WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim

2-3 tıklama ve web şifresi karşınızda ubuntu 9.10

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 18 yanıt gönderildi

#1 unixx

unixx

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 54 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 08 January 2010 - 11:29 AM

selam forum sakınleri herkesin web crack olayında takıldıgını bayadır okuyorum.Ama şunu söylıye bilirm bende bütün programlar calışıyor ubuntu 9.10 kullanıyorum.Backtrack da debian tabanlı oldugu icindir programlar ubuntuda calışır dıyorum.Neyse gelelim anlatacagım programa

FeedingBottle aicroscript gibi degil yani ternimalde 1-1-2-3-6 tıklamıyoruz ve dataları toplayıncada 4-1 tıklamıyoruz hepsini kendisi halledıyor

porogramı calıştırdıgınızda acılan sayfada ben benim kini baz alarak size acıklıyorum FeedingBottle tıklayınca acılan sayfada yesi tıklıyoruz

1 sekmede sizin wifi olması lazımki benimkisi 1 sırada wlan3 dıyor bende 1 secmeyi tıklıyorum.ama wifi internet baglantın olmıcak.1 sekmeyi tıklıyınca altda Message bolumunde aktıf oldu mesajını görüceksiniz(İNternete baglıysanız internet koyuyor).SAg da Next tıklayın .SECenekler geldi web seciyoruz kanal numarasını secıyoruz
kanal numarasını sectıkden sonra Scan tıklıyoruz girisi zaten cok kolay.Bence herkesin denemesi gereken program :huh:

hic komutlara gerek yok hepsi oto fareyle tıklamayla iş bitiyor

Konu unixx tarafından 08 January 2010 - 11:35 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 MustiNeo

MustiNeo

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 543 İleti
  • Nereden: Şanlıurfa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 08 January 2010 - 03:56 PM

b,lgiler için teşekkürler de feedingbottle ı ubuntuya nasıl entegre ediyoruz ? onu da anlatırsan daha yararlı oalcağına inanıyorum. şimdiden teşekkürler...
  • 0

#3 unixx

unixx

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 54 İleti

Yazma tarihi: 08 January 2010 - 05:18 PM

http://www.wifi-ita....1e31b53e41e05d5

burdan yükle progamı
bilgisayarına paket olarak inecek

2 defa tıkla oto matikman kurulacak zaten :huh:

Konu unixx tarafından 08 January 2010 - 05:18 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#4 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti
  • Nereden: Ağrı
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 08 January 2010 - 05:40 PM

unixx, Öncelikle Bilgilendirmen için teşekkürler.

Görüldüğü Gibi Linux güçlü özelliklere sahip modern işletim sistemi. ve Bilişim Konusunda gerçekten bir ihtiyaç olabileceği sanırım bu konulardanda anlaşılabileceği gibi belli oluyor.

Wifi-Turk.com forumlarında Linux konusunda Linuxun üstün özelliklerinin tanınması konusunda arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Linux öğrenilmesi gerektiğini anlatmaya çalışıyorum.

Linuxu öğrenmenin yollarından biri oldukça faydalı olan e dergiler. Bu konuda şu başlıklara bakabilirsiniz.

http://www.wifi-turk...?showtopic=2710

Ben Mandriva 2010 kullanıyorum. Ubuntu yu daha detaylı öğrenmek isteyenler Ubuntu sudo e dergilerini indirebilirler.

http://sudo.ubuntu-tr.org/
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#5 unixx

unixx

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 54 İleti

Yazma tarihi: 08 January 2010 - 06:19 PM

mandriva evet bende kulanıyorum onu.cok daha basit kulanması bende zaten yuklu.Ama program da ubuntu ya debian tabanlılara cıkıyor

mandriva paket bulmak baya zorlaştı ubuntu bence dunyada 2 dagitim kaldı

debian tabanlı

redhat tabanlılar mandrivada redhat tabanlı dedigim gibi
ama programlar bulmaz cok cok zor.Mandriva benim ilk göz agrım dıye bilirim 10 senedir felan kulanıyorum benlinuxsu

elimizden geldigi kadar bildigimiz kadar yardımcı oluruz linux ögrenmek isteyenlere ama linux bir deniz bizim bilmedıklerimiz cok var bizde ögreniyoruz hala:))
  • 0

