WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(02 Ekim 2014) ehlinaz, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Eylül 2014) sabir90, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(21 Eylül 2014) rodi, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Eylül 2014) burgaz 2, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(10 Eylül 2014) TRNooNTR, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Eylül 2014) muslum, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(29 Ağustos 2014) discoinferno, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(27 Ağustos 2014) sokratolgun, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Ağustos 2014) mutkan, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(13 Ağustos 2014) carry687, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(12 Ağustos 2014) SerhatONYIL, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Ağustos 2014) SerhatONYIL, TP Link 7510 fotoğrafına yorum ekledi.
2
(02 Ağustos 2014) python_112, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(18 Temmuz 2014) waxfor, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(08 Temmuz 2014) polat33, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Yeni Cıkanlar Dahil Test Edilen USB Wireless Cihazların En Kalitelisi ?

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 25 yanıt gönderildi

#1 mustafa

mustafa

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 94 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 25 December 2009 - 09:45 AM

Bu Konuda Site Adminleri Ve Bilgi Sahibi Arkadasların Şahsi Menfaatlerden Sıyrılmış Samimi Görüş Ve Önerileri Nedir?
Çekim Gücü, Kalite Ve Stabilite Olarak Şuanki Usb Wireless Piyasasının Hakimi Hangi Cihazdır ?
Görüş Ve Önerileriniz İçin Peşinen Teşekkürler!!!

#2 MustiNeo

MustiNeo

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 535 İleti
  • Nereden: Şanlıurfa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 25 December 2009 - 09:55 AM

alfa 1000mw kullanıyorum gayet memnunum yazın da soğutma modifikasyonuyla güzel performans sağlayacağından eminim

#3 remzi

remzi

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 44 İleti
  • Nereden: Belirsiz

Yazma tarihi: 25 December 2009 - 12:06 PM

Benim tercihim her zaman icin pci kartlardan yana hem daha ucuz hem daha stabil hemde normal usb cihazlara gore cikislari daha yuksek.

Usb cihazlarin hepside +5 voltta calisir uzun sureli kullanimda hemen hemen hepside zirvaliyorlar(Benim kendi tecrubem)Yari iletkenler 0.6volttan sonra iletime gecerler hem 5 voltta calisacak hemde yuksek cikisi olacak iki si bir arada sorunlara yol aciyor.Hemde alici hassasiyeti cok yuksek olacak.Uzun sureli kullanim icin degilde kisa bir an sifre kirmak icin kullanilabilir bence.Bu isin pazarlamasida burda basliyor zannumca. :)

O reklamlarla pohpoh lanan cihazlar bir cok yayin buluyormus gibi gosteriliyor kendi programlarinda su kadar cizgi cekiyor deniyor onemli olan windowsta kac cizgi cekiyor birde onu sorsaniz.

Maksatim bir urunu karalamak degil.Sadece arkadaslar hipnoz olmuscasina soylenen sozlerden etkilenerek bu is icin cok para harcamasinlar.

Benim kaldigim yerde Senao cok tutulan bir marka bir cok arkadasim aldiklari modemi ve adaptoru geri sattilar.Bunlarin hepside yuksek cikisli cihazlar.

Bence once guzel bir anteniniz olsun daha sonrasinda yuksek cikis gucu istiyorsaniz booster alin derim.Bu sekilde ne stabilizasyon sorununuz olur nede tekrar tekrar para harcamaniz gerekmez.

#4 mustafa

mustafa

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 25 December 2009 - 06:42 PM

Benim tercihim her zaman icin pci kartlardan yana hem daha ucuz hem daha stabil hemde normal usb cihazlara gore cikislari daha yuksek.

Usb cihazlarin hepside +5 voltta calisir uzun sureli kullanimda hemen hemen hepside zirvaliyorlar(Benim kendi tecrubem)Yari iletkenler 0.6volttan sonra iletime gecerler hem 5 voltta calisacak hemde yuksek cikisi olacak iki si bir arada sorunlara yol aciyor.Hemde alici hassasiyeti cok yuksek olacak.Uzun sureli kullanim icin degilde kisa bir an sifre kirmak icin kullanilabilir bence.Bu isin pazarlamasida burda basliyor zannumca. B)

O reklamlarla pohpoh lanan cihazlar bir cok yayin buluyormus gibi gosteriliyor kendi programlarinda su kadar cizgi cekiyor deniyor onemli olan windowsta kac cizgi cekiyor birde onu sorsaniz.

