WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(10 Eylül 2014) TRNooNTR, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Eylül 2014) muslum, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(29 Ağustos 2014) discoinferno, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(27 Ağustos 2014) sokratolgun, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Ağustos 2014) mutkan, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(13 Ağustos 2014) carry687, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(12 Ağustos 2014) SerhatONYIL, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Ağustos 2014) SerhatONYIL, TP Link 7510 fotoğrafına yorum ekledi.
2
(02 Ağustos 2014) python_112, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(18 Temmuz 2014) waxfor, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(08 Temmuz 2014) polat33, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Temmuz 2014) palamut, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Temmuz 2014) blackflood, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(28 Haziran 2014) mehmetali32, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(20 Haziran 2014) blue32, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

En İyi Wireless Modem Sizce Hangisi?

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 11 yanıt gönderildi

#1 xtoprakyalinx

xtoprakyalinx

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 12 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 09 May 2010 - 05:26 PM

Merhaba arkadaşlar abimle yanyana bitişik dublex evimiz var evlerin arasında birbirine yapışık kalın bir duvar var.

Sinyal gücü yüksek, sinyal zayıf gelirse antenini değiştirebileceğim n standardınıda destekleyen iyi bir wireless modem almak istiyorum.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler..

#2 spoon1

spoon1

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 768 İleti

Yazma tarihi: 09 May 2010 - 05:36 PM

n standardı gerekli değilse 54mbit usr 9108 öneririm n standardını 100mbit quicknet i olanlar için öneririm onun dışında telekom bu kadar hızlı internet sağlamadığından gereksiz diye düşünüyorum

#3 xtoprakyalinx

xtoprakyalinx

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 09 May 2010 - 11:34 PM

n standardı gerekli değilse 54mbit usr 9108 öneririm n standardını 100mbit quicknet i olanlar için öneririm onun dışında telekom bu kadar hızlı internet sağlamadığından gereksiz diye düşünüyorum

N standartı yeni bir teknoloji olduğu için ve yeni bir wireless modem alacakken N standatına uygun bir modem almak daha iyi olur düşüncesinde olduğum için dedim.

İlla N standarına uygun olması şart değil N standartı haricinde önerebileceğiniz sinyal gücü yüksek kaliteli bir wireless modem önerirseniz onuda alabilirim..

#4 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,137 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı

Yazma tarihi: 09 May 2010 - 11:40 PM

Linksys modellerine baktiniz mi hic?

Eger alirsaniz, ddwrt destekleyip desteklemedigine ayrica önem vermenizi tavsiye ederim, veya en azindan openwrt.
Neden Kablosuz-N olmasini istiyorsunuz? Ag icersinde paylasim mi olacak mi?

#5 xtoprakyalinx

xtoprakyalinx

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 10 May 2010 - 12:52 AM

Linksys modellerine baktiniz mi hic?

Eger alirsaniz, ddwrt destekleyip desteklemedigine ayrica önem vermenizi tavsiye ederim, veya en azindan openwrt.
Neden Kablosuz-N olmasini istiyorsunuz? Ag icersinde paylasim mi olacak mi?

Hayır hiç bakmadım siz arkadaşlarımızın tecrübeli ve engin bilgilerine güvenerek almak istiyorum.

Amacım abimle yan yana olan bitişik dublex evimizde (arada kalın bir duvarla bitişik) ben kendi evime duvara yakın bir yere modemi koyacam alttan ve üstten kablosuz bağlanacam. Abimde yan taraftaki bitişik evinden altlı üstlü istediği yerden bağlanacak. Amaç bu. Bu koşullarda hangisini önerirsiniz?..

#6 xtoprakyalinx

xtoprakyalinx

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 10 May 2010 - 08:39 PM

Konu günceldir çekim gücü iyi anteni değiştirilebilir wireless modem alacam ama kararsızım önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

Teşekkürler..

#7 xtoprakyalinx

xtoprakyalinx

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 12 May 2010 - 08:47 PM

Aşağıdaki 3 modem arasında karasız kaldım arkadaşlar. Zyxel P660HN-F1Z 300MBPS KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM (N Teknolojisine Sahip) bana biraz daha sıcak geliyor. Siz hangisini önerirsiniz?..

Zyxel P-660HW-T1V3 802.11G Kablosuz 4 Port ADSL2+ Modem+router
http://www.hepsibura...p;categoryId=45

Zyxel P-660HN ADSL2+ 4 Port 300 Mbps Kablosuz Modem (N Teknolojisine Sahip)
http://www.hepsibura...p;categoryId=45

Zyxel P660HN-F1Z 300MBPS KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM (N Teknolojisine Sahip) (Yeni)
http://www.vatanbilg...aspx?I_ID=36226

#8 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,137 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı

Yazma tarihi: 13 May 2010 - 12:27 AM

Hmm, her yerden baglanmak istemeniz biraz sizi yorabilir. O yüzden cihazlari yüksek bir yere kurmak gerekecek ve abinize bir tane repeater gerekebilir belki.

Eger internet sizin evden cikiyorsa, fazla ahim sahim olmayan bir modem ama ona ilaveten bir wireless router alip takabilirsiniz. Veya vermis oldugunuz baglantilardaki Zyxel 660hn modeli'de is görebilir, ama ne kadar iyi bir ürün oldugu hakkinda pek bir fikrim yok cünkü kullanma sansim olmadi henüz.

Evin heryerinden baglanmak istediginiz ayrica antenler almaniz gerekebilir.

#9 niyo

niyo

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 13 May 2010 - 06:29 AM

Merhaba arkadaşlar abimle yanyana bitişik dublex evimiz var evlerin arasında birbirine yapışık kalın bir duvar var.

Sinyal gücü yüksek, sinyal zayıf gelirse antenini değiştirebileceğim n standardınıda destekleyen iyi bir wireless modem almak istiyorum.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler..

Lynksisten şaşma

#10 xtoprakyalinx

xtoprakyalinx

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 13 May 2010 - 06:45 PM

Hmm, her yerden baglanmak istemeniz biraz sizi yorabilir. O yüzden cihazlari yüksek bir yere kurmak gerekecek ve abinize bir tane repeater gerekebilir belki.

Eger internet sizin evden cikiyorsa, fazla ahim sahim olmayan bir modem ama ona ilaveten bir wireless router alip takabilirsiniz. Veya vermis oldugunuz baglantilardaki Zyxel 660hn modeli'de is görebilir, ama ne kadar iyi bir ürün oldugu hakkinda pek bir fikrim yok cünkü kullanma sansim olmadi henüz.

Evin heryerinden baglanmak istediginiz ayrica antenler almaniz gerekebilir.

konuyu biliyorsunuz sizce nasıl bir sistem kursam faydası olur modem+anten+tekrarlayıcı+usb wireless adaptor yardımcı olursanız memnun olurum..

modem olarak Zyxel P660HN-F1Z 300MBPS KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM (N Teknolojisine Sahip) (Yeni)
http://www.vatanbilg...aspx?I_ID=36226 karar kıldım

Konu xtoprakyalinx tarafından 13 May 2010 - 06:48 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir