyi
  • 0
Kula Bela Gelmez Hak Yazmadıkça; Hak Bela Yazmaz Kul Azmadıkça

#24 COLDPLAY

COLDPLAY

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 58 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 23 September 2009 - 07:49 PM

Arkadaşlar talebiniz üzerine fotoğrafları çektim buyrun 5 Km Wireless çekimini sağlayan cihazlar..
Bu fotoğraflar Wifi Bilişim Tarafından çekilmiştir.

sıze bır sorum olacak bu antenı kuran arkadaslara acaba tek calısırmı bu antenler nasıl donanımlar almalıyız ?? nasıl kablo ne tur adaptor ne tur konektorler kullanmalıyız ? yoksa bu antenler cıftmı calısıyorlar benım merak ettıgım acaba bunu alıcı olarak kullansam acık mesafede 5 km ıcerısındekı ap lerı gorurmu ? bıraz acıklarsanız
  • 0

#25 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,180 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 23 September 2009 - 08:18 PM

cift mi derken galiba iki yönlümü calistigini soruyorsunuz. Eger karsilikli ayni kalitede sistem kurarsaniz cok memnun kalirsiniz, örnegin iki tarafada yagi.

Zaten anteni hem alici hem verici olarak kullanabilirsiniz. acik mesafede ap'ler görür ama onlarin vericileri, yani antenleri sizin kalitede olmadigi icin ümit edilen sonuclar elde edilmez.
  • 0

#26 Mehmetbag

Mehmetbag

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 130 İleti

Yazma tarihi: 24 September 2009 - 01:40 PM

Tabiki Gördüğünüz Cihazları Client Modunda Kullanarak Geniş bir alandaki Access Pointlere bağlanabilirsiniz. Bu mesafe tek cihaz kullansanızda açık alanda 5 - 7 Km arasındaki cihazları bulabilirsiniz..
  • 0

#27 kabalostar

kabalostar

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 1 İleti
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 18 January 2010 - 11:29 PM

Arkadaşlar Merhaba Ben Wifi Bilişim Geliştirme ekibinden Mehmet ,

Geçen hafta bir müşterimize kurduğumuz 5 Km mesafeli prjoeyi anlatacağım...

İinternet ve telefonun olmadığı bir çiftlikte 16 adet kamera bağlı ve çiftlik sahibi kameralarını başka şehirden izlemek istiyor..

Hemen kolları sıvadık ve yakınlarda bir yerde internetin olduğu bir bölge tespit ettik arada yaklaşık 5Km mesafe var , açık alan arada ağaçlar ve ufak tefek binalar var.

16Dbi Panel aNtenli 4W gücünde Aliminyum Kutulu CPE cihazlarımızdan iiki noktanın çatısına Montaj ettik ,

Cihazları Göz kararı Birbirine çevirdik. Cihazın Biri AP modunda Modeme bağlı
ikinci Cihazı İse Client Modunda çalıştırarak Dİğer Cİhaza bağladık. Şifeleme Sistemi Olarak WPA/TKIP kullandık.
Sinyal Gücü Olarak %83 Gibi bir seviye Yani 50 - 54 MBit Gibi Bir hızla Aradaki network ağını kablosuz bir şekilde Kurmuş olduk..

Sonuç :
Telefon hattı ve İnternetin olmadığı bölgedeki 16 Adet kamerayı Şehir dışından izleme imkanı sağladık.
Bürodaki bilgisayarları switch ile internete bağladık.
Cihazlar Aliminyum kutulu olduğu için herhangi bir Su alma ve hava şartlarından etkilenmemektedir.

Herhangi bir sorusu olana memnuniyetle cevap veririm bu yazı tamamen tecrübe paylaşımı ve örnek alma amacıyla okuyanlara Sunulmuştur.
Saygılar..

selamlar ben geçende bir adet airties wob-201 aldım erişim noktası olarak kullanmak istiyorum.
en verimli şekilde nasıl kullanabilirim?
teşekkürler...
  • 0

#28 atakan de

atakan de

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 62 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 25 January 2010 - 01:04 PM

yağmurdan paslanmıyormu
  • 0

#29 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti
  • Nereden: Ağrı
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 26 January 2010 - 03:06 AM

Bu başarılı çalışmanızdan ötürü tebrikler. Başarılarınızın devamını dilerim.
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#30 wonderuser

wonderuser

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 8 İleti
  • Nereden: Afyonkarahisar

Yazma tarihi: 14 February 2010 - 03:45 AM

Hocam selamlar, önceliklesizi kutlarım o kadar uzak mesafe ve şehir dışından izlenebilen 16 kamera gerçekten etkileyici...

Benim de kafamda tasarladığım bir proje var yardımcı olursanız sevinirim;

Aralarında yaklaşık 300 metre mesafe olan fakat birbirini görmeyen 2 işyeri için güvenlik kamerası sistemi kurmayı planlıyoruz, her ne kadar bire bir görüş olmasa da mesafe çok uzun olmadığı ve arada 3-4 bina olduğu için aradaki iletimin karşılıklı 2 panel anten ile sağlanabileceğini düşünüyorum. Benim burada merak ettiğim asıl şey; iş yerlerine kurulması gereken 2 şer adet kablosuz kameranın tek DVR cihazına bağlı olup/olamayacağı (dvr cihazı internet bağlantısı olan ilk işyerinde olacak) ve her iki işyerinden aynı anda 4 kameranının takip edilip edilemeyeceği. Bu tarz bir örnek proje ve fiyat sunarsanız sevinirim.

Konu wonderuser tarafından 14 February 2010 - 03:47 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0