Maksatim bir urunu karalamak degil.Sadece arkadaslar hipnoz olmuscasina soylenen sozlerden etkilenerek bu is icin cok para harcamasinlar.

Benim kaldigim yerde Senao cok tutulan bir marka bir cok arkadasim aldiklari modemi ve adaptoru geri sattilar.Bunlarin hepside yuksek cikisli cihazlar.

Bence once guzel bir anteniniz olsun daha sonrasinda yuksek cikis gucu istiyorsaniz booster alin derim.Bu sekilde ne stabilizasyon sorununuz olur nede tekrar tekrar para harcamaniz gerekmez.

Kardes haklısında Kullanım amacıma usb uygun olduğu için usb yi tercih ediyorum yoksa bu işlerin pcı kartta daha iyi yürüdüğünü biliyorum.

#5 mustafa

mustafa

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 29 December 2009 - 09:09 AM

Bu Konuda Diğer Üyelerin Görüşleri Nelerdir?

Özellikle Site Admini Gökhans kardesin bu konudaki tecrübe ve görüşleri nelerdir???

#6 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,093 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 05 January 2010 - 10:55 AM

Merhabalar
Gökhan şuanda Kayseride olduğundan siteye giremiyor.Gelince sorunuzu cevaplayacaktır.
Kolay gelsin.

#7 mustafa

mustafa

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 05 January 2010 - 12:45 PM

sizin görüsünüz ne abdus kardes mümkünse görüşlerinizi paylaşabilirmisiniz???

#8 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,093 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 05 January 2010 - 06:38 PM

Merhabalar
Ben şuanda alfa 500mw kullanmaktayım ve gayet memmunum.Başka bir adaptör alacak olsam yine alfa alırım fakat N destekli adaptörünü alırım. Buradan cihazın incelemesine bakabilirsiniz.Alfalar kalite bakımından bence diğerlerinden üstün.Pigtail girişi ile fazladan anten sayısı çoğaltırsanız yüksek veri aktarım hızlarına ulaşabilirsiniz.

Tabii bunlar benim şahsi görüşlerim önemli olan hangi amaç için aldığınız.Benim ihtiyaçlarımı 500mw bile karşılıyor.İlk aldığımda sevmemiştim driver ve ısınma sorunu yüzünden ama şuan iyiki almışım diyorum.
Aslında bu mesajı görmeme rağmen cevap vermek istemedim çünkü kalite ve performans bence göreceli bir kavramdır.
Kolay gelsin.

#9 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,137 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 08 January 2010 - 01:27 AM

Remzi ve Abdus arkadaslarin yazdiklarina katiliyorum.

Ben yaptigim incelemelerde elimden geldigi kadar objektif olmaya calisiyorum ve elimden geldigince herseyi ap acik sergilemeye calisiyorum. Incelemelerin eksik yönleri oluyor mu? Oluyor tabii ki, ama zamanla üzerine koyuyoruz.

Wireless cihazlari konusunda hep kullanim amacina göre degisir.
Ve Abdus arkadasimizin dedigi gibi burada basari veya kalite göreceli bir kavram haline geliyor.

Murat Yilmaz'in acmis oldugu Kablosuz network kurulumda en iyi performansı alabilmek için nelere dikkat edilmelidir? konusuna göz atarsaniz daha iyi anlayabilirsiniz.

Tam olarak ne tür bir kullanim icin ürün aradiginizi detayli bir sekilde yazarsaniz, elimizden geldigince tavsiyelerde bulunmaya calisiriz.
Ama genel olarak benim düsüncem bu tür high power usb alicilarin ömrü fazla uzun degil ve fazla kalite beklememek lazim.

Yanlis anlasilmasin ama cogunluk olarak, cevredeki bütün aglari ceksin, sifre kirsin, sorunsuz baglanayim gibi istekler olunca ister istemez bu ürünler tavsiye ediliyor.

