WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim

Tp link 422usg yani atheros9271 linux driverı lazım

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 TechRush432

TechRush432

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 104 İleti
  • Nereden: Niğde
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 05 April 2010 - 09:50 PM

Forumdan cihazın chipsetinin atheros 9271 olduğunu öğrendim internette araştırdım ath9k diye geçiyor driverları ama daha önce hiç linux a driver kurmadım bunu nasıl yapabilirim amacım backtracka tanıtmak değil ubuntu da internetime bağlanmak ama tanıtamıyorum bu mümkünmüdür ve nasıl yapılır?
  • 0

#2 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 05 April 2010 - 10:21 PM

Merhabalar
Sizdeki cihazın versiyonu nedir?v1 ise Zydas ZD1211 ile bt4 yada ubuntuda çalıştırabilir nete beğlanabilirsiniz.V2 ise atheros chipsetlidir şuan için driverı yok.Ayrıntılı bilgi için bakınız.
Kolay gelsin.

Konu Abdus tarafından 05 April 2010 - 10:22 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 menemenseven

menemenseven

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 97 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 06 April 2010 - 01:12 PM

Forumdan cihazın chipsetinin atheros 9271 olduğunu öğrendim internette araştırdım ath9k diye geçiyor driverları ama daha önce hiç linux a driver kurmadım bunu nasıl yapabilirim amacım backtracka tanıtmak değil ubuntu da internetime bağlanmak ama tanıtamıyorum bu mümkünmüdür ve nasıl yapılır?

bunu bende bilmek istiyorum. gerçi abdus hocam olumsuz görüşte ama ben olabileceğini düşünüyorum.
bu nedenle pardus kurdum. ama nasıl yükleneceğini bilmiyorum. windows olsa gözüm kapalı yaparım
linux olunca değişiyor. ayrıca burası çok önemli linux la uğraşanlar sürücü yüklemeyi sır gibi saklıyor
her nedense. bu konuda bilmediğimiz bir durum var herhalde. hep deniyor ki "linux da sürücü yüklemeye gerek yok""
"hazır geliyor" diyorlar. bende "yüklemeyi canım istiyor kardeşim" diyemiyorum tabii ki. gün gelecek öğrenecez tabii
o zaman sürücüleri çıkar sanırım..
  • 0

#4 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti

Yazma tarihi: 06 April 2010 - 10:57 PM

Merhabalar
Hocam pek linux bilgim olmasa da belki yardımcı olabilirim.Senin bulduğun sürücünün linki nerede?Birde driver kurabilmen için bir linux dağıtımını yüklemen gerekiyor mesela live cd ile olmuyor çünkü dirver yüklerken çekirdeği derliyorsun ve reset atman gerekiyor makineye.Sen ben bunlarla uğraşırım diyorsan bende her ne kadar tp link olmasa da zaten ubuntu yüklü beraber deneyebiliriz.
Kolay gelsin.
  • 0

#5 menemenseven

menemenseven

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 97 İleti

Yazma tarihi: 07 April 2010 - 12:24 AM

hocam 422g v 2 chipset i ar9271 ((http://linuxwireless...ivers/ath9k_htc))
adresteki device list e bakılınca bu görülüyor. driver indirilince karşımıza
""" compat-wireless-2.6.tar.bz2 """ diye bir linuz sürücüsü çıkıyor.
işte bu sürücü install edilince adaptör çalışacak mı? mesele burada..
pardus da biraz denedim . elan netice alamadım.. tek akıllı ben de değilim
benden önce görenler mutlaka olmuştur. bir sonuç çıkmadığına göre bu saaten
sonra olmaz diye düşünüyorum..
  • 0

#6 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti

Yazma tarihi: 07 April 2010 - 01:03 AM

Merhabalar
Bu linkteki driverı başarı ile kursan bile injection yapamazsın.
Supported Features:(Desteklenen özellikler)
* Station Mode
* Monitor Mode
* IBSS Mode
* Legacy (11g) operation
* HT support
* TX/RX 11n AMPDU aggregation
* HW Encryption
* LED
Sen nasıl kurmayı denedin hocam?Ne gibi bi sorunla karşılaştın?Ne çalışmadı?Ayrıca ümidi kaybetmemek lazım.
Kolay gelsin.
  • 0

#7 TechRush432

TechRush432

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 104 İleti

Yazma tarihi: 07 April 2010 - 09:45 PM

cipşeti atheros cihazdada v2 yazıyor o konuda sorun yok benim için injection o kadar önemli değil kullanmak istiyorum sadece cihazımı
Bu .tar nasıl yükleniyor acaba sudo get app diye bi komut vardı onunlamı acaba linux ten hiç anlamıyorum...

