WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(18 Temmuz 2014) waxfor, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(08 Temmuz 2014) polat33, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Temmuz 2014) palamut, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Temmuz 2014) blackflood, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(28 Haziran 2014) mehmetali32, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(20 Haziran 2014) blue32, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(15 Haziran 2014) serkan24, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(10 Haziran 2014) ozkanz, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Haziran 2014) cesurlu16, 10Gbps hızında Wi-Fi: 802.11ax standartı içeriğine yorum ekledi.
2
(03 Haziran 2014) sierra07, 10Gbps hızında Wi-Fi: 802.11ax standartı içeriğine yorum ekledi.
2
(03 Haziran 2014) cewrik, ViStumbler içeriğine yorum ekledi.
2
(03 Haziran 2014) cewrik, 10Gbps hızında Wi-Fi: 802.11ax standartı içeriğine yorum ekledi.
2
(02 Haziran 2014) Gökhan, 10Gbps hızında Wi-Fi: 802.11ax standartı konulu haber ekledi.
30
(01 Haziran 2014) kaykay05, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(27 Mayıs 2014) Cracker162, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Wireless interneti kablolu yapma

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 11 yanıt gönderildi

#1 venom90

venom90

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 9 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 04 August 2010 - 01:27 PM

Ust kat komsudan wireless olarak interneti alip, kablolu olarak kullanmam lazim.. Elimde Inca 204W wireless modem var.. Bridge ozelligi falanda bulunmakta ama bir turlu yapamadim.. Bu aletle olur mu? Olursa nasil? Inca nin arayuzunu bilen varsa anlatabilir mi?

#2 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,133 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 04 August 2010 - 03:20 PM

Panelde site survey gibi birsey olmasi lazim. Agi bulup baglanacaksin.

Birkac ekran görüntüsü ekleyebilirsen belki daha iyi yardimci olabiliriz.

#3 venom90

venom90

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 04 August 2010 - 07:21 PM

Panelde site survey gibi birsey olmasi lazim. Agi bulup baglanacaksin.

Birkac ekran görüntüsü ekleyebilirsen belki daha iyi yardimci olabiliriz.

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#4 everest

everest

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 6 İleti
  • Nereden: Malatya

Yazma tarihi: 05 August 2010 - 11:38 AM

mrb. venom
bak şimdi venom yapacağın işlem çok basit. elindeki cihazın özelliklerine internetten user guide 'nı bulup baktığım kadarıyla göremedim.
benim sana söyleyeceğim çok basit ucuz ve kaliteli sinyal alma ile dağıtımın daha iyi olmasını sağlaman ile ilgili. bir tane ap (access point)
alıyorsun. alacağın ap 'nin anteninin çıkartılabilir olması gerekir (tp-link öneri). daha sonra bir tane panel anten alıyorsun. bu anteni ap ye
taktıktan sonra ap'nin içindeki ayarlardan komşunun wirelessini buluyorsun ama ayar olarak (operating mode) universal repearter seç.
daha sonra ağına bir ap nin arkasında bir switche giriş yapıyorsun ve kablolu olarak dağıtıyorsun. aynı zamanda modemin gücünün
yetmediği wireless erişim alanını bu şekilde yaptığın ayarlamalar ile 5 kat daha artıyorsun. yani çevredekiler hem kablolu hemde kablosuz
bağlanabilirler.
takıldığın olursa yardımcı olurum.
nihat

#5 venom90

venom90

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 06 August 2010 - 08:21 AM

mrb. venom
bak şimdi venom yapacağın işlem çok basit. elindeki cihazın özelliklerine internetten user guide 'nı bulup baktığım kadarıyla göremedim.
benim sana söyleyeceğim çok basit ucuz ve kaliteli sinyal alma ile dağıtımın daha iyi olmasını sağlaman ile ilgili. bir tane ap (access point)
alıyorsun. alacağın ap 'nin anteninin çıkartılabilir olması gerekir (tp-link öneri). daha sonra bir tane panel anten alıyorsun. bu anteni ap ye
taktıktan sonra ap'nin içindeki ayarlardan komşunun wirelessini buluyorsun ama ayar olarak (operating mode) universal repearter seç.
daha sonra ağına bir ap nin arkasında bir switche giriş yapıyorsun ve kablolu olarak dağıtıyorsun. aynı zamanda modemin gücünün
yetmediği wireless erişim alanını bu şekilde yaptığın ayarlamalar ile 5 kat daha artıyorsun. yani çevredekiler hem kablolu hemde kablosuz
bağlanabilirler.
takıldığın olursa yardımcı olurum.
nihat

direk bu isi yapabilcek, hic bir islem yapmadan kutudan cikar kur yapabilcegim bi access point modeli var mi?

modem ile uyumlu olmasi gibi birsey gerekir mi birde?

yani wireless i alip ethernetten vercek.. hic bi derdi olmayacak..

http://www.tp-link.c...odel=TL-WA701ND

bu alet is gorur mu mesela??

