WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

5800 WLAN Ayarı

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 Dallia

Dallia

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 05 August 2009 - 12:43 PM

Arkadşlar öncellikle merhaba.Bir Nokia 5800'a sahibim .Ama bi türlü wi-fi'yi kullanarak nete giremedm .Menü-Ayarlar-Bağlantı-Kablosuz Lan a giriyorum ordan taratıyorum bazı erişim noktaları geliyor hangisi benim bilgisayarıma ait bilmiyorum ama mesela bağlanırken " WLAN için Wep numarası " diyor o ne oluyor nasıl yapcam rica etsem bi yardımcı olur musunuz ..
  • 0

#2 MustiNeo

MustiNeo

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 543 İleti
  • Nereden: Şanlıurfa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 05 August 2009 - 11:13 PM

kesin şifrelidir bağlantı kanaatim o yönde
  • 0

#3 ugurburak

ugurburak

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 559 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 25 August 2009 - 09:10 AM

şifreli ağa bağlanmaya çalışırsanız doğal olarak şifre soracaktır :D
  • 0

Özel bir üniversite yazılım mühendisliği bölümü.  

In memory of "Engineer  by VBM"

Inspired by true story

#4 cesurlu16

cesurlu16

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 356 İleti
  • Nereden: Şanlıurfa

Yazma tarihi: 25 August 2009 - 01:58 PM

modemden internet alacaksan direkt olarak wlan sihirbazından modemi bul şifreyi yaz gir eğer ad-hoc yapacaksan girdiğin internet adını ve şifreyi telefondan gir onayla internete gir bende n79 war interneti kullaniyorum kolay gelsin :D
  • 0

#5 mucahid

mucahid

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 28 February 2010 - 09:28 AM

modemden internet alacaksan direkt olarak wlan sihirbazından modemi bul şifreyi yaz gir eğer ad-hoc yapacaksan girdiğin internet adını ve şifreyi telefondan gir onayla internete gir bende n79 war interneti kullaniyorum kolay gelsin ;)

Arkadaşım bende nokia 5800 var evde kablolu adls ile internete giriyorum ad-hoc yaptım wireless adaptör ile bağlantıyı kuruyorum ancak interrnete giremiyorum ağ bağlantı erişilemiyor uyarısı veriyor siz yapmışsınız galiba detaylı anlatırmısınız. sitemim windows7 xp de denedim olmadı
  • 0

#6 undomiel

undomiel

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 2 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 01 April 2010 - 04:18 PM

Arkadaşım bende nokia 5800 var evde kablolu adls ile internete giriyorum ad-hoc yaptım wireless adaptör ile bağlantıyı kuruyorum ancak interrnete giremiyorum ağ bağlantı erişilemiyor uyarısı veriyor siz yapmışsınız galiba detaylı anlatırmısınız. sitemim windows7 xp de denedim olmadı

off evet aynen ben de ya çok sinir oluyorum ağ geçidi cevap vermiyor diyor yardımcı olursanız sevinirim
  • 0

#7 labelfree

labelfree

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 41 İleti
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 05 July 2010 - 12:41 AM

Arkadşlar öncellikle merhaba.Bir Nokia 5800'a sahibim .Ama bi türlü wi-fi'yi kullanarak nete giremedm .Menü-Ayarlar-Bağlantı-Kablosuz Lan a giriyorum ordan taratıyorum bazı erişim noktaları geliyor hangisi benim bilgisayarıma ait bilmiyorum ama mesela bağlanırken " WLAN için Wep numarası " diyor o ne oluyor nasıl yapcam rica etsem bi yardımcı olur musunuz ..

Modemin markası nedir???

Bende Datron 1030W modem vardı ve herhangi bir sorun yaşamıyordum. Daha sonra modemimi değiştirdim ve ZyXEL P-660HW-T1v2 modem kullanmaya başladım. Fakat 5800 da wlan bağlantısı kuramıyordum. Araştırmalarım sonrası Zyxel modemlerde küçük bir ayar yapmam gerektiğini buldum.

Roouter arayüzüne 192.168.1.1 adresinden girdikten sonra sol tarafta ki menüden sırasıyla;
AĞ>IP>GELİŞMİŞ KURULUM>HERHANGİ IP KURULUMU nda bulunan AKTİF seçeneği kutusunu boşaltarak UYGULA butonuna tıkladığında sorunun çözülür.

Eğer farklı bir modem ise buna benzer bir sorun olabilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • 0

#8 VipeR

VipeR

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 1 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 25 August 2011 - 03:54 PM

YAA ARKADAŞLAR BEN 5800 IMDAN WLAN'A GİRDİĞİMDE TELEFON KAPANIYOR AŞŞAĞI YUKARI 1 AYDIR BU SORUN VAR..LÜTFEN YARDIM EDERMİSİNİZ... :unsure:
  • 0

#9 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 26 August 2011 - 12:12 PM

@VipeR donanımsal bir sorunun olabilir.Düşük ihtimal yazılımsal bi sorun, nokia software updater ile yazılımı güncelleyin.Yazılım güncelleme işleminin tüm bilgilerinizi sileceğini unutmayın.Sorun çözülmezse telefonun garantisi varsa garantiye yollayın yoksa nokia servisine.
Kolay gelsin.
  • 0