WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1
1
(26 Ağustos 2016) xecron, Linksys WRT54G V4.0 (WRT54GL) USB Modifikasyonu (USB Modification) içeriğine yorum ekledi.
2
1
1
1
1
1

Resim

Linux neden daha iyidir. Eğlenceli ve görsel makale

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 20 yanıt gönderildi

#21 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti
  • Nereden: Ağrı
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 25 December 2009 - 11:52 AM

Merhabalar Neptun
Kısmet olursa bugün mandrivayı indireceğim ama sizden bir isteğim var bana kurulum sırasında yardımcı olmanız.C sürücümde windows xp sp3 yüklü, D sürücüm ise neredeyse boş.Paragon partition manager ile D sürücüsünden biraz kırpıp yeni bir bölüm oluşturacağım.Şimdi sorum şu, swap alanı yaratmalı mıyım?Yoksa kurulum sırasında linux mu yapacak bu alanı?Eğer swap oluşturacaksam boyutu ne olmalıdır?Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim.
Kolay gelsin.

Abdus, Merhaba, Önerime kulak vermen beni mutlu etti teşekkürler.

Evet verdiğim Linkten indirin. Mandriva One, sizin için daha yararlı olacaktır. Çünkü herşey birarada. :) Öncelikle D sürücüsünü bölümlendirme için Partition manager gibi profesyonel araca ihtiyaç duyacağınızı sanmıyoyrum. aynı işi Xp ilede yapabilirsiniz. Bunu Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp yönet disk yönetimi kısmından diskleriniz üzerinizde dilediğiniz işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. D sürücünüzden en az 10 gb olmak üzere dilediğiniz kadar yer ayırabilirsiniz. tavsiyem 20 gb dir.

Swap konusuna gelince Benim fikrim. bu pc de bulunan ram e bağlıdır. eğer sisteminizde 512 ram varsa swap alanı düşünebilirsiniz. eğer 1 gb ve üstü ise swap alanı oluşturmayın. ki raminiz 512 ise beklenen performansı alacağızınızı sanmıyorum. dediğim gibi 1gb ve üstü ise swap alanına hiç gerek yok. swap alanı oluşturmazsınız. dediğim gibi eğer ram iniz 512 ise 2 gb lik swap alanı yeterlidir.

Şunuda belirteyim. bunu aklınızda tutun. Linux kurulumu windows kurulumundan mantıken farklıdır. zordur demiyorum. Bence kurulumu Windowstan olduk.a kolaydır. Xp kurulumunu biliyorsunuz. Mandriva nın ortalama 15 dakkada kolayca kurulumu sizişaşırtacaktır. Pes yani Linux kurulumu bu kadar kolaymıydı diyeceksiniz.

Mandriva Linux mükemmel bir sistemdir. Bunu reklam için demiyorum. tanıdıkça bana hak vereceksiniz. Mandriva linux ve Linux kurulumunun mantığı için öncelikle linkini verdiğim enixma dergilerini indirin bakın. enixma da mandriva 2010 detatylı anlatılıyor.

Bu dergileri indirin: http://www.enixma.or...r/0912/0912.php

http://www.enixma.or...r/0906/0906.php

MSN adresim: [email protected] dediğim gibi internet bağlantım bugünlerde sorunlu. İnternet olduğu zaman. MSN de siz linux konusunda yardım etmek isterim tabikide.

Kolay gelsin.
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen