WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

1000mw booster sorunu

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 29 yanıt gönderildi

#1 karaatilla

karaatilla

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 3 İleti
  • Nereden: Konya
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 16 January 2010 - 06:01 PM

arkadaslar merhaba
sizlere 1000mw booster ile yasadıgım bir sorunu anlattmak istiyorum
elimde 1 adet 1000mw booster 1 adet tplink kablosuz modem 1 adet tplink kablosuz access point ve bir adet exper kablosuz modemim var.boosteri acces pointe bağladığım zaman boosterin ışığı gayet güzel ve seri bir şekilde yanıp sonuyor ama diğer iki modemi boostere bağladıgım zaman boosterin ışığı cok zayıf bir şekilde yanıp sonuyor ve bağlantıda uzak mesafelerde problemler yasanıyor ama access pointi bağladığım zaman boyle bir problem yasamıyorum.modemin çıkış gücümü zayıf geliyor diye düşünüyorum. eğer bu konuda bilgisi olan arkadaslar varsa yardımlarını bekliyorum
  • 0

#2 Garadayi

Garadayi

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 26 İleti
  • Nereden: Samsun
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 16 January 2010 - 11:31 PM

arkadaslar merhaba
elimde 1 adet 1000mw booster 1 adet tplink kablosuz modem 1 adet tplink kablosuz access point ve bir adet exper kablosuz modemim var.boosteri acces pointe bağladığım zaman boosterin ışığı gayet güzel ve seri bir şekilde yanıp sonuyor ama diğer iki modemi boostere bağladıgım zaman boosterin ışığı cok zayıf bir şekilde yanıp sonuyor ve bağlantıda uzak mesafelerde problemler yasanıyor ama access pointi bağladığım zaman boyle bir problem yasamıyorum.modemin çıkış gücümü zayıf geliyor diye düşünüyorum. eğer bu konuda bilgisi olan arkadaslar varsa yardımlarını bekliyorum

Arkadaşım bende sizin gibi booster kullanıyorum ama boostera 17 dbi den yüksek çıkışlı AP takarsan booster zarar görmüş olabilir TP-LINK 601 kullanmanı tavsiye ederim
  • 0

#3 karaatilla

karaatilla

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 17 January 2010 - 10:40 AM

Arkadaşım bende sizin gibi booster kullanıyorum ama boostera 17 dbi den yüksek çıkışlı AP takarsan booster zarar görmüş olabilir TP-LINK 601 kullanmanı tavsiye ederim

boosterimin bozuldugunu zannetmiyorum accez pointim tp link 501g sizinkinin bir alt modeli.kablosuz modem ile hiç denedinizmi?boosterin ışıgının yanmasında bir zayıflama oluyormu
  • 0

#4 karaatilla

karaatilla

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 18 January 2010 - 03:41 PM

arkadaşlar yokmu benimle aynı sorunu yaşayan veya bana yardımcı olabilecek kimse
  • 0

#5 Garadayi

Garadayi

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 26 İleti
  • Nereden: Samsun
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 31 January 2010 - 01:38 PM

17 dbi cıkışdan yüksek ap kullanmayın derim bunun için en uygunu tp-lınk 601 veya 642 turleri...
  • 0

#6 ali veli

ali veli

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 28 İleti
  • Nereden: Van

Yazma tarihi: 28 February 2010 - 02:44 PM

17 dbi cıkışdan yüksek ap kullanmayın derim bunun için en uygunu tp-lınk 601 veya 642 turleri...

slmlar benim usr 9108 modemim var sitesinde 19,8 db gücünde yaziyor acaba boster taksam sorun olurmu
  • 0

#7 MustiNeo

MustiNeo

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 543 İleti
  • Nereden: Şanlıurfa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 28 February 2010 - 03:04 PM

booster devri geçti artık arkadaşlar 1w booster dan daha ucuz usb adaptörler mevcut hem de daha verimli. şimdiye kadar booster kullanan arkadaşlarımızın çoğu çeşitli sorunlar yaşadılar.

17dbm den fazla çıkıştı kesinlikle takmayın booster yanar.
  • 0

#8 casberg

casberg

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 5 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 15 May 2010 - 03:11 AM

arkadaslar merhaba

Arkadaş bence kanal ayarlarını değiştirip bi deneyebilirsin..bazı anfiler bazı kanallara arıza veriyo..
  • 0

#9 jojotr

jojotr

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 1 İleti
  • Nereden: Tekirdağ

Yazma tarihi: 19 May 2010 - 03:32 PM

slm
1000mw boosterim var Access Point almam lazım öneriniz olan tp-lınk 601 bulamadım onun yeri başka ne alabilirim booster kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.
  • 0

#10 spoon1

spoon1

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 770 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 20 May 2010 - 12:25 PM

booster devri geçti artık arkadaşlar 1w booster dan daha ucuz usb adaptörler mevcut hem de daha verimli. şimdiye kadar booster kullanan arkadaşlarımızın çoğu çeşitli sorunlar yaşadılar.

17dbm den fazla çıkıştı kesinlikle takmayın booster yanar.

booster devri hiçbir zaman geçmez neden dersen o usb adaptör modemden gelen sinyali yükseltiyormu ? modemin sinyalini yükseltmek isteyen ne yapacak ??
  • 0