WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Göl aşırı wi-fi sistem

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 freeprince

freeprince

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 56 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 01 November 2009 - 11:01 AM

Evet arkadaşlar bir arkadaşım kanarya da oturuyor ve işyeri de incirtepede.İşyerinde internet var ama evinde yok.İnceledim ikisinin arasında sadece göl var doğrudan görüşe sahipler. İki yerde de çatıya çıkmak sorun değil. Şimdi ben sizden alacağım gaz ve destek ile bu yaklaşık 8km lik mesafede wi-fi denemesi yapacağım. Bu sistemi sıfırdan yapacağım için isteiğiniz gibi malzeme tavsiyesi yapabilirsiniz ama önce booster olmadan denemek istiyorum. El yapımı antenlerle filan bakalım nasıl olacak? sadece bir tane edimax wi-fi adaptör var elimde onunda anteni sökülebilir. Evet beyler bayanlar güzel bir sistem olacak umarım, şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

İletiye Ekli Resimler

• harita1.jpg

• 0

#2 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,180 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 01 November 2009 - 02:44 PM

Selamlar hocam.
Vallaha sendeki bu azim olduktan sonra proje bitmez, yetisemiyoruz sana :D

Simdi bu sistemde önemli olan arkadasinin evinin icersinde sorunsuz wi-fi baglantisi olmasi. O yüzden her iki noktada da catiya cikip güzel bir sistem kurmak gerekecek.

Hevesini kirmak istemiyorum ama aradaki göl basa dert olabilir cünkü suyun refleksiyonlarindan sinyaller etkilenmekte. Ben kendimden biliyorum, Tuna nehrinin bir tarafindan diger tarafina saglikli sistem kurmak zor.

Benim tavsiyelerim dd-wrt destekleyen cihazlar olacaktir. linksys ürünleri tavsiyemdir. Iyi bir yagi antenine ihtiyacin olacaktir 8km icin. El yapimi ne kadar isini görür bilemiyorum elinden geldigi kadar titiz bir calisma yapman gerekecek artik :(

Alacagin ürünün poe destegi olmasada, kendin modifikasyon yapabilirsin. Birde su 600mw engenius ürünleri var. Onlar ne kadar iyi bilmiyorum ama öyle high power cihazlari pek tasvip etmiyorum.

Kisacasi bana göre catiya cikip kurmak, görüs olmasi, karsilikli 2 yagi anteni

Projende basari ve kolayliklar dilerim :)
  • 0

#3 xfelix

xfelix

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 139 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 01 November 2009 - 05:39 PM

sen bu iş için profesyonel aletlar lazım el yapımı antenle bu iş olmaz sana 600 tl patlar

İletiye Ekli Resimler

• TL_ANT2424B.jpg
  • 1000mw_1watt_2_4G_Wireless_Booster_500mW_Degil__20541971_0.jpg

Ekli resimler

• DLK_DWL_2100AP_1_.jpg
  • tl_422g.jpg

• 0

#4 xfelix

xfelix

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 139 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 01 November 2009 - 05:51 PM

bu antenden iki tane olması lazım bir senin evin çatısına diyeri işyerinin çatısına yerleştirmen lazım
tam seni görmesi için anfi siyali yüksetmesi için çok önemli

şimdi sorçaksınız neden tplink wm 422g bençe bu alet hem uçuz 100 mw çıkış güçüne sayip hemde

kaliteli anfi ile gayet güzel çalışıyor hiç bir sorunada yaşmdım şimdiye kadar alfa ile anfi bir arda çalışmıyor onuda söyleyim anfi çihazını bozarsınız

anfi 2 tane olamsı lazım 8 km mesafe var ança daha yükek anfi çihazı bulabilirsen onları al 2000mw gibi
  • 0