WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

pirelli drg a226g modem

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#1 izocore

izocore

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 9 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 07 January 2010 - 02:22 PM

Arkadaşlar elimde superonline kampanyasından verilen pirelli drg A226g modem var.Bu modem access point modunda kullanılıyor mu sinyal toplayıcı özelliğ varmı.Bilenler bu modemi kullananlar.Cevap verirse sevinirim.Herkese iyi günler.
  • 0

#2 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,116 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 07 January 2010 - 07:32 PM

Merhabalar
Anladığım kadarıyla cihazınız zaten bir erişim noktası.(access point)Sizin yapmak istediğiniz wireless adaptör gibi kullanmak sanırım?Eğer anlatmak istediğiniz bu ise benim bildiğim bir yöntem yok.Sitede benzer bir soru sorulmuştu burada.
Kolay gelsin
  • 0

#3 izocore

izocore

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 9 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 08 January 2010 - 09:10 AM

Merhabalar
Anladığım kadarıyla cihazınız zaten bir erişim noktası.(access point)Sizin yapmak istediğiniz wireless adaptör gibi kullanmak sanırım?Eğer anlatmak istediğiniz bu ise benim bildiğim bir yöntem yok.Sitede benzer bir soru sorulmuştu burada.
Kolay gelsin

Cihaz kablosuz yayın yapıyor zaten ama access point mi bilmiyorum.Access point'in özelliği usb adaptör gibi sinyalleri toplamak değilmi?Benim bildiğim kadarıyla böyle.Evet haklısın usb adaptör gibi kullanılıp kullanışmayacağını öğrenmek istiyorumCevabın için teşekkürler.
  • 0

#4 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,116 İleti
  • Nereden: Kayseri

Yazma tarihi: 08 January 2010 - 10:02 AM

Merhabalar
Access point'in özelliği usb adaptör gibi sinyalleri toplamak değil dağıtmaktır.
"Access Point (Erişim noktası) (ana istasyon da denir), kablolu bir Ethernet ağına kablosuz erişim sağlar. Access Point (Erişim noktası), hub’a, Switch (Anahtar)a veya kablolu Router (Yönlendirici)ye takılır ve kablosuz iletişim sinyalleri gönderir. Bu, bilgisayarların ve aygıtların kablolu ağa kablosuz olarak bağlanmasını sağlar. Erişim noktaları hücresel telefon kuleleri gibi davranır: bir konumdan diğerine geçebilir ve ağa kablosuz erişiminiz devam edebilir. Havaalanında, restoranda veya otelde genel kullanıma açık kablosuz ağ kullanarak Internet’e kablosuz bağlandığınızda, genellikle bir Access Point (Erişim noktası) aracılığıyla bağlanırsınız. Bilgisayarlarınızı kablosuz bağlamak istiyorsanız ve kablosuz iletişim özelliği sağlayan bir Router (Yönlendirici)niz varsa, Access Point (Erişim noktası)na gereksiniminiz yoktur. Erişim noktalarının Internet bağlantılarını paylaştırmaya yönelik yerleşik teknolojisi yoktur. Internet bağlantısını paylaştırmak için Access Point (Erişim noktası)nı Router (Yönlendirici)ye veya yerleşik Router (Yönlendirici)si olan bir modeme takmanız gerekir."
Yani kısacası pirelli drg a226g yi usb adaptör gibi kullanamazsınız.
Kolay gelsin.
  • 0

#5 ugur korkmaz

ugur korkmaz

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 2 İleti
  • Nereden: Ankara
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 20 January 2011 - 08:45 PM

pirelli drg a226g modemim var quiknet ile aldım şimdi ttnet kullanıyorum bir anda internet qitti kullanıcı adı şifresi silinmiş internetimin bunun için 192.168.1.1 den bağlandım kullanıcı adı şifre istiyor girdim yanlış dedi olmayınca modemi resetledim orjinal kullanıcı adı admin şifresi admin yazıyor giriyorum yine hataLı diyor ne yapmaLıyım acil yardım ederseniz sevinirim
  • 0

