WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
* - - - - 1 Oy Kullanılmış

Windows Mobile 6 IP Atama

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 15 yanıt gönderildi

#1 krem07

krem07

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti
  • Nereden: Antalya

Yazma tarihi: 07 November 2009 - 04:31 AM

Öncelikle herkese merhabalar aranıza yeni katıldım umarım yardımlarınızı esirgemezsiniz

Okulun kablosuz ağından yaralanmak için wifi özelliği olan benq e72 marka telefon aldım.
Telefonın mac adresini okula kayedettirdim ve bana telefonuma atamam için static ip verdiler.
Fakat telefonda menülerde böyle bir ayar yapabileceğim seçenek yok.
Bu işlemi regedit veya yardımcı bir programla nasıl yapabilirim yardımcı olursanız cok sevinirim.
  • 0

#2 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,180 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 07 November 2009 - 03:21 PM

Ben Windows Mobile 6.1 kullaniyorum ama 6.0 ilede olmasi gerektigini düsünüyorum.

Starts - Settings - Connection - Wi-Fi - Network cards (asagida sekme) - IEEE 802.11b/g Compatible Wi-Fi Adapter yaziyor listede mesela, onun üzerine tiklayinca bir sonraki sayfada elle IP atayabilirsin.

Benim sistem Almanca, o yüzden menüler tam tutmayabilir. Ama özetleyecek olursak Wi-Fi kartinin ayarlarina girmen gerekiyor.
Aramiza hosgeldin, kolay gelsin
  • 0

#3 krem07

krem07

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 07 November 2009 - 08:46 PM

Ben Windows Mobile 6.1 kullaniyorum ama 6.0 ilede olmasi gerektigini düsünüyorum.

Starts - Settings - Connection - Wi-Fi - Network cards (asagida sekme) - IEEE 802.11b/g Compatible Wi-Fi Adapter yaziyor listede mesela, onun üzerine tiklayinca bir sonraki sayfada elle IP atayabilirsin.

Benim sistem Almanca, o yüzden menüler tam tutmayabilir. Ama özetleyecek olursak Wi-Fi kartinin ayarlarina girmen gerekiyor.
Aramiza hosgeldin, kolay gelsin

Öncelikle ilginiz ve yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.Fakat wifi kartını hiç bir şekilde görüp ayar yapamıyorum.
Menüde wi-fi kartı yada ip ile ilgili bir ayar söz konusu değil.Wifi ayarları aşağıdaki resimlerden ibaret yada ben yanlış bir şey yapıyorum.

Resmi ekleyen Resmi ekleyen Resmi ekleyen Resmi ekleyen Bu kutucuğa tıklasamda tıklamasamda tıklamasamda ayarlar son buluyor.
  • 0

#4 python_112

python_112

V.I.P.

• V.I.P.
  • 225 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 07 November 2009 - 09:09 PM

start-settings-connections-network cards bölümünden network adapters sekmesine geçerek buradan wlan kartını blup ip atayabilmen lazım normal şartta. ben wm5 kullanıyorum 6 da da böyle.
fotoğraflarda gösterilen tüm sekmeleri gezip baktın mı acaba? bağlantıyöneticisinde ya da diğer seçeneğinde ilgili bir yer olabilir. cihazında tema var sanırım bu tarzda bir wm6 görmemiştim daha önce :) ya da dikkat etmemişim
  • 0

.ı|ı.ı|ı. Cisco Certified Network Professional

#5 krem07

krem07

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 07 November 2009 - 09:43 PM

start-settings-connections-network cards bölümünden network adapters sekmesine geçerek buradan wlan kartını blup ip atayabilmen lazım normal şartta. ben wm5 kullanıyorum 6 da da böyle.
fotoğraflarda gösterilen tüm sekmeleri gezip baktın mı acaba? bağlantıyöneticisinde ya da diğer seçeneğinde ilgili bir yer olabilir. cihazında tema var sanırım bu tarzda bir wm6 görmemiştim daha önce :) ya da dikkat etmemişim

Cihaz benq e72 orjinalinde böyle gıcık bir alet.Nerden bulaşdıysam kahrediyorum o güne.

