WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Rt-205'e Anten Modifiye Nasıl Yapabilirim ?

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 39 yanıt gönderildi

#21 bth

bth

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti
  • Nereden: Eskişehir
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 08 February 2011 - 11:17 AM

Selamlar hocam aramıza hoşgeldiniz size fabrikasyon olarak ve uygun fiyatlı sizin amacınıza yönelik olarak Tp-Link'in 8dbi omni antenini tavsiye ederim.Siz sadece binaya yayacam dediğiniz için bunlar idealdir.Aşağıdaki linkte de ürün mevcuttur.

<a href="http://www.hepsibura...uctid=bd950004" target="_blank">
Link!
</a>
Saygılar..

Merhabalar Cemal Bey. Hoşbulduk :)

Tp-link ile ilgili birkaç yorumda tam performans göstermediği söyleniyordu. Yinede orjinal antenine göre belirli bir fark sağlayacaksa hemen sipariş veriyorum bu antenden.

Bir sorumda modemimde 2 anten var bilindiği gibi. Bu 2 antenide değiştirmem gerekiyormu? Okuduğum yorumlarda sol antenin verici ile ilişkilendirildiği yazıyordu. Sağ anten değiştiğinde sinyalde değişim gözlenmemiş. Sadece sol anteni değiştirdiğimde acaba sorunum çözülür mü?

Tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla....

Batuhan

Konu bth tarafından 08 February 2011 - 11:26 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#22 cemal kunt

cemal kunt

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 564 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 08 February 2011 - 12:47 PM

Merhabalar Cemal Bey. Hoşbulduk ;)

Tp-link ile ilgili birkaç yorumda tam performans göstermediği söyleniyordu. Yinede orjinal antenine göre belirli bir fark sağlayacaksa hemen sipariş veriyorum bu antenden.

Bir sorumda modemimde 2 anten var bilindiği gibi. Bu 2 antenide değiştirmem gerekiyormu? Okuduğum yorumlarda sol antenin verici ile ilişkilendirildiği yazıyordu. Sağ anten değiştiğinde sinyalde değişim gözlenmemiş. Sadece sol anteni değiştirdiğimde acaba sorunum çözülür mü?

Tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla....

Batuhan

Arkadaşım Tp-link'in o ürünü gayet güzel ve şuan ap'de bulunan orjinal antenlerden daha iyi kazanç sağlayacağı garanti,eğer sağlamazsa iade söz konusu olabilir.Tabi sizin amacınıza en uygun olan seçenek budur.
O yazıyı bi ara bende okumuştum ama doğruluğunu inanın bende bilmiyorum ama bence birisi sinyal almak diğeri sinyal vermek için diye düşünüyorum en basit mantık bu :D Araştırmak lazım ama o ürünlerin size artısı mutlaka olur.

Saygılar....
  • 0
Mum Yanındaki Mumu Tutuşturmakla Işığını Kaybetmez

#23 bth

bth

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 08 February 2011 - 03:08 PM

Arkadaşım Tp-link'in o ürünü gayet güzel ve şuan ap'de bulunan orjinal antenlerden daha iyi kazanç sağlayacağı garanti,eğer sağlamazsa iade söz konusu olabilir.Tabi sizin amacınıza en uygun olan seçenek budur.
O yazıyı bi ara bende okumuştum ama doğruluğunu inanın bende bilmiyorum ama bence birisi sinyal almak diğeri sinyal vermek için diye düşünüyorum en basit mantık bu :D Araştırmak lazım ama o ürünlerin size artısı mutlaka olur.

Saygılar....

Bugün gidip çarşıda bakayım bulursam anteni oradan alırım bulamazsam netten. Kargo bedava olsaydı alırdım direk ;)

Yardımınız için teşekkür ederim..
  • 0

#24 bth

bth

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 10 February 2011 - 01:39 PM

Merhabalar

Bugün tp-link 8db anten verdiğiniz sitede indirime girmiş ve oradan siparişimi verdim.

Şimdi yine birkaç sorum var. Bu eski antenin kablosunu biraz kesip onun ucuna sma konnektör lehimlesem ve bu lehimlediğim konnektörede gelen anteni bağlasam herhangi bir kayıp yaşarmıyım? Yada illaki hazır kablo alıp modemin boardına mı lehimlemeliyim..

İyi günler...
  • 0

#25 bth

bth

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 13 February 2011 - 11:50 AM

Merhabalar...

