WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Rt-205'e Anten Modifiye Nasıl Yapabilirim ?

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 39 yanıt gönderildi

#31 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,508 İleti
  • Nereden: Çanakkale
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 03 June 2013 - 06:27 PM

Vay sevgin hocam hardware mod'a girişmişsin helal olsun güzel olmuş gerçekten birde iç resimleri ekleyebilirmisin görmek isterim (=

• 0

#32 sevginetix

sevginetix

Moderatör

• Moderatör
  • 1,215 İleti
  • Nereden: Tekirdağ
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 08 June 2013 - 01:33 PM

Havyam iyi olmadığı için orjinal antenleri çıkarırken az daha mundar ediyordum hatta sağdaki antenin (RX) pasif ucu plaketten kalıcı olarak kalktı hemen üstteki aynı yolun gittiği başka bir noktadan aldım pasif ucu.

nx8mn.jpg

nx8ml.jpg

nx8mu.jpg

• 0

#33 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,508 İleti
  • Nereden: Çanakkale
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 08 June 2013 - 02:55 PM

Havyam iyi olmadığı için orjinal antenleri çıkarırken az daha mundar ediyordum hatta sağdaki antenin (RX) pasif ucu plaketten kalıcı olarak kalktı hemen üstteki aynı yolun gittiği başka bir noktadan aldım pasif ucu.

nx8mn.jpg

nx8ml.jpg

nx8mu.jpg

Güzel olmuş eline sağlık eski ve yeni sinyal performansı nasıl test edebildin mi

Modemi AP olarak mı kullanıyorsun?

• 0

#34 sevginetix

sevginetix

Moderatör

• Moderatör
  • 1,215 İleti

Yazma tarihi: 08 June 2013 - 04:20 PM

Modeme giren adsl kablosundan görüldüğü üzere sadece modem olarak kullanıyorum ve ev çevresinde cep telefonundan modemim üzerinden nete çıkıyorum, bildiğin üzere çatıdaki omni ve yönlü AP'lerin sinyali zemine inmiyor. Cep telefonumdan ziyade komşulardaki airties cihazlar da mesh ile bu cihaza bağlı. 2 adet airties modem benim modemime daha önce 24-36Mbit arası bağlıyken şu an 36-48Mbit bazen 54Mbit'e çıkan hızlarla bağlılar.

nxhc0.png

• 0

#35 Lehose

Lehose

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti
  • Nereden: Kocaeli

Yazma tarihi: 26 August 2013 - 09:38 PM

Eline sağlık güzel olmuş bende aynı şeyi yapmayı planlıyorum içinde anten kablosunun lehimli olduğu yerlede ant1 ant3 yazıyıor birisi sağ antene birisi sol antene  hangisi gerçek anten vericisi veya ikiside aynımı. Modemim airties rt205 takacağım anten 7 db omni gözle görülür bi katkısı olurmu yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• 0

#36 Lehose

Lehose

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 31 August 2013 - 07:06 PM

Airtiese şöyle bir mail attım; 

Problemden ziyade şöyle bir sorum olacaktı modemin içini açıp ant1 kısmındaki mevcut anteni söküp daha güçlü bir anteni lehim ile bağlar isek ne kadar verim alabiliriz faydası olurmu. Çıkış gücü 19 db rt 205 modemin mevcut antenleri 3 db sanırım 7db anten takmayı düşünüyorum. Teşekkürler.

Gelen cevap ise;

Değerli Müşterimiz
Öncelikle AirTies ürünlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Devre çıkış gücü standart olduğu için çok minimal bir etkisi olacaktır.
Bilginize
Saygılarımızla
AirTies Teknik Destek Ekibi / Global After Sales and Support Operations
AirTies

Sayın wifi - TÜRK üyeleri Sizden tek istediğim deneyipte daha olumlu sonuçlar aldınızmı sinyal gücünü göndermek adına lütfen bir cevap.. :)

Konu Lehose tarafından 31 August 2013 - 07:12 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#37 sevginetix

sevginetix

Moderatör

• Moderatör
  • 1,215 İleti

Yazma tarihi: 01 September 2013 - 11:27 AM

Ant1 sinyal basan anten, Ant3 ise client cihazların modeme hangi siteyi açmasını istediği talebin alındığı anten. Mesela yaptığım modifiyede sağ anteni çıkardığımda sinyal seviyesi aşırı düşüyor ancak sol anteni çıkarırsam sinyal seviyesi neredeyse hiç değişmiyor ama bağlandığım cihazımın modeme talep gönderme hızı düştüğünden gelen sinyal (Ant1) 5 diş olsa da sayfalar yavaş açılıyor. İşin özeti anten modifiyesinden sonra %50 veya %100'lük bir artış beklemek yanlış olur çünkü antene uygulanan güç sabit kalacak ancak bu gücü hava boşluğuna daha iletken bir materyal ile bırakmış olacağız. Yani gördüğüm kadarıyla %20'ye varan bir kalite artışı oldu. Bu da kör noktalarda -90db'lere düşüp kopma yaşanabilecek sinyal seviyesini -82 / -84db'lere yükselttiğinden minimum masrafla tatminkar bir artış olduğunu düşünmekteyim.

• 0

#38 Lehose

Lehose

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 01 September 2013 - 08:05 PM

Ant1 sinyal basan anten, Ant3 ise client cihazların modeme hangi siteyi açmasını istediği talebin alındığı anten. Mesela yaptığım modifiyede sağ anteni çıkardığımda sinyal seviyesi aşırı düşüyor ancak sol anteni çıkarırsam sinyal seviyesi neredeyse hiç değişmiyor ama bağlandığım cihazımın modeme talep gönderme hızı düştüğünden gelen sinyal (Ant1) 5 diş olsa da sayfalar yavaş açılıyor. İşin özeti anten modifiyesinden sonra %50 veya %100'lük bir artış beklemek yanlış olur çünkü antene uygulanan güç sabit kalacak ancak bu gücü hava boşluğuna daha iletken bir materyal ile bırakmış olacağız. Yani gördüğüm kadarıyla %20'ye varan bir kalite artışı oldu. Bu da kör noktalarda -90db'lere düşüp kopma yaşanabilecek sinyal seviyesini -82 / -84db'lere yükselttiğinden minimum masrafla tatminkar bir artış olduğunu düşünmekteyim.

Teşekkür ederim bu durumda sadece ant1' i değiştirmemiz yeterli olacaktır ant3 orjinal hali ile görevini yerine getirebilir, hatta şu şu şekilde yapmayı düşünüyorum 2 orjinal anteni ant3' e,,,, 1 adet 7 db lik omni anteni ant1' e takarak bir nebzede olsun sinyal gücünü artırabiliriz bu durumda. Tekrardan teşekkürler.

• 0

#39 bicer79

bicer79

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: İzmir

Yazma tarihi: 05 May 2016 - 02:50 PM

merhaba beyler konu biraz eski ama belki yardım edecek birisi çıkar :)

5343 modemim var antenlerden biri kırıldı içini açıp tamir etmek istedim ama sabit anten var içini açtığımda kart üzerinde 3 adet daha anten bağlantı noktası gördüm bunlara anten bağlamamda fayda olurmu ilgilenen olursa akşam resimlerini çekerek  buraya eklerim 

• 0

#40 bicer79

bicer79

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: İzmir

Yazma tarihi: 05 May 2016 - 10:24 PM

varmı bilgisi olan 

• 0