WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
1
1
1
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1
1
(26 Ağustos 2016) xecron, Linksys WRT54G V4.0 (WRT54GL) USB Modifikasyonu (USB Modification) içeriğine yorum ekledi.
2

Resim
- - - - -

Güvenlik / Security - Bölüm Kuralları

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,175 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 09 December 2007 - 03:57 PM

Güvenlik / Security bölümünün kuralları çok basit. Lütfen bu kurallara uyunuz, aksi taktirde hem konunuz çöp kutusuna taşınır hemde konu sahibi uyarı alır.

Güvenlik / Security bölümünün kuralları:

• başkasına zarar vermek niyetinde olup, yardım talebinde bulunmak
  • başkasının şifresini kırma niyetinde olup, yardım talebinde bulunmak
  • ve yukardaki durumlara benzer şeyler

Güvenlik / Security bölümünde "komşularımı hackleyeceğim", "çevremdeki ağları kırmak istiyorum" niyetinde olupta konu açmayınız. Bu tür ve benzeri konular sizi suçlu duruma düşürmekle kalmayıp hakkınızda yasal işlem başlatılmasına sebep olabilir ve konunuz çöp kutusuna gönderilir. Bunun haricinde açılan konulardan WiFi-Turk veya yöneticileri sorumlu tutulamazlar, kullanıcılar foruma üye olmakla forum kurallarını kabul etmiş sayılırlar. Ayrıntılı bilgi için forum kurallarına bakınız. Bu bölüm sırf kendi kurumsal veya kişisel güvenliğinizi sağlamak ve güvenlik açıklarını tartışmak için vardır. Lütfen yıkıcı değil yapıcı olalım. Bu bölüm güvenlik konularında geride kalmamak ve güvenliğimiz ile ilgili bilgi paylaşımını sağlamak için düşünülmüştür. Çevredeki veya komşunuzun kablosuz ağını kırmak istiyorsanız, bu sadece kendinizi "denememek" veya bilginizi "sınamak" için dahi olsa, bizden yardım talebinde bulunmayınız. Güvenlik / Security bölümü kendini kablosuz ağların güvenliği konusunda geliştirmek isteyen şahışlar içindir. Bu şahıslar kendi ağlarını çeşit çeşit şifreleyip kırmak için denemeler yapmaktadırlar. Yani tamamen kendi donanımları üzerinde çalışmaktadırlar.

Mesajlarınızda etik dışı (kural dışı) hareket sezdiğimiz anda mesajınız veya konunuz çöp kutusuna gönderilecektir ve üyeliğiniz uyarı alacaktır. Kural ihlali devamında siteden uzaklaştırmaya kadar gidebilir. Kurallar üyeler tarafından dikkate alınmadığı takdirde, hem yeni üyelere hemde ziyaretcilere bu bölüm kapanabilir. Böyle bir kısıtlamayı ne biz isteriz nede sitemizi ziyaret edenler veya yeni üye olanlar.

Bu kurallar bazı kesimlere saçma gelebilir ama biz yıkıcı olmak yerine yapıcı olmayı tercih ediyoruz.

Bu konuda bütün ziyaretci ve üyelerimizin anlayışını bekliyoruz.
Teşekkürler

• 0

Şimdiden bir yılın planlarını yapıyorsan, pirinç yetiştir.

Şimdiden on yılın planlarıını yapıyorsan, ağaç yetiştir.

Şimdiden asrın planlarını yapıyorsan, insan yetiştir.
Tschuang-Tse (Çinli Filozof)