WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Gümrük ile ilgili Soru ve Sorunlar

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 16 yanıt gönderildi

#1 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,180 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 23 October 2009 - 07:45 AM

Gümrük ile ilgili ürün siparisi veren arkadaslarimizin ister istemez sorulari ve merak ettikleri seyler oluyor.

Bu konu altinda gümrük ile ilgili soru ve sorunlarimizi paylasip birbirimize edinmis oldugumuz tecrübeler dogrultusunda yardimci olabiliriz.

Lütfen konuyu iddiali ve gerginlik yaratacak seyler ile doldurmayalim.Ben su kadar getiririm, nasil getirttigimi sormayin gibi iletiler yazmayiniz cünkü yukarda da belirttigim gibi konunun amaci birbirimize destek cikmak.

Tesekkürler

Ilk merak ettiklerimi ben sorayim o zaman

Digelim ben satici degilim ve birine ayni üründen 5 veya daha fazla adet gönderiyorum.
Siradan bir kartonun icersine koydum ve üzerinde kartonun icerigi yazmiyor.

Yani yurtdisindan bu karton birine gidiyor ve icersinde ayni üründen 5 adet var ama ticari amac tasimiyor.
Gümrükten her gecen kontrol ediliyor mu veya bu kontroller neye göre yapiliyor?
  • 0

#2 MOPAR

MOPAR

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 108 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 23 October 2009 - 09:00 AM

kutular açıp bakılıyor sanırım

tütün alkol delici kesici ürünler kesinlikle geçmiyor gümrükten

4 tane bildiğimiz kasa fanı bile takılıyor gümrükte
  • 0

#3 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,180 İleti

Yazma tarihi: 23 October 2009 - 09:09 AM

Peki ticari amac tasimayan konularda nasil oluyor? Cünkü yanilmiyorsam gümrük calisanlarinin inisiyatifine kalmis kutunun gecip gecmemesi.

Hani kutunun icinde hesap yok fatura yok ama ayni üründen 5-10 adet var.

Belki ayni ürünün orijinal paketi degilde sirf cihazin kendisi ve adapötür olsa sorun olmaz?
  • 0

#4 adem

adem

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 23 October 2009 - 09:41 PM

yurtdışına paket gönderen firmalara bu konuda soruları sorup bilgi alsanız daha iyi olur.
ben 100 adet ürün alacaktım yurtdışından ama olmadı. adetli ürün olduğu için beyanname yazılması gerekiyor denildi. ordino açılacak vs. gibi masraflar çıktı birde tüzel kişi olmak gerekiyormuş. adetli gönderi yaparken dikkat edin gümrükte takılmasın. yurtdışından gelirken kurallar buysa yurtdışına gönderirkende aynıdır sanırım.

GokhanS adlı kullanıcının dediklerine katılıyorum. belki ama ürünün ambalajı olmadan tek 1 adet için bir parçasını gönderirsen sorun olmaz diye düşünüyorum. ha birde gümrük memurunun insiyatifi çok önemli kutuyu açınca elektronik ürün bu diye de beyanname açmanı isteyebilir. işte o zaman masrafların artar diye tahmin ediyorum. benimde bildiklerim bunlar. ama adetli olarak gönderdiğin ürünler kesin takılır diye tahmin ediyorum. ben sana söylim. ^_^

saygılarımla.
  • 0

#5 sarpkaya

sarpkaya

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 05 November 2009 - 11:11 PM

Bir kargoda 1 urun gelirse kisisel deyip gecirirler. Ama ben 5 tane konnektor soylemistim, gumrukte takildi mesela o.
  • 0

#6 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,180 İleti

Yazma tarihi: 05 November 2009 - 11:16 PM

Konnektör'de mi takiliyor yav :)

Bizde abarttik ama kekini kabarttik demek geliyor icimden.
  • 0

#7 sarpkaya

sarpkaya

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 06 November 2009 - 03:53 PM

valla arkadasim takiliyor. Saticiyla cok iyi anlasmaniz gerekiyor. Mesela zarfta yollamasi SART. Zarfa 2 tane posete koymali ki gumruge giderse hoca kisisel aldik ya diyip 2 lira odeyip cikma sansiniz var. Ne diye sorarsa bu genel jack, tv ye bilgisayara falan takiliyor. Ben bi tanesini arabamda bi tanesini de bilgisayarda kullanicam derseniz 2 llira odeyip gecirme sansiniz yuksek.
Benim salak satici bakmayin siz ona, kutu icinde yollamis. Durum oyle olunca da adam icini acip bakti konnektorler duruyor. 5 tane dedim tv icin bu uydu, adam dedi hadi 1 tane olur 2 tane olur kisisel derim ama 5 tane getirdiysen sen bunu satarsin dedi, git musavir tut dedi, bende iyi geri yollayin o zaman dedim geri gitti.
  • 0

#8 DjKarakurt

DjKarakurt

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 176 İleti
  • Nereden: Elazığ

Yazma tarihi: 19 April 2010 - 11:30 AM

gümrüğe mi gitmek lazım alamk için gümrük nerede ben izmirde oturuom
  • 0

#9 randomen

randomen

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 83 İleti
  • Nereden: Zonguldak
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 19 April 2010 - 05:18 PM

150 euro uzerı urunler gumrukte takılıyor +%20 si kadar para ile gecebiliyor bilgi olsun diye yazım :)
  • 0
Randomen*
Resmi ekleyen

#10 spoon1

spoon1

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 770 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 19 April 2010 - 06:40 PM

dj kararkurt izmir pim e gidip almalısnız kargonuzu %20 sini ödeyerek bazen 2tl ardiye alıp gönderiyorlar insiyatif meselesi akıl ermiyor kaç seneden beri mal getirtirim. 2 defa takıldı biri grid antendi. kalıbı gereği bayağı büyük olan antenin takılması normal iyi para kesmişlerdi.
  • 0