Dün sipariş verdiğim antenim geldi. Ve konnektörü lehimleyip antenimi modemime bağladım. Kullandığım bir programda antenli ve antensiz dbi farkları gayet belli oluyor. Ancak daha önce çekmediği yerlerde hala çekmiyor. Dbi artışı olsada çekim gücü değişmedi :S bu nasıl oldu sizlerden yardım bekliyorum...

Resmi ekleyen

Konu bth tarafından 13 February 2011 - 11:56 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#26 cemal kunt

cemal kunt

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 564 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 13 February 2011 - 10:14 PM

Merhabalar...

Dün sipariş verdiğim antenim geldi. Ve konnektörü lehimleyip antenimi modemime bağladım. Kullandığım bir programda antenli ve antensiz dbi farkları gayet belli oluyor. Ancak daha önce çekmediği yerlerde hala çekmiyor. Dbi artışı olsada çekim gücü değişmedi :S bu nasıl oldu sizlerden yardım bekliyorum...
Resmi ekleyen

Dbi artışı olsada çekim gücü değişmedi Hocam ilk olarak şunu değiştirelim.Dbi den ne kadar çok kazanç yapılırsa çekim gücede doğru orantılı olarak artar.Sizin bir yanlışınızda şu.Anten değiştirdikten sonra illa çekmediği yeri çekecel diye birşey yok.Bu çok göreceli bir kavramdır.Çevre şartları çok büyük rol oynar.Ve çek kapsamasına girmedi ise ona yapılacak şey ya bir upgrade yada daha güçlü cihazlar kullanmaktır.Zamanında bende öyle düşünüyordum ama sonra mantığım değişti çekmiyor ise mutlaka bir sebebi vardır.Aldığın anten heryeri çekecek değil onunda bir sınırı var..

Saygılar...
  • 0
Mum Yanındaki Mumu Tutuşturmakla Işığını Kaybetmez

#27 bth

bth

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 13 February 2011 - 10:50 PM

Dbi artışı olsada çekim gücü değişmedi Hocam ilk olarak şunu değiştirelim.Dbi den ne kadar çok kazanç yapılırsa çekim gücede doğru orantılı olarak artar.Sizin bir yanlışınızda şu.Anten değiştirdikten sonra illa çekmediği yeri çekecel diye birşey yok.Bu çok göreceli bir kavramdır.Çevre şartları çok büyük rol oynar.Ve çek kapsamasına girmedi ise ona yapılacak şey ya bir upgrade yada daha güçlü cihazlar kullanmaktır.Zamanında bende öyle düşünüyordum ama sonra mantığım değişti çekmiyor ise mutlaka bir sebebi vardır.Aldığın anten heryeri çekecek değil onunda bir sınırı var..

Saygılar...

Ozaman daha fazla yapacak bişeyimiz yok. Evin heryerinde wi-fi olsun istemiştim ama olmadı. Bu açığı 3G ile kapatıcaz.

Teşekkürler....
  • 0

#28 goygoy

goygoy

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 2 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 11 June 2011 - 05:39 AM

benimde merak ettiğim bu pigtail kabloyu lehimlerken orjinal antenin kablosunu sökerekmi yaptınız yoksa üstünemi lehimlediniz? aslında bağlantının gözüktüğü bir fotoğraf ekleyebilirseniz daha iyi olur.. teşekkürler

evet aynen bunda bişey belli değil
  • 0

#29 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,757 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 10 September 2011 - 11:58 AM

3g ye ne gerek var ki. ucuz bi çözüm arıyorsan 1 adet tp-link 5110g al. modemden kablo ile al 5110g ile 400mw dağıt yani yine modemin olduğu yerden yay sinyali evin her yerinden bağlanırsın bence. ben 5110g ile 4 katlı villada bodrumdan bütün eve dağıtıyorum.
  • 0

3710142263.png

#30 sevginetix

sevginetix

Moderatör

• Moderatör
  • 1,215 İleti
  • Nereden: Tekirdağ
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 03 June 2013 - 05:58 PM

Elektroxi hocadan aldığım Ufl kablolarla uzun süredir aklımdaki modifikasyonu yapabildim sonunda. 2 x 2dbi orjinal antenleri yerine RX'e 4dBi, TX'e 5dBi sökülebilir anten taktım farkını da gördüm. Bahçede android telefonla -91dbm sinyal aldığım yerde şu an -84 ile birken iki diş ile nete giriyorum. ;)

İletiye Ekli Resimler

• 2013-06-03_18-31-23_312.jpg

• 0