#6 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti

Yazma tarihi: 08 January 2010 - 08:45 PM

mandriva evet bende kulanıyorum onu.cok daha basit kulanması bende zaten yuklu.Ama program da ubuntu ya debian tabanlılara cıkıyor

mandriva paket bulmak baya zorlaştı ubuntu bence dunyada 2 dagitim kaldı

debian tabanlı

redhat tabanlılar mandrivada redhat tabanlı dedigim gibi
ama programlar bulmaz cok cok zor.Mandriva benim ilk göz agrım dıye bilirim 10 senedir felan kulanıyorum benlinuxsu

elimizden geldigi kadar bildigimiz kadar yardımcı oluruz linux ögrenmek isteyenlere ama linux bir deniz bizim bilmedıklerimiz cok var bizde ögreniyoruz hala:))

10 yıllık tecrubeli Linux kullanıcısı. :huh:

Bende 10 yıllık linux kullanıcısıyım. MSN kullanıyorsanız ben eklermisiniz. [email protected]

Mandriva nın depolarında 25000 paketi var. depolarda olmayan paketler kaynak koddan derlenerek kurulabilir. :)
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#7 unixx

unixx

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 54 İleti

Yazma tarihi: 08 January 2010 - 09:26 PM

eklicem mns ye amsn dıyelim linux msn

kaynak koddan tabiki eklenıyor ama kaynak kodada bakınca redhat debian yazınca bozuluyorsun:)) :huh:
  • 0

#8 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti

Yazma tarihi: 09 January 2010 - 11:28 PM

Bende Ubuntu 9.10 64 Bit vardı. bir ara kullanmaya çalıştım. Sırf şu ubuntuda wep kırma için şu anda Ubuntu 9.10 32 Bit indiriyorum. :unsure: çok merak ettim.

Debian Paketleri bildiğim kadarıyla 50000 i aşmış durumda. Debian da var olan tam özgürlük felsefesinden dolayı geliştirici kitlesi oldukça fazla buna katılıyorum. fakat mandrivadada azımsanmayacak kadar paket yani 25000 belki daha fazla paket olduğunu belirtmek isterim. ayrıca farklı ve yerel depolarla geniş bir paket listesine ulaşılabilinir. Mesela http://forum.mandriv...php?topic=469.0 Ubuntu nun Paket deposunun fazla olmasının nedenlerinden biride dünyanın en geniş kullanımıına sahip linux dağıtımlarından olması ve paketçi sayısının oldukça fazla olması. bu arada En güncel paketler sanırım en hızlı Ubuntu depolarında yer alıyor. buda paketçi sayısından olabilir.

Mandriva kullanmamın sebebi; Ubuntu kolay diyorlar ama bence Mandriva ubuntudan bile kolay. ve oldukça gelişmiş ve kullanışlı Denetim masasına bence Suse nin YAST ı bile yaklaşamadı. Opensuse biraz kullanmaya çalıştım ama YAST arabirimi MDM den biraz daha fazla uğraştırıcı. Mandirva Denetim masasında her şey derli toplu.

Kaynak kodların Redhat ve Debian olduğunu belirtmişsinizde. Mandrivada Redhatın RPM paket sistemini kullanıyor. o konuda bi sıkıntı olmasa gerek. Kaynak koddan Program derlemeyi hemen hiç kullanmıyorum. çünkü her seferinde başarıya ulaşmak diye birşey olmayabiliyor.

Kolay gelsin.
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#9 xxx02

xxx02

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 109 İleti
  • Nereden: Uşak

Yazma tarihi: 12 January 2010 - 02:27 PM

Feeding Bottle için vermiş olduğunuz link çalışmıyor. Elinizdeki sıkıştırılmış dosyayı bir paylaşım sitesine upload edebilir misiniz?
  • 0

#10 msenoz

msenoz

V.I.P.

• V.I.P.
  • 686 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 12 January 2010 - 05:21 PM

Feeding Bottle için vermiş olduğunuz link çalışmıyor. Elinizdeki sıkıştırılmış dosyayı bir paylaşım sitesine upload edebilir misiniz?

Beini + Feedingbootle ile ilgili paylaşım daha önceden yapılmıştı, programın orjinal sayfasına linkte mevcut aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

Beini + Feedingbootle
  • 0