Resmi ekleyen

Ayarlardan bağlantıya girince bu menü çıkıyor

Bağlantı yöneticisi ilede wifi bluetooth telefon sesleri falan açılıp kapanıyor.Wifi den yapılabilecek ayarları önceki mesajımda gösterdim.
Burdan yola çıkarak bu alettin ip ayarlarını menüden yapamayacağım anlaşılıyor.
Regeditta girersem orada hkey_local_machine altında mt59121diye bir adaptör görünüyor oradan TCPİP ayarı yapabiliyor(tahminimce adaptör)
fakat 4-5 tane yerde daha tcpip ayarı var.Eger yardımcı bir program yok ise regedittan bu ayarları nasıl yapabilirim artık son çare bu kaldı sanırım.
Resmi ekleyen

Konu krem07 tarafından 07 November 2009 - 09:44 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#6 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 09 November 2009 - 07:29 PM

Registry içerisinde sağ tarafta ne gibi girdiler var görebilmemiz mümkün mü?
Şuraya baktınız mı?
Verdiğim linkte general bölümünde sorarsanız cevap verme ihtimalleri yüksek.(İngilizceniz var biliyorum ;) )
Cihazın ROM u bi cins görünüyor orjinal romu mu?
Son olarak kullanma klavuzuna baktınız mı?
Kolay gelsin...

Konu abdus tarafından 09 November 2009 - 07:39 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#7 krem07

krem07

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 10 November 2009 - 02:51 AM

Registry içerisinde sağ tarafta ne gibi girdiler var görebilmemiz mümkün mü?
Şuraya baktınız mı?
Verdiğim linkte general bölümünde sorarsanız cevap verme ihtimalleri yüksek.(İngilizceniz var biliyorum ;) )
Cihazın ROM u bi cins görünüyor orjinal romu mu?
Son olarak kullanma klavuzuna baktınız mı?
Kolay gelsin...

Heralde nette benden başka böyle saçma bir sorunla uğraşan yok.Gördüğüm her yere yazıyorum yakında
rusca ögrenecem kesin onlar bulur çaresini :P
Cihazın romu değil asıl kendisi bir cins roma gelince telefonun üzerinde gelen rom. Tüm wifi li cihazlarda wifi menüsünde ip yapılandırma bölümü var
bunda yok. Bugün arkadaşın çakma işletim sistemli telefonuna baktım onda bile bu ayarlar mevcut.
Bugün ilginç bir olay daha oldu bu telefonun sonu pek parlak görünmüyor.Dayanamayıp duvara yapıştıracam
.Ne kadar wifi ile ilgili program varsa yükledim. Hiç biri çare olmayınca birde hard reset attım. Regediti açtığımda
adaptördeki tüm değerler silinmiş.Gelde işin içinden çık.
Resmi ekleyen

Abdusün verdiği linkte çat pat yazalım birşeyler bakalım nolacak.

Konu krem07 tarafından 10 November 2009 - 02:53 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#8 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 10 November 2009 - 03:18 AM

Gerçekten ilginç bir durum...Orjinal romu diyorsunuz kullanma klavuzunda yoksa başka yerde yoktur bence :P Bu cihazlara rom atılabiliyor mu?Atılıyorsa bi umut var... ;)

Konu abdus tarafından 10 November 2009 - 03:19 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#9 silistreli

silistreli

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 162 İleti
  • Nereden: Eskişehir
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 10 November 2009 - 11:49 AM

Merhaba,Telefonda:menü-araçlar-ayarlar-bağlantı hedefleri-internet bağlandığınız ağ-seçenek-wlan güvenlik ayarları-seçenek-gelişmiş ayarlar-ıpv4 tuşları yardımıyla istediğiniz ip veya dns nosunu girebiliyorsunuz.Deneyin olacaktır.Ben sorunuz üzerine telefonu kurcalayarak yapabildim.Kolay gelsin.
  • 0

#10 krem07

krem07

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 10 November 2009 - 12:13 PM

Gerçekten ilginç bir durum...Orjinal romu diyorsunuz kullanma klavuzunda yoksa başka yerde yoktur bence :P Bu cihazlara rom atılabiliyor mu?Atılıyorsa bi umut var... ;)

Rom yüklenebilyor fakat servise göndermeyi düşünüyorum ben çok uğraştım birazda onlar uğraşsın.
Birçok kişiyide böyle gereksiz bir konu için yok yere meşgul ettim.Kullanma klavuzunu baştan sona okudum konuyla ilgili
açıklama yok.

Merhaba,Telefonda:menü-araçlar-ayarlar-bağlantı hedefleri-internet bağlandığınız ağ-seçenek-wlan güvenlik ayarları-seçenek-gelişmiş ayarlar-ıpv4 tuşları yardımıyla istediğiniz ip veya dns nosunu girebiliyorsunuz.Deneyin olacaktır.Ben sorunuz üzerine telefonu kurcalayarak yapabildim.Kolay gelsin.

Kullandığınız telefon benq e72 mi acaba anlattığınız menü sıralaması ve uygulamaları bende mevcut değil.Eger aynı telefon ise menuler
ve ayarlar için screenshot alıp resimleri ekleyebilir misinz?
  • 0