Son olarak, yukarda da degindigim gibi kesinlikle hic bir ürün incelemesinde bir ürünü abartma gibi bir amac gütmemekteyiz, elimizden geldigince objektif bir sekilde sitenin üye ve ziyaretcileri icin incelemeye calisiyoruz.

#10 mustafa

mustafa

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 08 January 2010 - 09:41 AM

Remzi ve Abdus arkadaslarin yazdiklarina katiliyorum.

Ben yaptigim incelemelerde elimden geldigi kadar objektif olmaya calisiyorum ve elimden geldigince herseyi ap acik sergilemeye calisiyorum. Incelemelerin eksik yönleri oluyor mu? Oluyor tabii ki, ama zamanla üzerine koyuyoruz.

Wireless cihazlari konusunda hep kullanim amacina göre degisir.
Ve Abdus arkadasimizin dedigi gibi burada basari veya kalite göreceli bir kavram haline geliyor.

Murat Yilmaz'in acmis oldugu Kablosuz network kurulumda en iyi performansı alabilmek için nelere dikkat edilmelidir? konusuna göz atarsaniz daha iyi anlayabilirsiniz.

Tam olarak ne tür bir kullanim icin ürün aradiginizi detayli bir sekilde yazarsaniz, elimizden geldigince tavsiyelerde bulunmaya calisiriz.
Ama genel olarak benim düsüncem bu tür high power usb alicilarin ömrü fazla uzun degil ve fazla kalite beklememek lazim.

Yanlis anlasilmasin ama cogunluk olarak, cevredeki bütün aglari ceksin, sifre kirsin, sorunsuz baglanayim gibi istekler olunca ister istemez bu ürünler tavsiye ediliyor.

Son olarak, yukarda da degindigim gibi kesinlikle hic bir ürün incelemesinde bir ürünü abartma gibi bir amac gütmemekteyiz, elimizden geldigince objektif bir sekilde sitenin üye ve ziyaretcileri icin incelemeye calisiyoruz.

Kardes Öncelikle Hoşgeldin,Ben Genel Anlamda Samimi Görüşler İstedim Tıpkı Sizin Belirttiğiniz Görüşler Gibi Yanlış Anlaşılma Olmasın Bu Sitenin Kurucularından ve Admini Olan Sizin Görüşlerinizin Samimiyetine , Hiç Bir Menfi Amaç Gütmediginize , Salt Gözlem ve Deneyimlerinizi Paylaşacağınıza Dair İnancım Tamdır.Gelelim Mevzuya Ben Boosterden Bişey Anlamadım Ayrıca Gözlemlerime Göre Baya Külfetli Bir İş.PCI Wireless Adaptör İstemememin Nedeni Cihazı Az Da Olsa Benden Uzakta Tutmak..Sizinde Bildiğiniz Gibi Usb Wireles Cihazlar Bu Konuda En Az Külfete Sahip Sistemler,Taşınabilme Avantajları Var;Bu Nedenle Daha Fazla Tercih Ediliyorlar ve Tercih Ediyorum.
Sizin Çalışma ve İncelemelerinizi Dikkatle Takip Ediyorum,Alfa AWUS036H 1000mW v2 İle Alfa AWUS036NH 1000mW Arasında Yaptığınız Karşılaştırmada Resimlere Bakıldığında Alfa AWUS036H 1000mW v2 Daha Yüksek Alış Hassasiyetine Sahip Olduğu Gözleniyor Fakat Siz Ufak Bir Modifikasyon /Tencere Kapağı/ İle Alfa AWUS036NH 1000mW nin Daha Yüksek Alış Hassasiyetine Ulaştığını Gösterdiniz Aynı Kapakla Belki Alfa AWUS036H 1000mW v2 nin De Alış Hassasiyeti Aynı Oranda Artacak ve Eğer Böyle Olursa Alfa AWUS036H 1000mW v2 Daha Yüksek Alış Hassasiyetine Sahip Olmuş Olacak.Bu Konuda Son Gözlemlerinizle İki Cihazdan Birini Ön Plana Çıkarabilirmiyiz Yoksa Alış Hassasiyeti Konusundaki Eşitlik Her Halükarda Bozulmuyormu,Bu Cihazları Tavsiye Ediyormusunuz.Cevaplarınız ve Alakanız İçin Ayrıca Teşekkür Ederim.