WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim

Ubuntu Kullanımı için yadım lütfen

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 MustiNeo

MustiNeo

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 543 İleti
  • Nereden: Şanlıurfa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 19 February 2010 - 10:39 AM

Arkadaşlar. Ben ubuntu 9.10 kurdum. bazı sorularım olacak.

ofis dosya sıkıştırma. müzik antivirüs pdf video için önerdiğiniz programlar nelerdir.

amsn kurdum. çoklu msn bulma imkanımız var mı?

bi de önemli bir sorum olacak ben bi adet kısıtlı kullanıcı açmak istiyorum. benim dışımda pc ye girenler için. ama D: diskine erişmeleri için benim parolam gerekiyor. hem kısıtlı kullanıcı olsunlar hem de d: ye erişebilsinler yardımlarınızı bekliyum
  • 0

#2 atabey

atabey

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 61 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 19 February 2010 - 12:52 PM

Ofis zaten içinde kurulu gelen OpenOffice'i kullanabilirsin. Sıkıştırma olarak, depolardan rar eklentisini bulup rar dosyaları için destek sağlayabilirsin. Müzik için amarok benim favorim. Antivirus'e gerek zaten yok. Video içinse vlc önerebilirim.

OpenOffice iiçin yapmanız gereken birşey yok, zaten kurulu. Diğerleri için terminalden yada synaptic paket yöneticisinden aratıp kurabilirsiniz.
  • 0

#3 MustiNeo

MustiNeo

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 543 İleti

Yazma tarihi: 19 February 2010 - 03:48 PM

gerekli güncelleştirmeleri yaptım. müzik için rhtymbox çok güzel :D ikinci sorum hakkında da yardımlarınızı bekliyorum. ayrıca mac teması bir türlü yükleyemedim anlayan arkadaş var mı acaba. çoklu msn arıyorum bi de... :S çok şey istiyorum ama acemiyim idare edin...
  • 0

#4 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,180 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı

Yazma tarihi: 19 February 2010 - 06:09 PM

MSN icin amsn, kopete var ama pidgin tavsiye ederim. Cok sade birsey.
  • 0

#5 MustiNeo

MustiNeo

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 543 İleti

Yazma tarihi: 19 February 2010 - 11:44 PM

amsn in çoklu özeliiği var... pidginde de var mı acaba bi bakalım
  • 0

#6 sanaltarak

sanaltarak

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 85 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 20 February 2010 - 05:32 PM

Office için diğer arkadaşların dediği gibi openoffice, zaten kurulu geliyor.

Sıkıştırma/açma için ben winrar (wine ile) kullanıyorum. Gayet başarılı ve hızlı.

Müzik için rythimbox, bildiğim kadarıyla linux için antivirüs yok. Linux üzerinde çöalışan antivirüs yazılımlarının amacı windows virüslerini bulmak ve ağdaki diğer bilgisayarlara bulaşmasını engellemektir. O yüzdenbir windows ağına dahil değilseniz yada diğer bilgisayarlara antivirüs yüklemişseniz bence linux üzerine antivirüs kurmak gereksiz olur.

Messenger için amsn öneririm.

Kısıtlı kullanıcıyı ne kadar kısıtlayacağın senin elinde. D: diski eğer sadece sana okuma ve yazma hakkı veriyorsa onlar dosyanın içeriğini göremez. D: diski nereye ağlı bilmiyorum ama varsayım olarak /media/d olarak ele alıyorum. Konsoldan
sudo chmod 777 /media/d
yazarsan diğer kullanıcılar bu disk üzerinde tam erişime sahip olurlar ve istedği değişikliği yaparlar
sudo chmod 755 /media/d
yaparsan diğer kullanıcılar disk üzerindeki bilgi görebilir ancak değişiklik yapamazlar.

Media player için vlc. Kurulumu , konsoldan
sudo apt-get install vlc
tabiki filmleri seyretmek için codeclere ihtiyacın olacak
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Konu sanaltarak tarafından 20 February 2010 - 05:33 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#7 MustiNeo

MustiNeo

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 543 İleti

Yazma tarihi: 21 February 2010 - 12:00 PM

teşekkür ederim arkadaşlar çok yardımcı oldunuz. ya benim laptop lenovo 3000 n200. sanırım pc yüksek performansta çalışıyor. ısınma var çünkü ve fan hep devrede bir türlü güç tasarrufuna alamıyorum. çok araştırdım bişey bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

ayrıca intel 3945 kartımı nasıl devre dışı bırakabilirim?

ifconfig wlan0 down diyorum ama 5 dk sonra yine devrede :S
  • 0

#8 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti
  • Nereden: Ağrı
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 21 February 2010 - 08:20 PM

Ubuntu gayet iyi dağıtımlardan biri. Fakat Ubuntu kullanmadığımdan sorunun çözümünü bilemiyorum. Linuxa yeni başlayanlar için Önerim Mandriva dır. Bende Mandriva kullanıyorum. çok memnunum. Ayrıca Ubuntuda Komutla çözmeniz gereken sorunları Mandriva da grafik arabirimle Kolaylıkla çözebilirsiniz. Mandriva daki Gelişmiş AĞ denetim merkezinden herşeyi kontrol etmek mümkün. Mandriva ile ilgili Makaleme bakabilirsiniz.

http://www.wifi-turk...?showtopic=3025
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#9 MustiNeo

MustiNeo

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 543 İleti

Yazma tarihi: 21 February 2010 - 10:28 PM

elimde mandriva da mevcut.. ama ubuntuya girdik bi kere ..:D bi de bıktım artık formattan filan... mandriva da dediklerimi nasıl yapabilirim ..işime gelirse ona geçerim :D

mandriva incelemene baktım sanırım sadece cd boot çalışıyo ve tam sürüm paralı :rolleyes:

Konu MustiNeo tarafından 21 February 2010 - 10:50 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#10 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti
  • Nereden: Ağrı
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 22 February 2010 - 02:09 AM

Nasıl incelemişsiniz?

Mandriva One Çalışan Cd aynı zamanda kuruluyorda. Ben kendimde Mandriva One kurdum. Paralı sürümdekinden farkı Paralı sürümdeki Uygulamaları netten indirmeniz. Fark sadece Bu ve Paralı sürümde Teknik destek var. pek önemli özellikleri yok paralı sürümün.
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen