WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim

Backtrack 4'ü "install.sh" ile kurunca ne oluyor ?

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 11 yanıt gönderildi

#1 Hasan38

Hasan38

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 159 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 12 April 2010 - 11:06 PM

Backtrack4 ü açtıgımızda masaüstündeki install.sh ile flash diske kurduk diyelim.. Öle olunca masaüstüne attıgımız bir şey koybolmayacak değilmi ?

Backtrack4 ü kurmadan boot şeklinde açtıgımızda masaüstüne bir şey attıgımızda ve kapatıp açtıgımızda BT4 ü siliniyor neler attıysak.

Kurduğumuzda bilgisayarım gelecekmi ve usbyi orada görebilirmiyiz basit bir şekilde ?

Bu şekilde kurarsak ne olur ? Kaç GB tutuyor?

Konu matrax335 tarafından 12 April 2010 - 11:09 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,180 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı

Yazma tarihi: 12 April 2010 - 11:08 PM

Silinmemesi lazim. Backtrack kendisi zaten 1GB üzerinden, en az 2-4gb bir flash disk olursa iyi olur diye tahmin ediyorum.
  • 0

#3 Tarkan89

Tarkan89

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 11 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 13 April 2010 - 12:43 PM

Silinmemesi lazim. Backtrack kendisi zaten 1GB üzerinden, en az 2-4gb bir flash disk olursa iyi olur diye tahmin ediyorum.

denemeni tavsiye etmem eğer onu kurarsan harddiske kurulur. windowsunu zarar verir:D:D
  • 0

#4 Hasan38

Hasan38

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 159 İleti

Yazma tarihi: 13 April 2010 - 03:13 PM

1.5GB backtrack ve masaüstüne attıgım bişey kayıp oluyor..

denemeni tavsiye etmem eğer onu kurarsan harddiske kurulur. windowsunu zarar verir:D:D

Nereye kuracağını seçiyorsun :rolleyes:
  • 0

#5 Tarkan89

Tarkan89

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 11 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 13 April 2010 - 05:14 PM

boşver :) napıcan dosyayı :) pluginlere ulaşmak sadece amaç wmwarenin özel dosyası var backtrack4 için siteden wmware için olanı indirirsen dosyalar kalıcı olur

ama wmwaredede wirelessı tanıtamassın yeni usb wireless alman gerekir :)
  • 0

#6 Hasan38

Hasan38

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 159 İleti

Yazma tarihi: 13 April 2010 - 07:20 PM

boşver :) napıcan dosyayı :) pluginlere ulaşmak sadece amaç wmwarenin özel dosyası var backtrack4 için siteden wmware için olanı indirirsen dosyalar kalıcı olur

ama wmwaredede wirelessı tanıtamassın yeni usb wireless alman gerekir :)

Biliyorum o yüzden Backtrack4 kullanıyorum zaten :)
  • 0

#7 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti
  • Nereden: Ağrı
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 14 April 2010 - 03:52 AM

Merhaba,

Bactrackte install.sh bir scripttir. Türkçesi betiktir. grafik arayüzüne geçmek için basit bir betiktir.
Backtrack kurması kolaydır fakat kurulum sonrası yapılandırması Linuxu pek bilmeyen birisi için zor olabilir. mesela internete bağlanmak için ayarlar vs.

Backtrack kurulmalımı Vmware üzerindenmi faydalanılmalı sorusuna gelince, Backtrack kurulmalı eğer Kişi Linux hakkında pek deneyimli ve bilgili değilse Debian tabanlı başka ve kolay bir Linux dağıtımı kullanılmalı, Mesela Ubuntu ve Linux Mint gibi. Mint ve Ubuntuda bactrak depolarını ekleyerek dilediğiniz bactrak araçlarına sahip olabilirsiniz. ve Kolaylıkla kullanabilirsiniz. ve Linux gibi sağlam ve kullanışlı bir işletim sistemi hemde backtrakın tüm araçlarını beraber kullanmış olursunuz.

Ayrıca Vmware de kullanmak hiçde avantajlı değil. zira sistemi oldukça kasıyor. ve oldukçada yavaş çalışır. fakat Ubuntu veya debian tabanlı başka bir Linux dağıtımını Hardisinkinize kurduğunuzda vmware ye göre oldukça hızlı ve performanslı çalışacaktır.

Bu konuda hazırlamış olduğum Resimli bir makale vardı oraya bakabilirsiniz.

http://www.wifi-turk...?showtopic=3318

Bu arada Linux ile ilgili Konuları Lütfen Linux başlığı altında yayınlayınız. Backtrak de bir Linux dağıtımıdır.

Konu Neptun tarafından 14 April 2010 - 03:54 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#8 Hasan38

Hasan38

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 159 İleti

Yazma tarihi: 14 April 2010 - 07:02 PM

Merhaba,

Bactrackte install.sh bir scripttir. Türkçesi betiktir. grafik arayüzüne geçmek için basit bir betiktir.
Backtrack kurması kolaydır fakat kurulum sonrası yapılandırması Linuxu pek bilmeyen birisi için zor olabilir. mesela internete bağlanmak için ayarlar vs.

Backtrack kurulmalımı Vmware üzerindenmi faydalanılmalı sorusuna gelince, Backtrack kurulmalı eğer Kişi Linux hakkında pek deneyimli ve bilgili değilse Debian tabanlı başka ve kolay bir Linux dağıtımı kullanılmalı, Mesela Ubuntu ve Linux Mint gibi. Mint ve Ubuntuda bactrak depolarını ekleyerek dilediğiniz bactrak araçlarına sahip olabilirsiniz. ve Kolaylıkla kullanabilirsiniz. ve Linux gibi sağlam ve kullanışlı bir işletim sistemi hemde backtrakın tüm araçlarını beraber kullanmış olursunuz.

Ayrıca Vmware de kullanmak hiçde avantajlı değil. zira sistemi oldukça kasıyor. ve oldukçada yavaş çalışır. fakat Ubuntu veya debian tabanlı başka bir Linux dağıtımını Hardisinkinize kurduğunuzda vmware ye göre oldukça hızlı ve performanslı çalışacaktır.

Bu konuda hazırlamış olduğum Resimli bir makale vardı oraya bakabilirsiniz.

http://www.wifi-turk...?showtopic=3318

Bu arada Linux ile ilgili Konuları Lütfen Linux başlığı altında yayınlayınız. Backtrak de bir Linux dağıtımıdır.

Mint 8 indiriyorum abide kuruldugunda kaç GB tutar bu ?

Ana Sürüm ile Evrensel sürüm arasında ne fark var ?
  • 0

#9 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti
  • Nereden: Ağrı
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 14 April 2010 - 08:14 PM

Hangi Mint sürümünü indirdiğini yazarsan yardımcı olabilirim. Cd sürümümü Dvd sürümümü?

Cd sürümünü indiriyorsan Boyutu ortalama 700 Mb tır. Dvd Sürümü ise 1.1 Gb dir. Cd sürümü Hdd ye kurulumda yaklaşık 1 Gb üstü yer tutabilir. Dvd sürümü ise Bunun biraz üstü olabilir.

Linux Mint Gnome, KDE ve Fluxbox masaüstü ortamlarını içeren özel sürümlere sahiptir. Ana sürüm Gnome masaüstü ortamı içermektedir. İşlemci mimarinize uygun bütün sürümleri deneyebilirsiniz.

http://www.linuxmint...irme-adresleri/

Linux Mint hakkında detaylı bilgiler ise http://www.linuxmint.org.tr/

Mint 8 Ubuntu tabanlıdır. ve belirttiğim gibi Bactrackın depo adreslerini ekleyerek bütün bactrack Programlarını sorunsuz kurabilirsin.

Mint 8 i Vmware ile değilde Bilgisayarında Boş bir hdd bölümü ayır oraya kur. Pc ine kurduğunda çok daha hızlı çalıştırırsın. ve Dediğim gibi Backtrackın tüm programları her zaman elinin altında olur. ayrıca Linux gibi bir işletim sistemi ilede Tanışmış olur. Linux un ne kadar da avantajlı bir İşletim sistemi olduğunu farketmiş olursun.

Boş zamanım olupda Bilgisayar başında olduğumda Wifi-turk.com Chat kanalındayım. orda Linux ile ilgili konularda yardımcı olabilirim herkese.

Chat kanalı gerçekten oldukça yararlı bir hizmet. herkesi oraya bekliyoruz.
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#10 Hasan38

Hasan38

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 159 İleti

Yazma tarihi: 14 April 2010 - 08:25 PM

Hangi Mint sürümünü indirdiğini yazarsan yardımcı olabilirim. Cd sürümümü Dvd sürümümü?

Cd sürümünü indiriyorsan Boyutu ortalama 700 Mb tır. Dvd Sürümü ise 1.1 Gb dir. Cd sürümü Hdd ye kurulumda yaklaşık 1 Gb üstü yer tutabilir. Dvd sürümü ise Bunun biraz üstü olabilir.

Linux Mint Gnome, KDE ve Fluxbox masaüstü ortamlarını içeren özel sürümlere sahiptir. Ana sürüm Gnome masaüstü ortamı içermektedir. İşlemci mimarinize uygun bütün sürümleri deneyebilirsiniz.

http://www.linuxmint...irme-adresleri/

Linux Mint hakkında detaylı bilgiler ise http://www.linuxmint.org.tr/

Mint 8 Ubuntu tabanlıdır. ve belirttiğim gibi Bactrackın depo adreslerini ekleyerek bütün bactrack Programlarını sorunsuz kurabilirsin.

Mint 8 i Vmware ile değilde Bilgisayarında Boş bir hdd bölümü ayır oraya kur. Pc ine kurduğunda çok daha hızlı çalıştırırsın. ve Dediğim gibi Backtrackın tüm programları her zaman elinin altında olur. ayrıca Linux gibi bir işletim sistemi ilede Tanışmış olur. Linux un ne kadar da avantajlı bir İşletim sistemi olduğunu farketmiş olursun.

Boş zamanım olupda Bilgisayar başında olduğumda Wifi-turk.com Chat kanalındayım. orda Linux ile ilgili konularda yardımcı olabilirim herkese.

Chat kanalı gerçekten oldukça yararlı bir hizmet. herkesi oraya bekliyoruz.

Ana Sürüm (32 Bit) CD Gnome Masaüstü İçerir bunu indirdim ve kurdum abide DVD ile arasında ne fark vardır :)

Flashdiske kurdum çalıştıda açamadım siyah bi ekran çıktı :D Oraya bişey yazcam galiba ne yazayım :D
  • 0