WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim

ubuntu ile internete bağlanamıyorum...

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 MMustafa

MMustafa

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 52 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 01 February 2010 - 08:44 PM

Merhaba arkadaşlar... (heralde yeni konu olarak yazmam gerekiyordu) vistanın yanına ubuntu 9.10 kurdum fakat internete bağlanamıyorum. Bende Alfa awus o36 nh var.şifre çözmem için bazı programları yüklemem lazım veya bu iş için nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?... yardımcı olacak arkadaşlarımız var mı ?
  • 0

#2 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti
  • Nereden: Ağrı
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 02 February 2010 - 06:40 AM

Sorunuz http://www.wifi-turk...?showtopic=2711 cevaplanmıştır.
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#3 MMustafa

MMustafa

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 52 İleti

Yazma tarihi: 02 February 2010 - 10:06 PM

Sorunuz http://www.wifi-turk...?showtopic=2711 cevaplanmıştır.

Teşekkürler ...
  • 0

#4 ekici

ekici

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 146 İleti
  • Nereden: Konya

Yazma tarihi: 03 February 2010 - 03:12 PM

Merhaba arkadaşlar... (heralde yeni konu olarak yazmam gerekiyordu) vistanın yanına ubuntu 9.10 kurdum fakat internete bağlanamıyorum. Bende Alfa awus o36 nh var.şifre çözmem için bazı programları yüklemem lazım veya bu iş için nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?... yardımcı olacak arkadaşlarımız var mı ?

Bende giremiyordum sağa bağırdım sola bağırdım iki gün uğraştım sonunda yaptım nasıl DNS ayaralarını nasıl yaptıysam yaptım
208.67.222.222, 208.67.220.220 yan yana yazarak tamam de

bunu nereye yazıyorsun ubuntuda sağ üst köşede balantının üzerine sağ tıkla bağlatı durumuna tıkla çıkan sayfada dsl ye tıkla çıkan v4 protokolü sayfada yukarda ilk seçenek otomatik yazanı manuel yaptım sanırım ve aşağıya dns girdim.

birde ilk bağlantı dorumuma baktığımda art0 veya art1 gibi yazıların haricinde bir kelime yazdı neydi yaaaa
yani o bağlantının adı arto değilde başka birşeye döndü ağ bağlantısı durumu dediğimdede 208 li dns gözüktü ve girdim osorunu böylece çözdüm ACEMİYİM AMA YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUM USTALAR BANA YARDIM ETMİYOR......
  • 0

#5 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti
  • Nereden: Ağrı
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 03 February 2010 - 03:22 PM

Bende giremiyordum sağa bağırdım sola bağırdım iki gün uğraştım sonunda yaptım nasıl DNS ayaralarını nasıl yaptıysam yaptım
208.67.222.222, 208.67.220.220 yan yana yazarak tamam de

bunu nereye yazıyorsun ubuntuda sağ üst köşede balantının üzerine sağ tıkla bağlatı durumuna tıkla çıkan sayfada dsl ye tıkla çıkan v4 protokolü sayfada yukarda ilk seçenek otomatik yazanı manuel yaptım sanırım ve aşağıya dns girdim.
birde ilk bağlantı dorumuma baktığımda art0 veya art1 gibi yazıların haricinde bir kelime yazdı neydi yaaaa
yani o bağlantının adı arto değilde başka birşeye döndü ağ bağlantısı durumu dediğimdede 208 li dns gözüktü ve girdim osorunu böylece çözdüm ACEMİYİM AMA YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUM USTALAR BANA YARDIM ETMİYOR......

Msn adresimi Msn listenize ekleyebilirsiniz. [email protected]

Şunu belirteyim. Ben Ubuntu kullanmıyorum. bu yüzden size ne kadar yardımcı olabilirim bilemiyorumda, Mandriva 2010 kullanıyorum. Ubuntu en iyi Linux dağıtımlarındandır fakat ben gayettde memnunum Mandriva Linuxtan.

Ubuntu ile ilgili sorularınızda en iyi yardımcı olabilecek yer Ubuntu Forumlarıdır.

http://forum.ubuntu-tr.org/

Müsahit olduğum zamanda Msn den Linux konusunda elimden geleni yaparım.

Bu arada wifi-turk forumda Linux başlığı var. Lütfen Linux ile ilgili başlık açarken Linux başlığına açınız. Moderator arkadaşlar bu başlığı Linux forumuna taşıyabilirlerse sevinirim.

Konu Neptun tarafından 03 February 2010 - 03:23 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#6 ekici

ekici

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 146 İleti
  • Nereden: Konya

Yazma tarihi: 03 February 2010 - 04:01 PM

Şunu belirteyim. Ben Ubuntu kullanmıyorum. bu yüzden size ne kadar yardımcı olabilirim bilemiyorumda, Mandriva 2010 kullanıyorum. Ubuntu en iyi Linux dağıtımlarındandır fakat ben gayettde memnunum Mandriva Linuxtan.
Ubuntu ile ilgili sorularınızda en iyi yardımcı olabilecek yer Ubuntu Forumlarıdır.

Bu arada wifi-turk forumda Linux başlığı var. Lütfen Linux ile ilgili başlık açarken Linux başlığına açınız. Moderator arkadaşlar bu başlığı Linux forumuna taşıyabilirlerse sevinirim.

Sağol Neptün ekledim adresini benimki [email protected]
  • 0

#7 MMustafa

MMustafa

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 52 İleti

Yazma tarihi: 03 February 2010 - 04:29 PM

Teşekkürler birde böyle deneyelim..
  • 0

#8 MMustafa

MMustafa

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 52 İleti

Yazma tarihi: 21 February 2010 - 07:20 AM

Selamün aleyküm arkadaşlar...

Artık ubuntuyla internete bağlanabiliyorum. Bana göre sorun yüklediğim sürümlerdeymiş . En son ubuntu 9.04 kurdum.

Şu internete bağlanabiliyorum...
  • 0