WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Nisan 2014) futureorkun, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(08 Nisan 2014) residents2000, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(29 Mart 2014) crynet34, M: WindSurfer Şablonu içeriğine yorum ekledi.
2
(29 Mart 2014) spyking, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Mart 2014) spoon1, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Mart 2014) hakan312, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(24 Mart 2014) Ghost34, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(24 Mart 2014) Abdus, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(23 Mart 2014) Gökhan, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(24 Mart 2014) gendes, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(23 Mart 2014) onurxserver, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(23 Mart 2014) sierra07, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(23 Mart 2014) mustafaaydin, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(23 Mart 2014) Deniz büyücüsü, Gelecek dönem hangi alana yatırım yapmayı düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Mart 2014) danyaltem, Gelecek dönem hangi alana yatırım yapmayı düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

wifi bağlantı kapsamı alanı oluşturmak ve arttırmak için?

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 dombalak

dombalak

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 19 October 2009 - 02:27 PM

merhaba wi-fi ailesi

yaklaşık 2 senedir evimde internet kullanmama rağmen wi-fi kullanma imkanım daha yeni oluştu. wi-fi olayına yabancı olduğum için aklımdaki bazı sorulara cevap arıyorum.

1 - philips sn6500 kablosuz modemim var ama ne yaptıysam wi-fi açtığımda bağlantıya şifre veremiyorum, verdiğim şifre aktif olmuoyr ve bağlantım herkese açık biçimde yayın yapıyor. firmware güncellemesi, resetleme ve daha neler neler denememe rağmen bağlantımı şifreli hale getiremedim

bu yüzden kablosuz modemi değiştirmek istiyorum ve ttnetin kampanya modemi olan airties rt-205 modemi almayı planlıyorum
sizce bu modem wi-fi için iyi bir ürünmü ve ayrıca daha sonra yapmayı planaldığım wi-fi kapsama alanı genişletme işlemi için uygunmu

2 - eğer airties rt-205 modemin kapsama alanını genişletmek istersem, mesela aramızda havadan 500m yerden 1-1,5 km mesafe olan (arada fazlaca bina var) arakdaşımla bağlantımı paylaşmak istesem neler yapmam gerekir?
a- hangi modem daha iyidir
b-hangi tip veya nasıl bir anten kullanmam gerekir, nereden temin ederim
c-başka bir donanıma ihtiyacım varmı (booster diye bir cihaz gerekiyor galiba)

Özet olarak yerden 1,5 km havadan 500m ötedeki arkadaşımla bağlantımı paylaşmak istiyorum (mümkünse çok daha fazla mesafeden kullanmak isterim yaklaşık 10km) ve bunun için neler yapmam ne gibi donanımlar kullanmam gerekiyor. bana bu işin ortalama maliyeti ne olur

sitede arama yaptım ama dediğim gibi konuya çok vakıf olmadığım için ne yapmam gerektiğini tam anlamadım

yardımcı olacak arakdaşlara şimdiden teşekkürler

#2 dombalak

dombalak

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 19 October 2009 - 03:01 PM

Resmi ekleyen

aramızdaki mesafe bu şekilde

#3 dombalak

dombalak

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 20 October 2009 - 11:06 AM

bir soruun mu var

sorduğum soruların cevabını kimse bilmiyormu yoksa ciddiye mi alınmadı

wi-fi knusunda arama yaparken bu forum sitesini gördüm ama sanırım doğru yerde değilim

bencilliğe devam edin lütfen

#4 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,124 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 20 October 2009 - 01:20 PM

Merhaba dombalak, öncellikle aramiza hosgeldin.

Senden biraz sabirli ve hos görülü olmani rica ediyorum, sonucta bu sitede her sorunu olana yardim edilmeye calisiliyor ve buda elimizden geldigi kadar.

Sorununuza gelince.
10km icin catiya cikmaniz sart. Arkadasiniz ile catiya ciktiginiz halde ikinizde booster olmadan bu isi anten araciligiyla cözebilirsiniz.

Benim anlamadigim neden philips'e sifre veremedin. Cihazi ne kadar süredir kullaniyorsun. Hangi sifrelemeyi kullaniyorsun? MAC filtre denedin mi vs.?

Kullanabilecegin ürünler ise POE (Power over Ethernet) destekli bir ürün alirsan catiya sadece ekstra ceyran cekmene gerek kalmaz.

TTNet'in verdigi modemi kullanmadim ama o kadar ahim sahim birsey oldugunu tahmin etmiyorum.

Benim fikrime göre özetlemek gerekirse:
2 wds ve poe destekli cihaz
2 anten (yagi veya panel)

Diger üyelerde size tavsiyede bulunursa birde onlarin önerilerini kafanizdan gecirirsiniz.

Gelismeleri sizden bekliyoruz.
Kolay gelsin.