WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

RF2126 ile 1000mw Ampfilier yapmak (Devre Şeması)

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 30 yanıt gönderildi

#1 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,180 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 28 October 2009 - 08:18 PM

Merhaba forum sakinleri.

Elimde iki tane RF2126 entegresi mevcut. Yaklaşık genişliği ve uzunluğu 2mm. Baya küçük birşey. Zaten aşağıda yeterince resimlerini ekledim, isteyen onlarada göz atabilir.

Bu entegre ile 1000mw (1W) Wi-Fi Ampfilier (Güclendirici) yapmak mümkün görünüyor. Benim deneme imkanım yok çünkü açıkcası devre şemalarından pek anlamıyorum, eskiden biraz anlardım ama 3-4 yıldır hiç işim olmadı.

new_prox_amp.png

RF2126 Datasheet indirmek için
Dosya Ekle  rf2126_rfmd_datasheet.pdf   180.58K   848 İndirme sayısı
Sema ile ilgili daha fazla bilgi icin buraya tiklayiniz.

Bu entegrelerin bir tanesi V.I.P. arkadaşlara diğeri ise eğer uygun görülürse bir üyeye denemek için gönderilecek. Ama sadece ben yapabilirim diyen ve devre şemalarından vs anlarım diyen birine. Bir para talebimiz olmayacak ama karşılığında tek ricamız yapılan işlemlerin sitemizde detaylı bir şekilde anlatılması ve siteye içerik kazandırılması. Bunun için lütfen sitenin İletişim bölümünden bize yazın. Konuya yapılan başvurular kabul edilmiyecek. Yoğun ilgi olursa elemek zoruna kalabiliriz, o yüzden anlayışınızı bekliyoruz.

Yanlış bilmiyorsam bu entegrenin Türkiye'ye girmesinde bazı sıkıntılar yaşanması muhtemel. Bu ürün alıp satan kişilerin ürünü alamadığını gördüm.TRT bandrolu filan gerekiyormuş galiba. O konuda bir sıkıntı yaşamayacağız hayırlısıyla.

Bu konu altında bunu deneyen ve konu ile alakalı tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

RF2126 HQ Resimler
DSC_2485.jpg

DSC_2493.jpg

DSC_2494.jpg

DSC_2495.jpg

DSC_2503.jpg

DSC_2506.jpg

DSC_2510.jpg

• 0

#2 dijitaldurak

dijitaldurak

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 9 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 29 October 2009 - 01:51 AM

tx/rx anahtarlamasi olamadiginda sorun cikabilir
  • 0

#3 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,180 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 29 October 2009 - 02:01 AM

Bu arada bu son kez anahtarligi kullanisim sanirim resimlerde :)
  • 0

#4 ahmed

ahmed

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 11 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 29 October 2009 - 10:55 AM

tx/rx anahtarlamasi olamadiginda sorun cikabilir

evet, ben de ona takıldım şimdi :D WiFi'de transfer iki yönlüdür, modemden karşı modeme karşı modemden bizim modemimize,
bu böyle sürekli karşılıklıdır, sinyal alma ve sinyal gönderme, alıcı ve verici yani özetle..
bu amplifier, sinyal almada mı kullanılıyor sinyal göndermede verici sinyallerini kuvvetlendirmede mi kullanılıyor acaba??
yada dediğim gibi alma-verme sürekli olarak gerçekleşen birşey, bu zama aralıklarında sürekli anahtarlayacak bir devre de lazım.. :)

edit: datasheet 'ine baktım şimdi de, birçok uygulamalar için örnek devreleri mevcut, baskı devre şemesı dahi var.
yapacak arkadaş pek bir zorluk çekmeyecek sanıyorum ;)

Konu ahmed tarafından 29 October 2009 - 11:02 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#5 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 29 October 2009 - 10:46 PM

Doğrudur, zorluk çekmeyecek hatta ve hatta tx-rx devreside mevcut olan bir devre şeması var aşağıda fakat fiyat biraz tuzlu olur kanımca... :)
Resmi ekleyen
başka parçalarda bulmak gerek ki türkiyede bulunabileceğini pek sanmıyorum... <_< yapımı basit, fakat parça bulmak büyük sorun şahsen bu parçaları kayseride ya da trabzonda bulabilecegime inansam bi saniye durmam havyamı fişe takarım :)
Ama elemanlar harbi harbi kafayı kırmışlar jammerdan tutun bilgisayar pci kartına 1w booster bile yapmışlar...
Resmi ekleyen

Bu arada hiç 1w boosterın içini açan oldu mu?Eğer varsa kaliteli bi fotosunu çekip yollayabilir mi?Belki kopya çekebiliriz :P
Daha fazla incelemek isteyen arkadaşlar buradan bakabilir...
  • 0

#6 xfelix

xfelix

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 139 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 03 November 2009 - 01:57 PM

rf2126 elindeki cip eprom layabilirsen başka çihazlarda yapa biliriz bilmiyom ama herangi bir benzer cipbe içindeki programı atsak çalışırmı kopyalayıp
  • 0

#7 berkin88

berkin88

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 20 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 03 November 2009 - 10:21 PM

entegreyi bulursam hemen deniyecegim
ne zamandir boyle bi devre ariyodum
  • 0

#8 dereli67

dereli67

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 723 İleti
  • Nereden: Zonguldak
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 11 November 2009 - 10:43 PM

entegreyi bulursam hemen deniyecegim
ne zamandir boyle bi devre ariyodum

Bu devre 1-2 yıldır piyasada dolaşıyor.
Ben entegreyi bulamadım.Devre basit bişeye benziyor.Bu entegreyi bulabilen olursa bize de yardımcı olsun.
1W booster <_< az da değil hani..:)
  • 0
Karanlık Aydınlıktan, Yalan Doğrudan Kaçar.
Güneş Yalnız da Olsa Etrafa Işık Saçar. Üzülme..!
Doğruların Kaderidir Yalnızlık...
Kargalar Sürü ile Kartallar Yalnız Uçar......

#9 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti

Yazma tarihi: 11 November 2009 - 11:10 PM

rf2126 elindeki cip eprom layabilirsen başka çihazlarda yapa biliriz bilmiyom ama herangi bir benzer cipbe içindeki programı atsak çalışırmı kopyalayıp

Selamlar
Hayır çalışmaz çünkü rf2126 bir eprom değildir...Programlanabilir değil yani... <_< Datasheet ini incelerseniz anlayacaksınız.Kaldı ki programlama teçhizatı ve içine yazacağınız entegreyi nereden bulacaksınız?Bulsanız bile size çok daha pahalıya patlayacaktır...

Konu Abdus tarafından 11 November 2009 - 11:12 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#10 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti

Yazma tarihi: 11 November 2009 - 11:18 PM

Bu devre 1-2 yıldır piyasada dolaşıyor.
Ben entegreyi bulamadım.Devre basit bişeye benziyor.Bu entegreyi bulabilen olursa bize de yardımcı olsun.
1W booster :) az da değil hani..:)

Efendim entegreyi bulmak yetmiyor yukarıda dediğim gibi...Tx-rx anahtarlaması yapmak gerekiyor alım ve verim için.Benim yazdığım postta tx-rx devreli hali mevcut zaten.Fakat diğer devre elemanlarını bulmak ciddi bir sorun... <_<
  • 0