WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1

Resim
* * * * * 2 Oy Kullanılmış

Wordlist İpuçları

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 69 yanıt gönderildi

#11 extreme

extreme

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 280 İleti
  • Nereden: İzmir

Yazma tarihi: 27 September 2009 - 10:17 AM

uğraşın için teşekkürler selant
  • 0

#12 selant

selant

Katılımcı Üye

• Yeni Üye
  • 57 İleti
  • Nereden: Antalya

Yazma tarihi: 01 October 2009 - 03:31 PM

uğraşın için teşekkürler selant

rica ederim dostum. devamı geldikçe paylaşırım, aslında birisi bana isim listesi tedarik etse çok iyi olur
  • 0

#13 uraz

uraz

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 08 October 2009 - 03:12 PM

Arkadaşlar 1920 den 2010 kadar tarih , 216lı telefon numaraları ve de tdk sözlüğü birleştirerek bir sözlük yaptım paylaşıcam ama paylaşmadan önce daha mükemmel hale getirmek için isim sözlüğü arıyorum ayrıca isim sözlüğünü bulduk diyelim isimlerin yanına tarih ekleyecek bir program arıyorum... Sevgiler...
  • 0

#14 selant

selant

Katılımcı Üye

• Yeni Üye
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 15 October 2009 - 12:23 AM

Arkadaşlar 1920 den 2010 kadar tarih , 216lı telefon numaraları ve de tdk sözlüğü birleştirerek bir sözlük yaptım paylaşıcam ama paylaşmadan önce daha mükemmel hale getirmek için isim sözlüğü arıyorum ayrıca isim sözlüğünü bulduk diyelim isimlerin yanına tarih ekleyecek bir program arıyorum... Sevgiler...

en güzel excel'de hazırlanıyor.. biraz uğraştırıyor ama excel kullanmayı iyi biliyorsan güzel kombinasyonlar çıkartabailirsin.. ayrıca john the ripper ve linux altında crunch programını da tavsiye ederim.
  • 0

#15 selant

selant

Katılımcı Üye

• Yeni Üye
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 16 October 2009 - 05:17 PM

Arkadaşlar 1500 adet erkek isminden oluşan yıl kombinasyonları.. İsimlerin küçük harf büyük harf kombinasyonları, yıl başta, yıl sonda olacak şekilde satırlar üretilmiştir. Çok emek var, arasanız bulamazsınız haberiniz olsun :) Güle güle kullanın.. Bu arada yıllar 1950'den başlıyor 2009'a kadar.. Fırsat bulduğumda bayan isimlerinden oluşan listeyi de hazırlayıp koyarım.

Bu wordlist'te daha sonra tüm türkçe karakterleri noktasız olarak tekrar modifiye ederek bir versiyonunu daha yapmayı düşünüyorum.. Noktalı "İ, Ö,Ç,Ş,Ğ,Ü" gibi harfleri noktasızlarıyla değiştireceğim yani.. Bir bakın, pişman olmazsınız derim..Excelde formüllerle hazırlanmıştır

Ekli dosyalar

• 1

#16 selant

selant

Katılımcı Üye

• Yeni Üye
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 16 October 2009 - 11:08 PM

arkadaşlar eğer isim + yıl wordlist'i linux (veya bt3 - 4) altında çalıştırmakta sorun çıkarsa bu mesaj ekindeki dosyayı deneyin..karakter kodlamasından dolayı linux bazen sorun çıkartabiliyor. sorun yaşarsanız benimle iletişim kurun yardımcı olmaya çalışırım.

Ekli dosyalar

• 1

#17 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,176 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 16 October 2009 - 11:21 PM

Selant cok sagol emeklerin icin.
1 saat sonra dizüstüne gececegim, orada bir denerim.
  • 0

Şimdiden bir yılın planlarını yapıyorsan, pirinç yetiştir.

Şimdiden on yılın planlarıını yapıyorsan, ağaç yetiştir.

Şimdiden asrın planlarını yapıyorsan, insan yetiştir.
Tschuang-Tse (Çinli Filozof)

#18 selant

selant

Katılımcı Üye

• Yeni Üye
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 17 October 2009 - 08:27 AM

Selant cok sagol emeklerin icin.
1 saat sonra dizüstüne gececegim, orada bir denerim.

rica ederim.. 10 kişi olsak hepimiz emek verip bir wordlist hazırlasak harika sonuçlar ortaya çıkar. Ben bazen aklıma geldikçe bir txt dosyası açıp aklıma gelen şifre potansiyeli olan kelimeleri yazıyorum böylece mesela 1 ay içinde ilgili ilgisiz şifreler oluşturuyorum. Yanlız wordlist oluşturacak arkadaşlar şuna dikkat etsinler, bunlar wpa bruteforce için kullanılacak yani en az 8 karakterden oluşması lazım.
  • 0

#19 gökhan_59

gökhan_59

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti
  • Nereden: Tekirdağ

Yazma tarihi: 17 October 2009 - 06:53 PM

Arkadaşlar, 01.01.1950 tarihinden 31.12.2010 tarihine kadar bir doğum tarihi wordlisti hazırladım, tarihler arasına nokta koymadım 01011950 şeklinde ifade ettim (221 kilobyte).

Sonraki projem ise Şahıs isimleriyle yıl kombinasyonları oluşturmak. Şahıs isimlerini bulacak yer var TDK İsim sözlüğü, ancak bunları liste halinde indiremiyorum yanılmıyorsam 30 binin üzerinde isim var.. Benim amacım bu isimlerle çeşitli formatlarda başına / sonuna yıl ekleyerek wordlistler oluşturmak.. Örneğin ahmet81 veya ahmet1981 veya 81ahmet veya 1981ahmet şeklinde.. Tüm isimler için 1950 yılından 2009 yılına kadar her türlü kombinasyonu oluşturabilirim ancak isim listesi lazım (ahmet50, 1950ahmet, ahmet1950, ahmet51, 1951ahmet, ahmet1951, vs... ahmet2009, 2009ahmet, ahmet09.. sonra mehmet50, 1950mehmet, mehmet1950, vs..)

Bu arada kendi oturduğum bölgenin telefon numaralarını gözönünde bulundurarak alankodu(3 hane)+telefon(7 hane) numarası şeklinde iki adet wordlist hazırladım. Ancak kişilerin telefon numaralarına karşılık gelebileceğini düşünerek (ki bazı arama motorları indeksleyebilir) bu wordlisti burada paylaşmıyorum. Ama fikir vermek gerekirse şu şekilde yaptım 2422xxxxxx ve 2423xxxxxx Kendi bulunduğunuz bölgede buna göre telefon numarası wordlistleri hazırlayabilirsiniz ki pek çok kişi modemin bağlı olduğu telefon numaralarını kullanmaktadır.

Not : 8 haneli tüm sayıların kombinasyonlarından oluşan wordlist var ama 212 megabyte civarında boyutu var, nereye ne şekilde upload edebileceğimi söylerseniz paylaşırım.

Dostum rapidshare'e upload edersen sana bol bol dua ederim saol
  • 0

#20 selant

selant

Katılımcı Üye

• Yeni Üye
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 17 October 2009 - 10:24 PM

Dostum rapidshare'e upload edersen sana bol bol dua ederim saol

upload ederim ama 8 haneli tüm sayıların kombinasyonu 100 milyon adet ihtimal anlamına geliyor. Benim bilgisayarımda böyle bir ihtimallerin tamamını denemek için bilgisayarı 4-5 gün açık bırakmam gerekiyor. Bu hususu gözönünde bulundurmak lazım.
  • 0