#6 ugur korkmaz

ugur korkmaz

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 20 January 2011 - 09:09 PM

pirelli drg a226g modemim var quiknet ile aldım şimdi ttnet kullanıyorum bir anda internet qitti kullanıcı adı şifresi silinmiş internetimin bunun için 192.168.1.1 den bağlandım kullanıcı adı şifre istiyor girdim yanlış dedi olmayınca modemi resetledim orjinal kullanıcı adı admin şifresi admin yazıyor giriyorum yine hataLı diyor ne yapmaLıyım acil yardım ederseniz sevinirim

Konu ugur korkmaz tarafından 20 January 2011 - 09:10 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#7 cemal kunt

cemal kunt

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 564 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 20 January 2011 - 11:19 PM

Selamlar hocam,İnterneti kurmaya geldiklerinde muhtemelen size bir kağıtta yazılı olan kullanıcı adı ve şifresi verilmiştir onu bulabilirseniz iyi olur.Ki olamazsanız internet için başvurduğunuz bayiye gidip telefon numaranızı söyleyerek kullanıcı adı ve şifrenizi isteyin.Bende bilgisayar teknik sevisinde çalışıyorum ve bize bu nedenle gelenler oluyor hemen sağlayıcımızdan sorgulatıp modeme giriyoruz. :)

Saygılar....
  • 0
Mum Yanındaki Mumu Tutuşturmakla Işığını Kaybetmez

#8 ulaj

ulaj

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 1 İleti
  • Nereden: İzmir

Yazma tarihi: 09 March 2011 - 12:02 AM

Selamlar hocam,İnterneti kurmaya geldiklerinde muhtemelen size bir kağıtta yazılı olan kullanıcı adı ve şifresi verilmiştir onu bulabilirseniz iyi olur.Ki olamazsanız internet için başvurduğunuz bayiye gidip telefon numaranızı söyleyerek kullanıcı adı ve şifrenizi isteyin.Bende bilgisayar teknik sevisinde çalışıyorum ve bize bu nedenle gelenler oluyor hemen sağlayıcımızdan sorgulatıp modeme giriyoruz. :D

Saygılar....

Merhabalar Eğer elinizde tellcomun verdiği pirelli drga226g modeminiz varsa ve bunu Telekom adsl de kullanmak istiyorsanız modeme Root kullanıcısı ile giriş yapmalısınız modemin gizli tüm ayarları aktif olacaktır. bu kullanıcının şifresini her firmware de değiştiriyorlar çünkü bilinsin istmezler. donu 0025 ile biten firmware de kullanıcı adı: Root burada ilk harf bütük olacak şifre:abc+123 enson firmvare de ise kullanıcı adı aynı şifre:14xx + tellcom dur. xx yerine 53+25 toplamının sonucunu yazmalısın :)
bu şekilde giriş yapabilirsin.
  • 0

#9 serkan kuyumcu

serkan kuyumcu

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 08 June 2011 - 10:07 AM

Merhabalar Eğer elinizde tellcomun verdiği pirelli drga226g modeminiz varsa ve bunu Telekom adsl de kullanmak istiyorsanız modeme Root kullanıcısı ile giriş yapmalısınız modemin gizli tüm ayarları aktif olacaktır. bu kullanıcının şifresini her firmware de değiştiriyorlar çünkü bilinsin istmezler. donu 0025 ile biten firmware de kullanıcı adı: Root burada ilk harf bütük olacak şifre:abc+123 enson firmvare de ise kullanıcı adı aynı şifre:14xx + tellcom dur. xx yerine 53+25 toplamının sonucunu yazmalısın <_<
bu şekilde giriş yapabilirsin.

merhaba,

bende de en son firmware var ve abc kombinasyonunu kabul etmiyor,
şifresi ne olabilir? superonline dan almıştım cihazı???

tşk.
  • 0

#10 astro

astro

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 20 December 2011 - 12:48 AM

pirelli PRG E4202G modeminin Root şifresi lazım abc kombinasyonunu ve diğer 14xx + tellcom kominasyonlarını kabul etmiyor yardım edin arkadaşlar lütfen bilen var mıdır Root şifresini ???
  • 0