Konu venom90 tarafından 06 August 2010 - 08:42 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

#6 everest

everest

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 6 İleti
  • Nereden: Malatya

Yazma tarihi: 12 August 2010 - 05:49 PM

direk bu isi yapabilcek, hic bir islem yapmadan kutudan cikar kur yapabilcegim bi access point modeli var mi?

modem ile uyumlu olmasi gibi birsey gerekir mi birde?

yani wireless i alip ethernetten vercek.. hic bi derdi olmayacak..
http://www.tp-link.c...odel=TL-WA701ND

bu alet is gorur mu mesela??

mrb venom
şimdi dediğin cihazdan bende 12 adet var ve cihazlardan bugüne kadar (1 yıl) iki tanesi arıza verdi ve servis tarafından ücretsiz
değişimi sağlandı. ben aynı cihaza anteni çıkarılabilinir olduğu için birde tp-link markanın 24 dbi'lık bir panel antenini taktım. ve adsl modem
de ki wireless ayarını ap olarak yapılandırdım. daha sonra tp link wa701nd 'nin içine girip wirless/wireless mode ayarlarından universal
ap modunu seçtim. ve search kısmından benim modemi bulup save dedikten sonra access point hem kendi etrafına hemde kendine bağlanan
bir switch yardımı ile çoklu kullanıclara kadar dağıtım yaptı. bu şekilde sistem sorunsuz olarak çalışıyor. ama nafile bu teknolojiyi kullandım
diye beni şikayet ettiler. ayrıca birde sana söyleyeyim elimizdeki kullanmış olduğumuz access pointlerde öyle özellikler varki herhangi bir
yerdeki (çekim alanı içindeki) interneti alıp km.lerce uzaklıktaki alanlara kablosuz/kablolu olarak dağıtman mümkün ve bunu şikayet etseler
bile kesinlikle bulamazlar. çünkü dağıtımın yapıldığı yerde internet erişimi yok.
ayrıca senin alacağın hangi cihaz olursa olsun genellikle ap modunda gelir ve muhakkak yapılandırman lazım. sana ayarlar konusunda
yardımcı olurum ama foruma ara sıra girebiliyorum. zaman buldukça yazmaya çalışırım.

saygılar...

#7 venom90

venom90

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 12 August 2010 - 09:02 PM

mrb venom
şimdi dediğin cihazdan bende 12 adet var ve cihazlardan bugüne kadar (1 yıl) iki tanesi arıza verdi ve servis tarafından ücretsiz
değişimi sağlandı. ben aynı cihaza anteni çıkarılabilinir olduğu için birde tp-link markanın 24 dbi'lık bir panel antenini taktım. ve adsl modem
de ki wireless ayarını ap olarak yapılandırdım. daha sonra tp link wa701nd 'nin içine girip wirless/wireless mode ayarlarından universal
ap modunu seçtim. ve search kısmından benim modemi bulup save dedikten sonra access point hem kendi etrafına hemde kendine bağlanan
bir switch yardımı ile çoklu kullanıclara kadar dağıtım yaptı. bu şekilde sistem sorunsuz olarak çalışıyor. ama nafile bu teknolojiyi kullandım
diye beni şikayet ettiler. ayrıca birde sana söyleyeyim elimizdeki kullanmış olduğumuz access pointlerde öyle özellikler varki herhangi bir
yerdeki (çekim alanı içindeki) interneti alıp km.lerce uzaklıktaki alanlara kablosuz/kablolu olarak dağıtman mümkün ve bunu şikayet etseler
bile kesinlikle bulamazlar. çünkü dağıtımın yapıldığı yerde internet erişimi yok.
ayrıca senin alacağın hangi cihaz olursa olsun genellikle ap modunda gelir ve muhakkak yapılandırman lazım. sana ayarlar konusunda
yardımcı olurum ama foruma ara sıra girebiliyorum. zaman buldukça yazmaya çalışırım.

saygılar...

o cihazi aldim.. bende sistem soyle olcak:

[wireless modem] <-----wireless------> [ap] <-----ethernet-----> [ethernet ile interneti almasi gereken cihaz]

bu aleti CLIENT moda aldim.. ve wireless modemim ile eslestirdim, ama olmadi.. bagli gozukuyo modemime.. hatta modemin ipsinden ayar sayfasina ulasip modemide kurcalayabiliyorum... ama internet gelmiyor...

acaba modemden de mi ayar yapmam lazim.. yada ip gateway falan ayarlarinda mi sorun var??

birde 6gun sonra yurtdisina cikiyorum gitmeden halletmek zorundayim..

cok tesekkurler tekrardan.. :)

#8 venom90

venom90

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 12 August 2010 - 09:05 PM

birde repeater modunda olunca wireless i tekrarliyo ama acaba ethernettende tekrarlar mi??

bana wireless modemden alip ethernetten vercek bisey lazim direk..

#9 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,133 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı

Yazma tarihi: 13 August 2010 - 01:39 PM

birde repeater modunda olunca wireless i tekrarliyo ama acaba ethernettende tekrarlar mi??

bana wireless modemden alip ethernetten vercek bisey lazim direk..

client bridge

#10 silistreli

silistreli

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 162 İleti
  • Nereden: Eskişehir
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 13 August 2010 - 02:51 PM

D-link 2100 ve Edimax 7206 marka Access Pointlerle bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz.Ben öyle yapıyorum.