WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1
1
(26 Ağustos 2016) xecron, Linksys WRT54G V4.0 (WRT54GL) USB Modifikasyonu (USB Modification) içeriğine yorum ekledi.
2
1
1
1
1

Resim
- - - - -

Dictionary Attack / Sözlük atağında hız rekorunuz

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 39 yanıt gönderildi

#21 ddilemma

ddilemma

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 51 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 26 January 2010 - 11:46 AM

çözümü var ama, cheatengine ile görülebiliyor, araştırırsanız forumda vermiştim.

Baktım ama beceremedim. resimde gördüğüm siz text diye seçmişiniz. sanırsam ordaki seçim de şifreyle ilgili bişey.. ben hepsini denedim ama bulamadı. benim şifrem sadece 10 haneli rakamlardan oluşuyor. eğer cheat engine ile daha açıklama yaparsanız sevinirim...
  • 0

#22 msenoz

msenoz

V.I.P.

• V.I.P.
  • 686 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 26 January 2010 - 12:36 PM

Baktım ama beceremedim. resimde gördüğüm siz text diye seçmişiniz. sanırsam ordaki seçim de şifreyle ilgili bişey.. ben hepsini denedim ama bulamadı. benim şifrem sadece 10 haneli rakamlardan oluşuyor. eğer cheat engine ile daha açıklama yaparsanız sevinirim...

Text olarak seçilecek orası doğru ama, Cheatengine ile yaptığım işlem Elcomsoft Wireless Security Auditor v1.0.0.133 kırılmış versiyonu ile çalışıyordu,
son deneme versiyonu ile çalışmadı benim yaptığım denemelerde.
  • 0

#23 ddilemma

ddilemma

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 51 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 26 January 2010 - 12:48 PM

Text olarak seçilecek orası doğru ama, Cheatengine ile yaptığım işlem Elcomsoft Wireless Security Auditor v1.0.0.133 kırılmış versiyonu ile çalışıyordu,
son deneme versiyonu ile çalışmadı benim yaptığım denemelerde.

hımmm anladım .. eski versiyonları da benim gpu yu tanımıyor. neyse teşekkür ederim...
  • 0

#24 msenoz

msenoz

V.I.P.

• V.I.P.
  • 686 İleti

Yazma tarihi: 26 January 2010 - 05:35 PM

hımmm anladım .. eski versiyonları da benim gpu yu tanımıyor. neyse teşekkür ederim...

Ben ona şöyle bir çözüm bulmuştum, yeni deneme versiyonu ilk 2 rakamı gösteriyor ya, geriye 8 rakam kalıyor,
ayrıca nerede bulduysa oralarda durduğundan yaklaşık 8 hanelilerin nerelerinde olduğunuda bulmak mümkün.

geri kalan 8 hanelileri de kırılmış versiyonda gpu kullanmadan deneyip tam numarayı bulunca eski versiyonla
vmware de vs cheatengine ile görünür hale getirmiştim ben. yoksa benim kartıda tanımamıştı eski versiyonu.
  • 0

#25 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,109 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 10 February 2010 - 09:32 PM

Merhabalar
İntel core2 duo [email protected] ile elde ettiğim sonuç:(sadece CPU yu kullandım)
abdus.JPG
Sizlere tavsiyem düşük boyutlu bir linux kullanmanız(ben slitaz kullandım) ve aircrackın güncel versiyonunu kullanmanız, arada büyük fark oluyor.Ayrıca ram in live cd de sadece root klasörünün boyutuna etki ettiğini belirteyim.
Kolay gelsin.
  • 0

#26 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,174 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 10 February 2010 - 10:40 PM

Abdus hocam, iyi sonuc almissin. Benim CPU 300'ü gecmiyordu sanirim :)
Bir ara benim ATI HD Radeon 3850 ile denemek istiyorum. Sonuclara buraya eklerim muhakkak.
  • 0

Şimdiden bir yılın planlarını yapıyorsan, pirinç yetiştir.

Şimdiden on yılın planlarıını yapıyorsan, ağaç yetiştir.

Şimdiden asrın planlarını yapıyorsan, insan yetiştir.
Tschuang-Tse (Çinli Filozof)

#27 atabey

atabey

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 61 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 10 February 2010 - 11:04 PM

Arkadaşlar bu Rainbow Table olayını biraz araştırdım ama pek anlayamadım. Bilen birisi biraz bilgi verirse çok memnum olurum. Nedir ne değildir mantığı nedir.
  • 0

#28 msenoz

msenoz

V.I.P.

• V.I.P.
  • 686 İleti

Yazma tarihi: 10 February 2010 - 11:20 PM

Arkadaşlar bu Rainbow Table olayını biraz araştırdım ama pek anlayamadım. Bilen birisi biraz bilgi verirse çok memnum olurum. Nedir ne değildir mantığı nedir.

WPA için Rainbow table belli ssid ler için wordlist ile önceden oluşturulmuş hazır hash değerlerini oluşturan tablolardır,
hazır oluşturulmuş olduğundan cowpatty ile vs çok hızlı tarama imkanı verir fakat sadece oluşturulduğu ssid ler ve oluşturuldukları şifreler için geçerlidir, dolayısıyla her ssid için yeniden oluşturulmaları gerekir ve oluşturmak ta uzun zaman almaktadır.

aşağıdaki adreste 33 gb boyutunda yaklaşık 172,000 kelime ve 1000 ssid için oluşturulmuş rainbow tables vardır inceleyebilirsiniz.
kapsadığı ssid listesi ve şifre listesi de bu sayfada mevcuttur, indirmeden önce incelemek gerekir.

http://www.renderlab...cts/WPA-tables/
  • 0

#29 atabey

atabey

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 61 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 11 February 2010 - 12:09 AM

Peki program olarak nasıl çalıştırıyoruz yani ayrı bir programı mı gerekiyor ben kendim table oluşturabilir miyim mesela elimde handshake i olan wpa modemler için ?
  • 0

#30 msenoz

msenoz

V.I.P.

• V.I.P.
  • 686 İleti

Yazma tarihi: 11 February 2010 - 12:28 AM

Peki program olarak nasıl çalıştırıyoruz yani ayrı bir programı mı gerekiyor ben kendim table oluşturabilir miyim mesela elimde handshake i olan wpa modemler için ?

verdiğim sayfada Mass SSID computing perl script var denemedim ama sanırım onunla ve cowpatty ile yapılıyor.
ben onn yerine elcomsoft wireless security author programını tercih ediyorum.
  • 0