Linuxu kullanıp ana sistemim yapıpöğrenmek istiyorum ayrıca ubuntu da hoşuma gitti pc yi de kasmıyor o yüzden kullanmak öğrenmek istiyorum.

Konu oguzhan432 tarafından 07 April 2010 - 09:46 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#8 TechRush432

TechRush432

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 104 İleti

Yazma tarihi: 07 April 2010 - 09:55 PM

burada anlatıyor galiba
  • 0

#9 menemenseven

menemenseven

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 97 İleti

Yazma tarihi: 08 April 2010 - 07:35 AM

burada anlatıyor galiba

bu satırlar pardus altında mozilla ile bağlanıp yazılıyor
windows ta keçi gibi koşan mouse imleci veya sayfa kaydırması burada yerini
uzayda dolaşan astronot hareketine bıraktı neyse bunu çözecez tabi de
sürücü yüklemek muamma-sır gibi saklıyorlar dediğim buydu işte.
zannederim münferit olayları çözerek bütüne gidiliyor. bir standart oturtulmamış daha
ama olsun.
bu arada youtube kapatılmış arkadaşım. başka yerlerden de girilebilnir tabi ki.
bende şimdi bu komutları topluyorum. sonuç alınca yazarım.
anladığım kadar """ath9k_htc""" sürücüsünün çıkmasını bekleyecez.
ndiswrapper konutunu dene. windows sürücülerinin linux altında kullanılmasını sağlıyor.
ama sadece kullanabilirsin. monitörleme yaptırmaz diye yazıyor..
herkeze kolay gelsin
  • 0

#10 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti
  • Nereden: Ağrı
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 10 April 2010 - 06:32 PM

Forumda Linux Başlığı var. Lütfen Linux ile ilgili konuları Linux başlığına açın.

Usb adaptorunuz Atheros Chipsetli. Atheros Chipsetli adaptorlerin çoğu Linux altında tanınır. bazı yeni çıkan chipsetlerin ı tanınmaması doğaldır çünkü yeni çıktığından henuz Linux için Driver ı ya yazılmamıştır yada yazılma aşamasındandır. ve eğer yazılmışsa Linux altında kullanabilirsiniz.

Chazınızın Linux drveri ının çkıp çıkmadığını bilmiyorum. Fakat şöyle bir yol deneyebilirsiniz. fakat şunuda söyliyim. Bunun Ubuntuda çalışp çalışmayacağından emin değilim. zira Mandrivada böyle bir özellik mevcut. Mandrivada güncelleme yaptğınıızda Mandriva depolarına güncel kernel eklenmişse Mandrivayı güncellerken Kerneli de güncellemiş oluyorsunuz ve driverı henuz yazılmış ve kernele eklenmiş cihazlarınız var ise kullanabiliyorsunuz.

Ubuntu yüklü bilgisayarınızı eğer Laptop ise kolaylıkla ethernet kablosunu takıp güncelleyebilirsiniz. evde Modem yoksa başka bir yerdede ethernet kablosunu takıp güncelleyebilirsiniz Ubuntuyu. Böylelikle Atheros Chipsetli Cihazınız için driver çıkmış ve güncel kernele eklenmişse Atheros chipsetli Cihazınız çalışacaktır.

Dediğim gibi Mandrivayı güncellerken kernelide otomatik günceleyebiliyorsunuz. ubuntu da böyle bir seçenek varmı bilemiyorum. ve Cihazınıızın Linux driver ı çıkmış ve kernele eklenmişmi bilemiyorum. Deneyebilirsiniz dediklerimi.

Çözümlerden biride Ndiswrapper, Ndiswrapper ile Wİndows için yazılmış Driver ı Linuxta kullanabiliyorsunuz.

Ubuntu kullanarak Linux öğrenmek istiyorum demişsiniz. Linux öğrenme isteğinize sevindim gerçekten. tebrik ederim. Bu konuda Açmış olduğum bir başlık var. Linux e-dergileri. gerçekten oldukça fayladıllar Linux öğrenmekte ve anlamakta. ayrıca Linux ve özgür yazılım ile ilgili bütün güncel haberleri e-dergilerde bulabilirsiniz. e-dergileri ücretsiz indirebiliyorsunuz. Linuxun farkı bu özgür yazılım özgür dergi.

http://www.wifi-turk...s...t=0&start=0

Moderator kardeş, Dikkat et bir dahaki sefere, Başlık Linux başlığına taşınmalı.

Konu Neptun tarafından 10 April 2010 - 06:34 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen